Svět podle Boba

Svět podle Boba https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243589/mid_svet-podle-boba-9f1-243589.jpg 5 244 69

Kocour Bob série

Nová dobrodružství nezvyklé dvojice. Pokračování úspěšného titulu Kocour Bob. Autor doplňuje další příhody a zážitky a vypráví, jak mu nečekaná popularita proměnila život – a to nejen pozitivně. V závěru líčí, jak probíhalo vydání jeho první knihy, která měla v Anglii nesmírný úspěch – dlouhé fronty na autogramiádách, zájem médií. Pro autora to znamenalo i finanční soběstačnost a zároveň usmíření a obnovení kontaktů s rodiči. Pěkná a upřímná kniha o přátelství mezi mužem a kocourem, podaná bez přehnaného sentimentu.... celý text

Literatura světová , Příroda, zvířata , Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The world according to Bob , 2014

martinaandulka
14.10.2023 5 z 5

Znova jsem jsi přečetla pokračování Boba a Jamese,čtenář jsi uvědomí, že dostat se na dno a na ulici je snadné a ta bezmoc,odstrčených od lidí se dostat zpátky není vůbec lehké a,že potkal Boba byla veliká výhra.Bob je bohužel v nebíčku a já mu tam děkuji za Jamese.

Jara.v
04.10.2023 5 z 5

Krásné čtení s reálným popisem života na ulici. Bob je úžasný kocour a James to napsal tak, jak to je - dojemné, vtipné, poučné. Tohle si zaslouží být bestsellerem. Málokdy se povede pokračování knih a tahle opravdu nezklamala ani v nejmenším.

Radka1911
25.05.2023 5 z 5

Nádherná a dojemná knížka o přátelství muže a kocoura. Vůbec mě nepřekvapilo, že kniha má celosvětový úspěch a její vydání podstatně změnilo autorovi život. Bob není fiktivní postava, na youtube si můžete prohlédnout jejich videa.

aliza
22.03.2023 5 z 5

Druhá kniha o Bobovi, moc hezky se četla. Taková oddechovka. Moc šikovný kocourek i jeho páníček. Vím, že kocourek je už v kočičím nebi, ale zůstane v srdcích nás všech, kteří jsme o něm četli. A Jamesovi přeji, ať zvládá život i bez Boba.

Mindy
16.10.2022 5 z 5

Mně se vůbec nechce věřit, že takový kocour opravdu existoval. Připadá mi neuvěřitelné, co všechno dovedl a jak se choval. A ještě navíc takový krasavec.
A velké uznání a pochvalu si zaslouží taky autor knihy, který se dokázal vyléčit ze své drogové závislosti.

Blančitos
10.04.2022 4 z 5

Co na to napsat. Příběh kocoura Boba a jeho "páníčka" Jamese se mi zapsal do srdce.

Ishir
06.10.2021 5 z 5

Druhý díl o Jamesovi a rezavém kocourovi jménem Bob se povedl na jedničku. Těším se na poslední díl. :-))

daza.dt
30.09.2021 4 z 5

Milé pokračování prvního dílu. Je to hezké čtení, ale vracet se k němu nebudu. Autor se dost opakuje, čekala jsem více.

Murasaki
18.04.2021 5 z 5

Opět krásný příběh nádherného přátelství mezi Jamesem a kocourem Bobem. Jako milovnice koček mě tato dvojice nemohla minout. Napsané od srdce, spousta věcí k zamyšlení. Krásné.

JohnCZ
30.03.2021 5 z 5

Je to klasická nezamýšlená dvojka, která obsahuje sadu pěkných a hřejivě lidských příběhů ze života Jamese a Boba, ale faktem je, že to nejzajímavější a nejzásadnější bylo už odvyprávěno. Jenže! Mně to prostě nijak zvlášť nevadí. Stále je to velmi příjemně napsané, s hromadou postřehů jak okolo koček, tak z každodenního, skoro stále ještě pouličního života. James Bowen je, ani ne tak druh autora, jako spíš druh člověka, kterému vydání druhé, do určité míry nadbytečné knížky, vlastně vůbec nezazlívám. Příjemně se to čte, rychle to odsýpá a fandy to určitě potěší. Občas James možná až trochu přehání a ne všechny situace jsem mu úplně věřil, ale ve finále kniha obsahuje ohromné množství sebereflexe, která v dnešním světě a dnešním lidem často dost zoufale chybí. Vlastně i sám James přiznal, že ohledně Boba leckdy přehání. O to více je ale z knihy cítit vzájemná náklonnost a fakt, že nebýt Boba, mohl Jamesův život dopadnout úplně jinak. Finální kapitoly mapující vydání a křest první knihy, která posléze naprosto nečekaně zamíchala žebříčky bestsellerů, jsou už jen třešničkou na dortu. A nebudu zapírat: při Jamesových finálních slovech jsem měl na krajíčku.

Luccy24
29.12.2020 5 z 5

Krásné pokračování knihy Kocour Bob. Knížka nás provází veselými příhodami i náročnými okamžiky života Jamese a jeho kocourka Boba.
Velmi čtivá a dojemná.

Martooni
26.10.2020 4 z 5

I pokračování je moc pěkně napsané. Trochu se tam některé pasáže opakovali z prvního dílu, to mne vadilo. Ale i tak to bylo moc příjemné čtení.

Mája777
15.07.2020 5 z 5

Krásný příběh. Není co dodat.

Hesiona
10.07.2020 5 z 5

Andělé mohou mít nejrůznější podoby...

jana8352
03.05.2020 3 z 5

Pěkná kniha.

Radka1911
02.03.2020 5 z 5

Krásný dojemný příběh. Doporučuji

Hodná
27.02.2020 5 z 5

I druhý díl mě dostal,zhltla jsem ho,opět nechyběly slzičky...Smekám před autorem a neskutečně obdivuji Boba... Děkuji...

martinaandulka
05.01.2020 5 z 5

Pokračování knihy Kocour Bob je stejně silný jako předchozí.James Bowen není spisovatel,ale umí napsat svůj a Bobův příběh čtivě,popisuje různé veselé a smutné příhody co zažívá při prodeji časopisů.Svůj osobní život popisuje jak dá pokračuje a hlavně díky Bobovi vidí smysl života.Za mě kniha super, mám ráda obyčejné životní příběhy se srdcem.

kilometr
15.11.2019 3 z 5

Pokud se kniha věnuje historkám s Bobem a tím,co všechno předcházelo vzniku knihy,je velmi čtivá.Vadilo mi však neustálé omílání autorovi minulosti o tom(i u mě má palec nahoru za to,jak to zvládl),jak si zkazil život.65%.

pip11
28.10.2019 5 z 5

Pokračování Jamese a Boba, bylo opět skvělé. Zábavné historky s Bobem jsou moc milé. Jamesovi velmi fandím, dokázat se tak odhalit a také vše vydržet… Doporučuji.