jaroslaf2941 jaroslaf2941 komentáře u knih

Hollywood Hollywood Charles Bukowski

Spojte si to s filmem Barfly (jedinému, ke kterému kdy napsal Buk scénář) a vyjde vám naprosto geniální dílo. Obzvlášť mne zaujala postava Mickeyho Rourka, který tam paradoxně působil ze všech nejnormálněji .)

Postavy:
Tom Pell = Sean Penn
Ramona = Madonna
Jim Serry = Timothy Leary
Mack Derouac = Jack Kerouac
Victor Norman = Norman Mailer (Bukowským v minulosti často shazován)
Tab Jones = Tom Jones
Frances Ford Lopalla = Francis Ford Coppola
Francine Bowers = Faye Dunnaway
Jack Bledsoe = Mickey Rourke
Sara = Linda Bukowski

Punisher: Od kolébky do hrobu Punisher: Od kolébky do hrobu Garth Ennis

výborné uzavření výborné série. Punisher max jede zkrátka opravdu na MAX. O vulgarismy, erotiku a brutální, explicitní násilí tu opravdu není vůbec nouze.

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Nápad vynikající, zpracování horší. Kdyby se tohoto příběhu ujal takový Garth Ennis, umím si představit, že by to dopadlo o hodně lépe. Značně přeceňovaná kniha.

15.12.2015 3 z 5

Mrtvý nebo živý Mrtvý nebo živý Mark Millar

Toto jsem bohužel moc nepochopil. Jeden ze vzácných případů, kdy jsem se mnohem víc pobavil u filmového zpracování. (Wanted)

15.12.2015 2 z 5

Maska omnibus: Kniha první Maska omnibus: Kniha první John Arcudi

Pro mě naprostý skvost. Je naprosto unikátní sledovat jak se kresba Douga Mahnkeho vyvíjí a policista Kellaway a všechny další postavy taktéž .) Miloval jsem film, miloval jsem kreslený seriál kdysi na Supermaxu a když jsem jednoho dne narazil na tuto knihu, byla to zkrátka jasná volba. Maska je prostě a jednoduše nádherné šílenství.

Maska omnibus: Kniha druhá Maska omnibus: Kniha druhá John Arcudi

Oproti první knize mne nijak zvlášť nezaujalo. Zápletky značně vycucané z prstu a kresba se mi snad ani u jednoho příběhu nelíbila. Jednička je zkrátka jednička a Dough Mahnke je Dough Mahnke ;)

15.12.2015 2 z 5

Lobo versus Maska Lobo versus Maska Alan Grant

Spojte nejpříšernějšího mezigalaktického lovce odměn a jednu masku a vyjde vám ultimátní masakr, který zničí celý vesmír .) Vyrostl jsem na ní a je to jedna z knih, o kterou jsem kdesi přišel a dodnes toho lituji.... Moje první seznámení s komiksovou maskou .)

Top 10 – Kniha druhá Top 10 – Kniha druhá Alan Moore

Za mě trošilinku slabší než první díl. Méně narážek, slabší dějové linie, ale i tak si Top 10 stále drží svou úroveň .) "Válka mezi supermyšma a kocourama vyeskalovala do tajného crossoveru v paralelní realitě! A to mi ti hajzlové dělají pořád!" :)

15.12.2015 4 z 5

Top 10 - Kniha první Top 10 - Kniha první Alan Moore

jeden z nejlepších komiksů co jsem kdy četl .) Jsem rád, že jej vlastním a průměrně jednou za rok se k němu s chutí vracím .) Tolik postav, tolik narážek a ty případy! "Z telepatie by se jeden zbláznil....ale vy Synestetici jste už opravdu v prdeli" :)

Top 10 - Smax Top 10 - Smax Alan Moore

geniální rozšíření geniálního světa Top 10 .) Tolik popkulturních odkazů a narážek se v jednom komiksu jen tak nevidí .) Přál bych si aby Smax a top 10 měli více dílů .)

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

srdcovka....ano melancholici se skutečně budou mít...toto je melancholiků a platonických lásek svatý grál .)

11.05.2015 5 z 5

Šmírák Šmírák Jan Pelc

Skvělá kniha, u který se pokaždý málem potrhám smíchy. Pelc v jednom období skutečně šmíroval a říkal si Mutant a ty techniky, strategie a všechno jen proto aby někoho vyšmírovali :D "A když nic nebylo, šel jeden z nich za kurvou. Tak co kluci, jaký to bylo? To není vono, dyž tě známe..." :D

11.05.2015 5 z 5