Šmírák přehled

Šmírák https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3443/smirak-3443.jpg 4 95 95

Román autora kultovní knihy "... a bude hůř" o šmírování a lidských osudech v temných dobách. Román o šmírování a lidských osudech v temných dobách. Kniha popisuje dění v době okolo roku 1977, kdy mnozí lidé podepsali Chartu 77 a poté byli vězněni. Současně kniha vypráví o životě Mutanta - člověka, který šmíruje již od věku dospívání. Prolínají se zde tři různá dějství - dětství, dospívání a současný život Mutanta. Na konci je popsán rozhovor mezi bývalými kamarády, z nichž jeden měl za úkol Mutanta sledovat a poté chodil na StB vše hlásit. Je zde popsána absurdita věznění Mutanta.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šmírák. Přihlašte se a napište ho.

Janizoun
13.04.2024 4 z 5

Kniha  “Šmírák" vypravuje životní příběh "šmíráka", který sleduje v parku s "partou" ostatních šmíráků mladé dvojice lidí při sexuálních hrátkách.
V knize se prolínají různá časová období. Doba totalitní a i doba nynější.
Mé první seznámení s autorem a kniha se mi četla dobře, je napsaná svérázným - osobitým, hodně syrovým stylem, obsahuje vulgarity.
Mně tento styl psaní nevadí, kniha se četla dobře, rychle. Ráda si přečtu i ostatní knihy od pana autora.

n.ezn.amy
10.04.2024 5 z 5

Příběh Mutanta, který se skupinou dalších šmíráků chodí do parků pozorovat milenecké páry. Jejich nápady jak nebýt vidět a vylepšování způsobů jak být neviditelný. Dějem se prolíná i minulost Mutanta, který jako podporučík lidové armády stýká s disidenty a neví kdo na něj donáší STB.

Nejlepší pointa byla, že mě devatenáctého listopadu volal můj estébák, že bude schůzka. Vyzvedl mě v hospodě, přijel starou otřískanou škodovkou, sám byl v montérkách, špinavej od sazí a chtěl vědět jedinou věc, jaká je atmosféra mezi lidma. Tak jsem mu řekl, že zabitím studenta Martina Šmída si KSČ definitivně podřízla větev. Na to řekl: "Výborně, to je výborné ... já ti dám na oplátku taky informaci. Na Národní třídě nikdo zabitej nikdy nebyl.

Knihy Jana Pelce mám moc rád, autenticky a reálně popsaná doba socialismu a lidé na okraji společnosti, alkoholici, feťáci, disidenti. Tato kniha je napsaná osobitým humorným stylem.

Šnek86
02.11.2021 3 z 5

Skupina šmíráků z parku, co své umění povýšili skoro na novou sportovní disciplínu a kde se jejich vynalézavost v této oblasti stále zdokonaluje.V celku vtipná Pelcovina.Vždy se radši koukni pod lavičku, jestli tam zrovna neleží jeden z autorových hrdinů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šmírák v seznamech

v dalších seznamech1x

70. léta 20. století voyerství

Jan Pelc
česká, 1957
2007  84%... a bude hůř
2002  74%Šmírák
2001  90%Bez ohňů je underground
1999  75%...a máš mě rád?
2004  74%Basket Flora