jennefer jennefer komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Pořád jsem s hodnocením na půl cesty, ale čtu dál :-D Takže ano, pořád se to čte samo, spád (až na návrat do Os Alty, to mi přišlo trochu natahovací) je taky super, líbí se mi předmluva a závěr, i zápletka se zvraty super, ale pořád tu jsou rezervy, cítím je. No nic, jde se celkem s chutí na další díl, teď už prostě musím vědět, jak to skončí!

14.08.2019 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Jsem u této knihy někde na půl cesty. Líbí se mi spád a autorčin styl psaní, čte se to samo, docela má i věrohodné postavy, ale nějak už nemusím tu předvídatelnost - pozor spoiler - ve stylu "děvče co najednou má super moc a tak šup s ní do školy a tam se to zamotá se špatným hochem", jak jinak. Ale klady převažují nad zápory, takže třeba další díl překvapí jiným závěrem ;-)

14.08.2019 3 z 5

Milé a poklidné čtení. Na to, že popisuje vzpamatovávání Británie z války, mě to překvapilo svou jemností a, jak to jen říct, decentností? Ale asi se mě to nedotklo tak moc, jako ostatních čtenářů.

09.01.2019 3 z 5

Smrt v modré Smrt v modré Susanne Goga

Stejně příjemná kniha jako předchozí. Ano, ještě jedna lépe placená korektura by byla zapotřebí, ale děj opět plynul a bylo to napínavé a zajímavé. Zase lepší 3* a koukám, že letos budu číst i další díl! Paráda, jsem zvědavá na pokračování komisařova soukromého života.

02.01.2024 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Ano - svižné, vtipné, sarkastické, super postavy i duše, skvělý svět, akorát romantiky
Chybělo mi - pár příběhů smrti ostatních, trochu hlubší příběh neb jen další smrt v půlce byla málo, mohlo to tak být zajímavější a gradovat později, dokončení její proměny (no jen se přiznejte, že vás taky zajímá její zvíře!)

Celkem = bezva knížka, autorka píše skvěle, takže se těším na něco dalšího, přeci jen pořád může na dalších knihách víc 'zapracovat'. Takže sem s tebou, další kniho, a vítej, má nová oblíbená autorko!

19.08.2023 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Připomnělo mi to silně Sirotčinec slečny Peregrinové, ale je to čtivější a ne tak těžké, temnoty je tu mnohem méně. Vlastně je to docela milá kniha. Líbil se mi autorův styl, ráda si od něj přečtu něco dalšího.

17.08.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Syrové. Hm, a vlastně i surové. Škoda, že naivní nezačíná na 's', taky by sedělo. Ale četlo se to dobře, další díly mě neminou.

15.03.2023 4 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Četla jsem i viděla jsem. Obojí je kupodivu skvělé, což mě opravdu překvapilo, většinou film/seriál nemívá kvalitu původní knihy. Zachován vtip, mrazivé napětí i chemie mezi postavami. Doporučuji.

05.03.2023 4 z 5

Děti Bezejmenných Děti Bezejmenných Brandon Sanderson

Trochu mi to připomnělo jednotlivé knihy Zelaznyho, ne Amber, ale třeba Jacka, pána stínů. Atmosféra skvělá, humor parádní, postavy taky hezky napsané... a není to na pokračování! Mně se to líbilo, a to jsem magic karty viděla naposledy v 90.letech :-D

18.02.2023 4 z 5

Dcera ohně Dcera ohně Matt Ralphs

Beru to jako příjemnou knížku pro děti 9-12 let. Je tam odvaha, přátelství, rodina, a spousta trablů:-D

04.11.2022 3 z 5

Bojovnice světa Bojovnice světa Jeffe Kennedy

Klobouk dolů, autorce se povedlo velmi uvěřitelně v trilogii popsat proměnu hlavní hrdinky z naivního děvčete v silnou ženu bojovnici, co se nebojí svých jizev. Pro mě silný čtenářský zážitek.

27.08.2022 4 z 5

Počítání hvězd Počítání hvězd Mary Robinette Kowal

Připomnělo mi to film "Skrytá čísla", o černošské matematičce pracující v NASA v 60. letech. Byl geniální.
Kniha vypráví trochu jiný příběh, neméně zajímavý, i když se čte pomaleji. Váhala jsem mezi 3 a 4*, dala jsem víc, protože se docela těším na druhý díl.

11.04.2022 4 z 5

Gryf, který neuměl létat Gryf, který neuměl létat Tereza Janišová

Novela mě překvapivě bavila a celkem mě nalákala k vyhledání trilogie Erilian. Jsem opravdu zvědavá, jaká bude, o téhle dvojici bych si totiž přečetla klidně něco delšího a ne tak zkratkovitého.

25.01.2022 3 z 5

Sám ve stěně Sám ve stěně David Roberts

Čte se to velmi dobře, je to takové 'bezpečné dobrodružství'. Z fotek už se člověku zpotí dlaně a pokud k tomu pustíte i videa z popsaných výstupů, pak se vám dělá i mdlo a máte mžitky před očima! Překlad místy nepřesný, ale což, stane se. A - přeji Alexovi spokojené stáří.

09.12.2021 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Zrovna u tohohle dílu a téhle dvojice, bych si to strašně ráda přečetla z Nolanova pohledu. Nebo aspoň jako mix obou. Protože Nolan je pro mě tím nejsympatičtějším mužem celé série. Takže u mě dobrý ;-)

02.07.2021 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha by se dostala i na 4* nebýt toho konce - vážně nás autorka tak připravuje a napíná, aby velké finále zvládla v pár větách?!? Jako fakt? A zrovna takhle? Hmpf. Tak jen 3* za příjemný zbytek knihy. Četlo se to ale příjemně, druhému dílu dám šanci.

01.03.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Bavilo mě to, odpočinula jsem si u příjemného děje, nenudila se. Příběh nebyl vyloženě "jednoduchý" místy ba naopak, odvažuje se i do těžších témat. Lepší 3 hvězdy.

12.10.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dokonalý závěr. Opravdu mnohem lepší a propracovanější než Griša ;-) Jdu hledat i povídky k tomuto světu, líbilo se mi tam a ráda bych ještě chvilku zůstala... Jen tak dál a autorka se směle zařadí mezi mé oblíbence jako je Sanderson, Žamboch nebo Zelazny.

14.09.2019 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Dočteno. A - zůstala jsem na půl cesty :-D Pořád platí, že svět a jeho fungování jsou skvělé, postavy se vyvíjely dle očekávání a dej má pár světlých chvilek, co potěší. Navíc se to četlo asi nejlíp z celé série. Pro mě důstojný závěr, je cítit, že autorka se bude zlepšovat v dalších knihách - a na ty se moc těším.

24.08.2019 3 z 5

Krvavé zrcadlo Krvavé zrcadlo Brent Weeks

Tohle není fér! Jsem napnutá jak kšandy, autor si vlastně jen zlehka připravuje půdu pro velké finále a stejně člověk hltá stránku za stránkou a rozhodně mu to nestačí! Ale aspoň díly přicházejí o dost rychleji než poslední dva GOT :-D

08.03.2019 4 z 5