Top 10 - Kniha první

Top 10 - Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6299/bmid_top-10-kniha-prvni-9AK-6299.jpg 5 107 12

Top 10 série

Neopolis je neskutečné víceúrovňové město, do kterého se sestěhovali všichni superhrdinové, kteří se v komiksu nebezpečně přemnožili a kterým se mezi obyčejnými lidmi přestalo snesitelně žít. A k zvládnutí metropole tak fantastické prostě nestačí „obyčejný“ policejní sbor. Proto v Neopolis udržují pořádek policisté Desátého okrsku, něžněji nazývaného Top 10, kteří samozřejmě ke své práci také vládnou různými superschopnostmi... První samostatný svazek obsahuje sedm z celkových dvanácti původních sešitových příběhů Top 10.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art , Crew

Top 10 , 1999

Disease
26.05.2023 5 z 5

Tohle baví i při opakovaném čtení. Parádní tak trochu jiné policejní drama.

Luigi1
16.03.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších komiksů který jsem kdy četl postaral se o to policejní sbor pod názvem TOP 10

Hor89
04.02.2023 5 z 5

Top 10 je po Strážcích můj neoblíbenější komiks Alana Moora. Kresba od Gena Ha je výborná a k příběhu skvěle pasuje. Příběh je v superhrdinského žánru ale pojatý hodně originálně (podobně jako u Strážců). Styl vyprávění připomíná realističtější kriminálky, jen všichni od policistů přes zločince až po taxikáře mají superschopnosti. Dialogy a všechny hlavní postavy jsou skvěle napsané, jednotlivé případy jsou výborné, jen hlavní příběhová linka je dost upozaděna.

DennisMoore
11.02.2019 5 z 5

S Neopolis jsem se kdysi seznámil v Devětačtyřicátnících a ten svět mě nadchl. Protože Top 10 byla zrovna špatně k sehnání, pokračoval jsem Smaxem. A zase nadšení. Takže když jsem teď náhodou narazil na první knihu Top 10, můžete se mi divit, že z ní skáču radostí? Asi těžko. Kromě všech těch nápadů a fórů se mi ale hlavně líbí způsob, jak Alan Moore vypráví - úplně obyčejně. Jako normální historky z jedné policejní stanice, skoro jako by Top 10 vážně existovalo a Moore tam pár týdnů pobyl, pozoroval a zapisoval si. Kresba Gena Ha s tou obyčejností krásně souzní (ošuntělá stanice, hnusné uličky, rezavá podzemka a všude "hrdinové" v pláštích) a prostě máte pocit, že bar určený Bohům je přece v každém městě (a snad i s ožralým Thorem). Mrzí mě snad jen, že druhý díl už je zase špatně k sehnání, ale za to samozřejmě autoři nemohou. Naopak co mohli, to v této knize alespoň trochu dokončili (i to pátrání po oplzlém duchovi má krásnou pointu) a říkají mi: Počkej si na dokončení, bude to fakt něco.

LordSnape
02.10.2016 4 z 5

Haha, jestli mě na tomhle něco vážně bavilo, tak to byl suprový nápad ohledně světa a jeho samotných postav. Ty jsou vážně parádní! Samozřejmě mě asi nejvíce bavil Smax a seržant Cézar. Pak je supr Peregrina nebo obhájce Fischmann se žraločí hlavou. Samotný příběh mě ani tak netankoval, jen jsem si užíval všechny ty nápady a vztahy mezi postavami v Neopolis. Návrhy postav na konci knihy a Geneovy komentáře k nim jsou ultimátně zábavné.

Gordson
01.02.2016 5 z 5

Alan Moore, po svém veledílu Watchmen, pokračuje v destrukci superhrdinského žánru. Myslíte si, že mít superschopnosti je záležitost pouze několika vyvolených? Že superhrdinové jsou výjimeční?
Tak si představte město, v němž má superschopnosti i prodavač hotdogů, kde se prohání slepý taxikář vedený zenovými schopnostmi, kde policejní okrsek vede pes v exoskeletu a kde mimozemská pornoherečka žere lidem hlavy. Protože takové je město Neopolis. V tomto díle Moore nenechal nit suchou snad na nikom a narážky a parodie na superhrdiny na vás vyskočí téměř z každé stránky, kterých se Gene Ha zhostil na výbornou.
Neváhejte!

jaroslaf2941
15.12.2015 5 z 5

jeden z nejlepších komiksů co jsem kdy četl .) Jsem rád, že jej vlastním a průměrně jednou za rok se k němu s chutí vracím .) Tolik postav, tolik narážek a ty případy! "Z telepatie by se jeden zbláznil....ale vy Synestetici jste už opravdu v prdeli" :)

memphisz
04.08.2015 5 z 5

Super komiks s klasickým Moorem, kresba také velmi dobrá. Policejní tým rozmanitých superhrdinů v bláznivém městě řeší obskurní případy. Humor funguje. K pocitům z knihy mě napadá hlavně shon a ztísněnost, které zažívá osazenstvo policejní stanice Top 10.

jirincz
05.06.2014 4 z 5

Hodnotím jako celek obě knihy. A asi první od Alana Moora co mě bavilo. Opravdu různorodí hrdinové. Seržant pes vede:-) A hodně mě bavila kresba.

Skip
04.12.2013 5 z 5

Komiks se hemží superhrdiny, kteří musí být ve městě Neopolis pod konrolou Desátého policejního okrsku, kde jsou policajti také superhrdinové, protože jak jinak by to všechno zvládli, že?:-) Celé je to velmi pestré a u mnoha oken jsem musel chvíli spočinout, abych pobral vše, co v nich je. Slušná akce, řízné dialogy. Ač na komiksové superhrdiny moc nejsem, tak tohle jsem si docela užil.

RaptoR
10.08.2013 5 z 5

Opět další dokonalý komiks z rukou Alana Moorea. Jak asi vypadá policie ve městě, kde i ten poslední vágusák má nějakou superschopnost? O tom je právě Top 10. Příběh se místy možná příliš vleče, ale díky kresbě musím dát pět hvězd. Za tím je dvojice kreslíře Gene Ha a inkera Zandera Cannona. Ty dali komiksu další rozměr v podobě množství popkulturních narážek číhajících takřka na každém panelu. Díky tomu si můžeme vychutnat celou plejádu superhrdinů i z jiných komiksů (hlavně myší Avengers a hobgoblin na koštěti mě dost pobavili:). Možná o chlup slabší než Liga vyjímečných, ale Moore je Moore :)

Kapis
28.05.2013 5 z 5

No tak to je obrovská parádička a ohodnotím to jako celek. Moore je opravdu génius a zdá se, že může do ruky chytnout jakýkoli žánr a stvoří naprostou pecku. Detailní kresba se sice nese na hlavní vlně, ale je dokonalá, ty spousty sračiček kolem a děje na pozadí hlavní linie jsou orgasmické. Už jsem to přečetl před nějakými dvěma měsíci, ale pořád mám před očima ty dvě děcka, jak si "hrají" s hmyzem a nepotřebují k tomu zapalovač a jakoby v pozadí přijíždí vyšetřovatelé - a toho jsou plné obě knihy, no paráda. Taková mutantní kočko-myší válka s vlastními vesmíry, odehrávaící se v podstatě bokem hlavní linie je dalším zářným příkladem. Ten způsob jakým běží děj kupředu mi připomínal střih napínavého serálu v televizi a musím říct, že to funguje naprosto perfektně. U grafické stránky věci mě ještě moc na koulích zahřála práce se světlem - efekty lamp, světel, výstřelů, skel, průhledná policistka, vždy tak jemně zmatněno, přímo lahůdka (což kresbu v mých očích ještě povyšuje). AM rozjíždí ve velkém tempu fantastický kolotoč děje, zvratů a bočních linií, nedotahuje však pointy všech událostí do úplného konce a nechává čtenáře, aby pomocí dostatečného množství vodítek si dal všechno dohromady sám a tím aspoň mne držel pevně připoutaného ke čtení. Jak to má být u správné detektivky. Propracovanost jednotlivých postav, jejich zázemí, minulost, vývoj jejich vztahů, problémy a všechna ta omáčka kolem je tak realistická, že netrvalo dlouho, abych se s nimi sžil a opět byl prožitek hlubší. Celé to má obrovskou dynamiku a spád. Smekám před moorovou jasnozřivostí a komplexním přístupem k alternativní realitě, krásným příkladem je vyváženost sociálních modelů a problémů světa plného lidí se superschopnostmi. Např. taková politická korektnost (které teď má každý plnou hubu), když přijde řeč na "plecháče," že by spíš ocenili pojmenování "mecho-američani" či "post-organické bytosti." S tím taky související nevraživost mezi živými a mechanickými - nápisy po zdech atd. Je to prostě lahůdka a četba byla čirým potěšením.

roboti komiksy policie superhrdinové superschopnosti DC Comics

Autoři knihy