jarrmilla jarrmilla komentáře u knih

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Naprosto úžasná kniha nejen o moudrosti starých psů, konejšivá, něžná a jemná, Bože díky za ní, tolik věcí mi došlo a ještě se odplavilo se slzami, tolik se toho ještě dočistilo a tak se mi ještě v mnohém doulevilo. Dopochopila jsem ještě pár věcí z té smutné doby, kdy "přítelkyně mé duše" odcházela až nakonec odešla... Díky Elli za tu knihu, za vše co napsala a jak to napsala, za postřehy a životní moudra ... nejen o psech... některé mé pocity dostaly svá vysvětlení, svá slova, své významy, bylo to velmi potřebné, jak jsem zjistila a velmi uklidńující a osvobozující zárověň. Upřímné a hluboké DÍKY.

29.01.2019 5 z 5

Námět a zpracování super. Příběh nutí ne přemýšlet,ale zamýšlet se. Postava mi byla blízká nejen astrologiií, vegetariánstvím a dalšímy znaky osobnosti. Velmi překvapivá kniha. Zajiskřila v tom výčtu přečtených v tomto roce. Dávám plný počet a pro mne je to kniha roku.

29.12.2014 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Mě dostal film i kniha, kniha víc, tak trochu jsem mohla "přičuchnout" k máničkám té doby, tenkrát už postarším, nostalgie na mne dýchla. Med to tenkrát nebyl, ale s mladickou nerozvážností se to vše bralo jinak a nepočítalo se s následky. Vlasy, bigbít, parta .... a pak to ostatní. Díky a jen víc a houšť takových knih.

15.02.2016 5 z 5

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Kdo nezažil nepochopí, kdo neztratil svobodu z důvodu péče o milovaného člověka, ani zdaleka netuší ( nemůže tušit, soudit, nemůže hodnotit), o čem je ta kniha. Kniha není silná coby literární dílo pro běžného čtenáře, ale silná svou Výpovědí, pro ty, kdo ví...a možná se potýkají se stejnou otázkou, stejným obviňováním, stejnou bezmocí...! Bože, jak já jsem se tam poznávala, přesto že péčí trávím dobrovolně od počátku už 13 rok. A to na to nejsem sama.

14.04.2018 5 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Tato kniha mě pohltila už na prvních stránkách. A na spratka jsem myslela i v době kdy jsem nečetla, to už se mi dlouho nestalo. Dávám plný počet.

26.06.2017 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Děkuji, tak dojemné, milé, veselé, jaksi rezonují. Slzy v očích, Člověčí, jak kdybych tam někdy v minulosti žila...díky za ty příběhy, za ty lidi, za autora.

19.01.2020 5 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Pod slupkou naivnosti se skrývají slova pravdy, tak prostá, až někoho mohou urážet a přesto, nebo snad právě proto, to je tak uzdravující. A mimochodem těch pár meditací také stojí za vyzkoušení. Za mě plný počet.

06.01.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

excelentní...čtěte srdcem

07.11.2017 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Na léto to bylo příjemné čtení první i druhý díl, nějakého Boba asi pořídím :)

07.09.2017

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nesbo poprvé. Tak jsem se dostala na stranu 90 a knihu odložila, mě to prostě nebavilo, vůbec.

18.06.2017

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nádherná kniha pro čtení v tento adventní čas, plná nadhledu, humoru i návodů jak ten život brát ...

04.12.2016 4 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Velmi silná kniha.Přečetla jsem jí " na jeden zátah", nešlo přestat. Od počátku do konce jsem plně vtažena do příběhu, doslova jsem hltala a hltala každé slovo.Je mi jasné, že je to dáno tím, že mám osobní zkušenost, ne jako pacient, ale jako denně pečující v domácnosti o člověka v komatu. Velmi silné. Hodně mi ta kniha pomohla se po letech ještě lépe nacítit, více pozorovat, být ve střehu atp. Za mě plný počet. Dala bych jí jako povinnou četbu na nemocniční oddělení a do zdravotních škol...minimálně.

20.02.2016 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Naprosto souzním, rezonuji....nyní přišel její čas a Ona mě úplně pohltila...velká síla, velké pravdy, Velké učení....Zásadní kniha pro ženy, které už jsou..."na Cestě" ..možná ještě lepší je Hadí žena

08.11.2015 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Syrově upřímné. V závěru autor píše:" ...škoda, že neznám tebe. Kdybys tu stál, podíval bych se ti do očí, napřáhl rozevřenou dlaň a čekal bych, jestli ji přijmeš. A když bys ji stisknul, řekl bych ti po vojensku: Díky, zabijáku!" Tak já tu dlaň přijímám, ale zajímalo by mě, jestli bych tu větu uslyšela skutečně....jestli by Pavel Stehlík bez mrknutí oka právě tohle řekl, dvaačtyřicetiletý ženský...nevojákovi :) Já jsem nadšená a doporučuju! Za plnej počet.

14.12.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velká síla, dostala mě, tak jako před pár měsíci kniha Krvavé jahody nebo Osvětimská knihovnice. Uf.

20.12.2016 4 z 5

Kat lidumil Kat lidumil Jiří Hanibal

Dobře se četla, poněkud čítankové, přesně jak píše orinka3, ale se zaujetím jsem četla o bylinkách, mastech a minerálech, o člověku, o kterém jsem vůbec netušila že žil, natož "jak žil".

12.03.2016

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Tak ženy, čarodějky, kurandery ... je to v nás...a je to na nás :) Doporučuji každé ženě, každé!

03.12.2015

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Příjemný odpočinek, teď v předvánoční čas, oživení víry v pomocníky mezi nebem a zemí :)

30.11.2014 3 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

úžasná, skvěle napsaný příběh, doporučuji

23.05.2019 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Jednoznačně vtáhne a pohltí, doporučuji.

22.07.2017 4 z 5