janqa410 janqa410 komentáře u knih

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Tohle mě po dlouhé době, kdy jsem nečetla, opravdu pobavilo. Odpočinkové, pohodové čtení, při kterém jsem občas prskala smíchy. Charaktery obou postav naprosto super, protože oba dva byli svým způsobem naprostí střelci. Supr letní kniha na večery, kdy z horka nemůžete spát ;)

27.06.2023 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

(SPOILER) S klidnou duší mužů říct, že se mi kniha líbila a to moc. Byla napsaná svižně, čtivě, vtipně a romantika a nejen ta, také nechyběla. Příběh Trenta a Genevieve jsem si opravdu užívala a doufala jsem, ze vše dobře dopadne a ono dopadlo. Ona to vůbec neměla lehké, člověk ji neměl co závidět. Naproti tomu on, měl skoro na růžích ustláno a závidělo mu tolik lidi. Ona neviditelná myška, on celebrita. Krásné se jim to sešlo, opravdové protiklady. A ty se přece vždy přitahují. Co víc si přát od oddechovky pro ženy. Jsem velmi zvědavá na pokračování.

22.03.2022 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

(SPOILER) První seznámení s autorkou. Po několik stránkách, jsem si říkala, jestli mě to vlastně vůbec zaujme. Byla jsem v tu chvíli dosti skeptická a docela jsem se bála, že zájem dočíst knihu ztratím. Naštěstí jsem vydržela a páni, jak jsem za to ráda! Příběh začal brzy gradovat do takových rozměrů, že jsem hltala další a další stránky, jen abych se dozvěděla, jak to všechno dopadne. Příběhy drahé Doris, na mě udělaly neuvěřitelný dojem. A to ani ne ve chvíli, kdy je prožívala, ale až když byla vetchá, nemocná stařenka a na vše vzpomínala. Její vzpomínky byly tak hezké i ošklivé, milé i smutné. Vystřídala jsem s Doris a později i Jenny všechny emoce. Od radosti přes starost, k bolesti a utrpení až jsme dospěly k lásce, porozumění. Byla jsem tak ráda, že se Doris s Allanem znovu shledali a věřím, že se našli i v nebi. Moc krásná kniha, která nechá jistě mnoho i ve vás - rozhodně doporučuji přečíst.

02.02.2022 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

(SPOILER) Popravdě mohu říct, že mě skoro do poloviny knihy občas napadalo, jestli ji nemám odložit. Nakonec jsem samozřejmě ráda, že mám zásadu, knihu vždy dočíst, pokud to teda není úplný průser, a knihu jsem dočetla. Zlomovým okamžikem, kdy mě kniha začala bavit byla zřejmě chvíle, kdy se Sage přestěhovala k April a Lucovi a také první e-mail od Alana. Luca, typický hezoun s velmi netypickým koníčkem, za což jsem si ho zamilovala, a April, taková ta prvotní kotva, kterou Sage opravdu potřebovala. Díky nim, byla na tom Sage lépe a i já jsem za to byla ráda. Avšak ve chvíli, kdy to mezi Sage a Lucou začalo jiskřit, mě nějak podvědomě bylo jasné, že to nemůže dopadnout úplně dobře. Sage byla až příliš komplikovaná, příliš bolavá duše a přesto, že se Luca snažil, bylo zřejmé, že to není v pohodě, čemuž seani nedivím,tím čím si Sage procházela pochopí jen ty, co to zažily. A to jsou na tom vlastně některé ženy a dívky, daleko hůř, přece jen, Alan to nikdy nedotáhl do úplného konce, což samozřejmě její utrpení nijak nezlehčuje. Všechno je to špatně. Byla jsem ráda, že se Lucovi díky jeho empatii dokázala tak v rámci možností otevřít a vystoupit ze stínů, ale o to víc mě to pak mrzelo, jak se to začalo kazit. Snažím se rozumět tomu, proč měla potřebu utéct a ublížit mu, aby to bylo jednodušší a nechal ji jít, přesto mě konec knihy opravdu hodně překvapil a mrzel. Ale na druhou stranu, kdyby to skončilo happyendem, o čem by taky byl druhý díl, že... Tak do něj!

01.09.2021 3 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

(SPOILER) Povedený díl. Znovu se vracíme k Doře, Jess a Helen. A další krásnou duší byla i Frannie i potrhlá Effie. Všem jsem přála, ať to i v tomto díle s nimi dobře dopadne a jsem šťastná, že Doře to s Nickem opravdu klape. Frannie jsem si moc oblíbila a doufala jsem, že to s Johnem opravdu dá do kupy, jen budu teď netrpělivě očekávat, jak to s nimi dopadne v dalším díle, který bude nejspíš už opravdu více i o válce. Dojem na mě udělal i příběh Kathleen, ufff. Ale úplně nejvíc jsem si užívala příběh Helen, tu zbožňuju už od začátku série. Jakmile potkala Davida, bylo nasnadě, že budou spolu a celou dobu, co v příběhu figuroval i Christopher, celou dobu jsem si říkala:"Helen, to snad neeee!" Ale, naštěstí to vybrala těsně před problémem vše dobře dopadlo. Těším se na další díl. Moc milé čtení.

12.08.2021 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

(SPOILER) Knihu jsem vzala do ruky až po letech, které proležela v knihovně. Avšak i přes to, jak vysoce hodnocená je, nejspíš jsem zvolila špatné období, pro její četbu. Ano, kniha je čtivá, zajímavá, člověk čte dál, aby se konečně dozvěděl, jak to všechno dopadne, přesto jsem nacházela části, které mě spíše nudily a několikrát mě hlavou proběhla myšlenka, že mám nejspíš čtecí krizi. Samozřejmě, že jsem Aibí, Minny, Skeeter a ostatním fandila, stejně tak jak jsem Hilly nesnášela. Přesto, se našlo pár paniček, které byly vlastně v pohodě, jen hloupé a chovaly se tak, jak jim především Hilly a doba diktovala. Doba to byla bezpochyb zlá, scéna s Minny a Celií v koupelně ve mě nechala zanechala i další zmar a beznaděj z toho všeho bezpráví. Abych byla ale objektivní, a nedávala plný počet jen proto, že tak hodnotí ostatní, musím říct, že jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale víckrát po ní již nesáhnu, až tak moc si mě nezískala. Ale to neznamená, že za přečtení nestojí. Filmové zpracování jsem viděla a předpokládám, že se stane to samé i u knihy - časem na něj více méně také pozapomenu.

25.05.2021 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

(SPOILER) Stále zvrhlé, násilnické, plné sprostých slov, rozmazlených bohatých fracků, kteří vlastně ani neví co by. Dosud jsem nic podobného nečetla a možná i proto mě to tak chytilo a se čtením nemohu přestat. Bishop s Madison jsou vlastně takový dream team, až na to, že ideálního v jejich vztahu toho vlastně moc není. Ikdyž, v tomto díle už mám alespoň jistotu, že už i Bishop je v tom až po uši, což mě těší. Poslední Daemonova kapitola mě do děje opět hodila vidle - celou zbylou část knihy, kdy byl Nate, Bishop, Scarlett i Tatum zraněni (jen Tate snad ne smrtelně), jsem očekávala, kdy přijde nějaký dovětek, kde se dozvíme, že pohřeb byl pro více lidí. A nebo že vyjde najevo, že je zabít nejde? A to ještě musím zmínit, že Katsia vlastně přežije prvotní podřezání hrdla a umírá až na to druhé? Čekala jsem rozuzlení a to nepřišlo ani v podobě vysvětlení, že to vše se odehrálo v Deamonově hlavě, k čemuž já se tedy přikláním. Za tohle tedy nedávám plný počet, přesto hodnotím velice vysoko. Mě se to prostě líbilo a četlo se to skvěle. A nezařazená scéna? Zde jsem poslechla Amo a nečetla jsem. No, ale samozřejmě kecám, není nikdo, kdo by to nedočetl celé, a jestli to někdo tvrdí, tak stejně kecá. Každopádně, vyjadřovat se k takovému hardcoru nebudu, to by opravdu už nebylo vhodné - jen se nějak nemohu zbavil přirovnání "dupou si jak králíci". :-D

29.04.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(SPOILER) Když pominul to, jak moc mě zaujala obálka knihy, tak co opravdu musím vyzdvihnout, je její obsah. Pětileté putování kamarádek z dětství, kdy jedna byla bouře a druhá klidný letní vánek. Jedna až příliš ambiciózní kariérista, druhá bohém, neřízená střela. Tak neuvěřitelně rozdílné, přesto nerozlučné. U Dannie jsem byla přesvědčená, že dokáže vše, co si plánuje, ale bohužel, jak to tak bývá, člověk míní, osud mění. Dannie však ze svých vysněných výšin zřítila na dno opravdu krutým způsobem. Nejprve rozchod s Davidem, ztráta své životní lásky - kamarádky Belly (ano, myslím, že se opravdu milovaly, oddaně a napořád - láska přece není jen ta milenecká, no ne?)... Autorka chtěla, abychom si myslely, že Ten pravý bude Aaron, no ale nakonec .....??? Nakonec možná bude a možná taky ne. Wow! Kdo ví, co bude za pět let? Já ne, ani vy - nikdo to neví. Skvělá kniha!

11.04.2021 5 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

(SPOILER) Má třetí kniha od autorky a zase mě nezklamala. Vtipné, sarkastické, plné narážek, ale také životních příběhů a škobrtnutí. Sugar Beth jsem si zamilovala hned, byla to mrcha, ale život s ní zatočil a ona dokázala vystřízlivět a něco s tím udělat. A Colin, tak ten byl tutový hned jak se potkali. Jak řekl Ryan, vrána k vráně. Zápletka je dle mě velmi originální, často jsem četla s přihlouplým úsměvem na tváři. Velice povedené oddechové dílko a mám velkou radost, že se jim vyvedl nejen šťastný společný život, ale také dar - jeden z nejkrásnějších.

29.01.2021 4 z 5

Pán rozkoše Pán rozkoše Nicole Jordan

Po delší době něco od Jordan a nezklamala cérka. Závěrečný díl Ligy pekelníků a oslnivý Dare společně s nezlomnou Jullienou, mě opravdu chytili a knihu jsem si opravdu užila. Opravdu se autorce pro nic za nic neříká "královnou erotické romance", sexu tam bylo opravdu hodně, ale to přece k postavě Pána rozkoše patří, nějak si tu přezdívku přece vysloužit musel. Jejich osudové setkání bylo plné energie, od první chvíle je jasné, že osudová láska zasáhla i jeho přelétavý styl života a změní ho k nepoznání. Moc se mi líbilo prolínání příběhů Darea i Jullienny, jejich společné střety i výzvy a když tam přibyl i hon na Calibana a s tím spojené napětí, jak to všehno dopadne ...- no prostě a jednoduše, četlo se to samo, jedna báseň.

25.07.2020 4 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

(SPOILER) Tento díl pro mě uzavírá sérii Travis, poslední jsem četla již před časem, ale nevadi. Zde jde o Ellu a Jacka. Co k nim napsat, snad jen že jsem od začátku doufala, že budou spolu a Luke jim zůstane. Líbil se mi Jack, který zřejmě i rád působil jako bohatý zhýralec, čímž se myslím i dost bavil, když viděl, že si to o něm lidí myslí, mě mile překvapil tak kladným vztahem k cizími dítěti. Ale dle mě, pořádné koule měla především Ella. Klobouček! Zhostila se tak těžké situace opravdu s grácií a já nemohu napsat nic jiného, než že to byl báječný příběh. Ostatně jako všechny od Kleypas a já jsem hrdá na to, že všechny písmenka napsané její rukou mám v mé milované knihovně a jsem nadmíru spokojená, že se Lisa umí vyřádit i v romanci současné. Doufám, že tento rok bude plodný a já brzy do sbírky přidám další jeji díla.

10.06.2020 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

(SPOILER) Životní příběh Liberty mě zaujal. Jako dítě to neměla jednoduché a čím více dospívala, tím se na její cestě objevovaly další a další překážky. Nicméně, sestřička překážkou nebyla, právě naopak. Několikrát mě napadlo, jak by Liberty asi skončila, v tak dle popisu nevyzpytatelném městě jako je Houston, kdyby se nemusela o sestru postarat a zajistit ji i sebe. Práce snů, přátelství s Churchillem a pak na scénu vstupuje Gage. Z počátku pěkný bídák, arogantní vůl, ale světě div se, první zdání může opravdu klamat a mě se teda líbil od začátku. Dokonce jsem se v průběhu knihy i několikrát kousala do rtu s tím, že si ho snad Liberty opravdu vybere, protože kdyby ne, asi by si to u mě pěkně rozlila i sama spisovatelka. Ale vše dobře dopadlo, a kniha se mi moc líbila i proto, že byla pro změnu psaná z pohledu Liberty a já měla několikrát pocit, jako kdyby mě to opravdu vyprávěla ona sama. Velmi osvěžující. Prostě Kleypas ????

26.05.2020 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Tak tohle dílko se mi mooooc líbilo. Kdo by to byl řekl, že se opilec Alex dá dohromady zrovna s takovou dobrou duší, o babičku pečující Zoe. Ale ono se to stalo. Kniha je moc pěkně napsaná, děj plyne tak jak má, dle mě nikde nestagnuje. Líbí se mi vývoj především Alexovy postavy, měl to těžké nejen s pocitem bláznění v rozhovorech s duchem, ale aby takový cynik, který to má nejtěžší právě v boji se sebou samým, přehodnotil své dlouhodobé přístupy k životu, to je silné kafe, pro takové nátury. Vím o čem mluvím! Krásně to mezi nimi jiskřilo, dojalo mě, jak se Alex dokázal hezky chovat k Zoeině babičce, přesto že by se o něm dalo říct, že to byl vlastně hrozný bručoun. Kniha byla super, těším se na další ze série!

10.12.2019 5 z 5

Dotek kouzla Dotek kouzla Teresa Medeiros

Tak mě se tohle zpracování líbilo velice. Svižné, plné zvratů a co mě nejvíc bavilo, tak i velice vtipné. Při četbě jsem se nejen že zapoměla a četla do ranních hodin, ale taky jsem si díky výbuchům smíchu několikrát vzbudila mimino :-D No nic, sarkastickému humoru sympatické Tabby, se prostě nedalo odolat! Moc mě to bavilo a doporučuji.

11.09.2019 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Lisa nezklamala. Byla jsem velmi zvědavá, co po delší době půjde na pulty knihkupectví a jsem velmi spokojená, že jsem neodolala a ihned jsem si koupila celou sérii. Kathleen a Devon. Pár, o kterém bylo od začátku jasné, že to bude fungovat, přesto to Lisa dokázala podat tak lehce, že jsem si jejich příběh opravdu užila. Kniha mě velmi bavila, občas předídatelný děj, ale často také překvapivý, plný zvratů a nebylo možné se od něj odtrhnout. A tak to má být. Už se těším na další díly. Jak to asi dopadne s Helen a Rhysem?

23.07.2018 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Příjemný a napinavý příběh celý život utiskované Emmaline a nezkrotného horala Jamieho, který se prostě a jednoduše nedokázal sžít s prostředím ve vyšší společnosti. Upřímně, dle měřítek pana hraběte, se mu vůbec nedivím, taky bych raději žila v horách, vždyť mu tam vlastně nic nechybělo. Jejich společný příběh a postupné zamilovávání se, mě moc bavilo. Milé, odpočinkové :)

27.03.2018 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Moje prvotina od autorky a po přečtení jsem její ostatní knihy hned musela zařadit do "chci si koupit", takže to asi tak vypovídá zhruba o všem. Ava a Knox, od počátku bylo jasné, že ti dva spolu skončí. Už jen proto, že on byl takový stalker a mrzout. Ale ten příběh, wow. Avy mě bylo mnohdy opravdu líto, takové věci by neměla zažívat žádná žena, dívka, vlastně nikdo a nikdy. Ale bohužel, stává se to. Ale Ava byla statečná a vše zvládala s grácií, ikdyž se zatlými pěstmi - navíc v takovém věku! Klobouček! Líbilo se mi, jak to mezi nimi hmatatelně jiskřilo a Knox, ten byl taky skvělý. Snažil se tomu bránit..., no čím víc se člověk brání, tím víc ho to nakonec sejme. Kniha byla úžasná a to rozuzlení a epilog. Paráda.

21.10.2023 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

(SPOILER) Docela jsem se těšila, jak to se Sage a Lucou dopadne a můžu říct, že jsem si čtení opravdu užila. Obcas mě přišlo vyprávění trochu zdlouhavé a některé jejich přístupy k různým situacím, bych řešila asi jinak, vždyť stačí říct jak to je a je po problému ne? Ale Sage chápu, neměla to chudina jednoduché a konfrontace s Alanem byla konečného pravé, co potřebovala, aby mohla vše uzavřít. Pěkný příběh, ale nedá se říct, že bych se k sérii měla někdy vyloženě chuť se vrátit.

17.09.2021 4 z 5

Robert Bryndza je prostě mistr slova. Kniha je podaná velmi lehce a tak poutavým způsobem, že jsem před očima viděla samotnou Coco, jak sedí u PC nebo mobilu a tluče své zážitky do klávesnice jako datel. Zamilovala jsem si ji téměř okamžitě, je střelená jako puberťačka, a její styl vyjadřování byl skvělý. Kniha je až neuvěřitelně čtivá, je to už dlouho, co jsem zvládla knihu za necelych 24 hodin a pokud jsem nemusela, tak jsem ji ani neodložila. Život měla Coco opravdu pestrý a ve spoustě situacích jsem se opravdu s chutí nahlas zasmála. Knihu moc doporučuju, je to skvělé čtení a doufám, že v ČR vyjde více knih s Coco, které jsou zmíněný na konci tohoto příběhu. Roberte, mnohokrát vám děkuji, za báječný zážitek a vykouzlení úsměvu na tváři.

15.07.2021 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Než se začal Drewe opravdu snažit, přišla mě kniha taková nemastná, neslaná. Ale ta poslední třetina, mě opravdu bavila. Fajn a pohodové, ovšem pro mě jednorázové, letní čtení.

08.06.2021 3 z 5