Jenda75 Jenda75 komentáře u knih

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Kniha velmi krásně popisuje zvyky obyvatel Aljašky. S hlavní postavou Kate se dostáváme na sjezd federace domorodých kmenů kam je pozvaná svojí babičkou. Je zde vidět, jak i Kate leží na srdci její vlast a tradice.

03.03.2024 4 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Tato kniha je opět plná napětí. Děj se odehrává velmi rychle a čtenář si ani neodpočine. Velmi knihu doporučuji.

03.03.2024 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Další velmi pěkná kniha od Samuela Bjørka. Kniha měla dějový spád a velmi dobře se četla. Kniha nepostrádala logiku a různé zápletky a napětí.

18.01.2024 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Po první knize povídek i tato kniha pokračuje v podobném duchu. Musím přiznat, že všechny povídky měli spád. Nejvíce se mi líbila povídka Krysí ostrov, Cikády, Černý jezdec. Knihu doporučuji k přečtení.

31.12.2023 4 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Tato kniha se výborně četla. Měla spád. Příběh byl velmi živý jako by čtenáře do sebe vtahoval. Knihu velmi doporučuji.

15.12.2023 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Tato kniha mě opět nadchla. Velmi dlouze autorka kniha napíná čtenáře, než odkryje vraha. Musím říct, že i rozuzlení mě velmi překvapilo. Už se těším na další její případ.

15.11.2023 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Další knih s Kate Shugakovou popisuje pátrání po vrahovy učitele, který chtěl učit děti pravdě. Kvůli této pravdě byl zabit. Kate reaguje na prosbu jeho syny, aby otce našel. Ale ona jde dál a hledá i jeho vraha. Kniha popisuje opět mnoho ze života lidí Aljašky. Knihu doporučuji k četbě.

30.09.2023 4 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Tato kniha měla opět dějový spád. Krásné pokračovaní série, která byla posazena do prostředí ropných vrtů. Je velmi pěkné, že se do děje promítají zkušenosti spisovatelky.

20.09.2023 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Kniha je velmi čtivá. Krásně je popsané prostředí lovu. Celý příběh se odehrává na lodi a v prostředí Aljašky. Knihu doporučuji.

31.08.2023 4 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Kniha byla velmi dobrá. Děj plynule na sebe navazoval. Autorka, která je bývalou letuškou, krásně popisuje příběh, kdy se člověk musí rozhodnout mezi svojí rodinou a pasažéry letadla.

31.08.2023 4 z 5

Případ prezident Případ prezident Marc Elsberg (p)

Kniha má spád. Hned od prvních stránek je kniha protknuta dějinnými nitěmi, které se vzájemně prolínají. Kniha se mi líbila.

23.07.2023 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Kniha Království, byla opět plná napětí a zvratů. Je psaná nejen jako detektivka, ale řekl bych i jako psychologické drama. Velmi se mi příběh líbil a velmi rád se k němu někdy vrátím.

13.06.2023 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tato kniha měla pěkný dějový spád. Děj na sebe krásně navazoval. Přišlo mi, že je napsaný lépe než předchozí autorovi knihy. Autor pomalu dozrává. Již nyní se těším na další jeho knihu.

13.12.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Kniha obsahuje pár povídek, které všechny spojuje slovo "žárlivost". Tato žárlivost se zde objevuje v mnoha podobách. Příběhy jsou poutavé a krásně zasazené do různých situacích a scenérií.

14.11.2022 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tako kniha je plná děje. Děj je plný napětí a zvratů. jíž nyní se těším na pokračování série.

14.11.2022 4 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Tato kniha mě velmi bavila. Děj je opět zasazený v krásném prostředí. Je krásně popsána zápletka, která nutí k četbě a následnému rozuzlení.

14.08.2022 4 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Tato krátká kniha opět ukazuje umění autora, který i v této knize dokázal popsat prostředí a vložit do něj případ.

14.08.2022 3 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Tato kniha byla opět skvělým pokračováním celé série. Musím říct, že jsem se opět nenudil. Doporučuji k přečtení.

13.08.2022 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Autor knihy Peter May opět nezklamal. Napětí se dalo krájet a bylo do poslední stránky této detektivky. Už nyní se těším na pokračování.

07.04.2022 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Opět jsem se od této knihy nemohl odtrhnout. Velmi dobře napsaná detektivka, která se dotýká problému s obchodováním s lidmi.

20.03.2022 4 z 5