jaroiva Online jaroiva komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Prvních asi 20 kapitol mě to nudilo, pak přišlo něco nutné reklamy (product placementu) a některé části vypadaly, jako nachystané na reklamu, ale asi se nepodařilo sehnat správného sponzora, protože někdo měl jen "značkové sako" nebo jiné "značkové" oblečení. Navíc v jeho knihách je trochu moc homosexuality na můj vkus, v podstatě místo 4% to vypadá, že se homosexuálně chová tak čtvrtina lidí... asi riziko čtení knížky, jejímž autorem je gay.
Až poslední část byla podle mě dobrá...
suma sumárum asi tak čtvrtina stránek fakt stála za přečtení. Nejsem si jistá, jestli chci nebo nechci číst dalšího Bryndzu. Možná si přečtu jen posledních pár kapitol další Eriky.

24.03.2018 2 z 5

Aladinův faktor Aladinův faktor Jack Canfield

Líbil se mi nosný příběh Aladina, jinak mi to přišlo ale moc takové... americké. Asi už jsem někde jinde, protože Slepičí polévka se mi kdysi moc líbila.

23.03.2018 3 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

tak jsem se zas posunula ve svém chápání teorie trochu dál - konečně jsem (snad) pochopila částice s neceločíselným spinem. Dál už toho ve své představivosti většinu nedávám. Knížka je ale moc pěkně polopaticky psaná. I když mozkové závity mám zavařené, musím dát 5*

23.03.2018 5 z 5

Tunel do nebes Tunel do nebes Robert A. Heinlein

zatím moje třetí knížka od Heinleina, a musím říct, že každá byla "úplně" jiná, těším se na další. Protože po přečtení každého Heinleina jsem zatím cítila ten pocit, že nutně si musím hned přečíst od něj něco dalšího.
A hlavně si budu odteďka dávat pozor na stobory!

23.03.2018 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

netradiční sci-fi, skoro jako detektivka, postupně odhalující "skutečnost"... po dočtení mám pocit, že si budu muset přečít začátek ještě jednou, abych si to užila pořádně s informacemi z konce. Toto se mi stává jen u "časové" sci-fi, u vesmírné se mi to ještě nestalo

22.03.2018 4 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Slyšela jsem to jako rozhlasovou hru, ale nebyla jsem z toho vůbec moudrá. Takže jsem četla raději knihu a ukázalo se, jak důležitá může být ona "omáčka". Knížka je super, pro mě výrazně přehlednější. A patří k těm zábavnějším ze série.

21.03.2018 5 z 5

Vzpoura mozků Vzpoura mozků Václav Šorel

Taková krátká oddychovka. Žádné velké hluboké myšlenky, ale neurazila.

19.03.2018 3 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

jo! opět jsem se bavila na 100%

15.03.2018 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

vtipné, bavilo mě to, konečně jsme zjistili, jak vlastně došlo k svatbě Oldřicha s Ludmilou.
Jen tedy vdavekchtivá Ludmila si tady moc nezadala s vdavekchtivou Rozálií... jestli takhle vidí muži všechny ženské, co se chtějí vdávat, tak potěš...

14.03.2018 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

zatím mi připadá tahle knížka asi nejslabší ze série, nebo jsem neměla zrovna tu správnou náladu... pořád je ještě ale na 4 hvězdičky. Možná nejsou vlkodlaci v tomto žánru pro mě tak lákaví

14.03.2018 4 z 5

občas už to pro mě bylo složité na sledování, ale líbilo se mi to. I když možná těch mrtvol bylo už místy až moc.
Značka: Každému jeho vlastní Ludmilu!

12.03.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

"povídka" na jedno odpoledne. nebylo to tak překombinované jako Manželé odvedle, což knize prospělo.
Ale ani tady nechápu, proč je to řazeno do thrillerů. Nepřipadalo mi to napínavé, opět takové lehké oddechové čtení.

11.03.2018 4 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

zamlada jsem to Dänikenovi "žrala i s navijákem". Knížky mě hodně bavily. Díky němu jsem se moc těšila do Peru. Let nad planinou Nazca byl pro mě ohromný zážitek, skutečně fascinující. Nedovedla jsem si vysvětlit, že by bylo možné, aby to bylo jinak, než podle Danikenovy teorie.
Ale před dvěma lety jsem četla Od knoflíkové dírky k rozluštění záhady Nazca od J.Sonneka. Ten tak krásně elegantně vysvětlil svou jinou teorii, že dnes už Dänikenovi nevěřím. Ale za to, jak mě dokázal na dobrých 20 let zblbnout, si zaslouží 4*

11.03.2018 4 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

bylo moc osvěžující přečíst si o mladém Oldřichovi, jak to vlastně začínalo. Ovšem děkuji Aliii, že mi připomněla, kde jsem četla tu třetí povídku, protože jsem si připadala hodně zmatená, jaktože ji znám.

11.03.2018 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Poslouchala jsem jako audioknihu cestou autem, ale stejně jsem viděla v duchu Hrušínského s Benešem. Film byl prostě výborný a předloha na tom má asi hlavní podíl.

11.03.2018 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Opět skvělá knížka, kterou jsem si užila. Líbilo se mi, že byla do příběhu zapojena i Ludmila, a že nejde o nějakou "paní Columbovou".
A psané to bylo tak sugestivně, že jsem dostala strašnou chuť na preclík, který dostával Plch tak po kouskách. Myslím, že nebudu mít pokoj, dokud někde neseženu nějaký pěkně velký preclík.
Líbí se mi, že je každá knížka psaná trochu jinak, zatím jsem nevysledovala vzorec, tak uvidíme, kolik dílů ještě vydržím být napnutá.

09.03.2018 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

rozhodla jsem se číst Oldřicha popořadě, takže tohle je moje 4. přečtená kniha od Vondrušky a zatím se mi zdá nejlepší. Mělo to největší spád, četlo se to samo :)

08.03.2018 5 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

u prvních 3-4 povídek mě to ještě bavilo, ale po přečtení celé knížky povídek typu "přišel, vymlátil 3/4 osady, zašil si rány a odjel" už mi to začalo připadat trochu nuda. Jo, a nezapomeňte, že prodejným holkám musí platit 2-3x tolik, co ostatní muži i proto, že má 2-3x přeražený nos :)

07.03.2018 3 z 5

Prvorozené dítě Prvorozené dítě Jiřina Prekopová

jakožto prvorozenému dítěti mi vysvětlila kniha zajímavé souvislosti, na mě to sedí stoprocentně, tedy nemohu dát míň než 5*

06.03.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

na knížce se mi nejvíc líbil geniální překlad Antonína Přidala, před kterým smekám.
Jinak to ale není můj šálek humoru. Jako divadelní hru jsme na to omylem šli s mužem a bylo to asi jediné představení, odkud bychom i odešli o přestávce, ale tuším to nějak nešlo, asi tam nebyla přestávka nebo tak něco...

06.03.2018 2 z 5