Janet11 Janet11 komentáře u knih

Kniha prokletých Kniha prokletých Jana Rečková

Na to, jak je kniha obsáhlá, mě překvapivě bavila až do konce. Kdybych to nevěděla, ani bych neřekla, že autorem je česká spisovatelka (což je pro mě klad, protože na české autory mám asi smůlu). Určitě sáhnu i po další knize.

11.01.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Moje druhá kniha od Flynnové a jsem z ní stejně nadšená. Skvěle napsané a napínavé až do konce. Závěr mě opravdu překvapil a nečekalo jsem ho, takže za mě plný počet. Doufám, že autorka bude pokračovat ve stejném duchu.

11.01.2016 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Oproti prvnímu dílu sto a jedna. Nejdřív jsem neměla v plánu trilogii vůbec dočítat, ale jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Kniha je napínavá a konec mě vyloženě navnadil na pokračování.

18.12.2015 4 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Nemám ráda ságy a nekonečné sériové knihy, protože se jimi většiou táhne stejná dějová linie, která mě po chvíli přestane bavit, ale Prokleté jsem doslova zhltla. Bylo to tak čtivě napsané, poslední díl byl plný nových zápletek a já se opravdu bavila až do konce. Avšak po přečtení jsem byla stejně jako většina zklamaná, že sága u nás nepokračuje. Třeba se nakladatel ještě vzpamatuje, ale vzhledem k tomu, že je celkem 47 dílů v to moc nedoufám.

26.11.2015 4 z 5

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

I druhý díl se dobře četl, charaktery postav jsou lépe propracované, zejména Sol se zde začíná projevovat. Jsem zvědavá na pokračování, takže kniha splnila svůj účel.

21.11.2015 4 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Fantasy red library :) Ale ano, kniha se mi líbila, pěkné oddechové čtení, které rychle ubíhá a člověk u něj nemusí moc přemýšlet. Konec mě navnadil, takže sérii dočtu. Každopádně podle mě je kniha určena spíše pro ženy.

19.11.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherný příběh, který je nádherně napsaný, což z něj dělá nádhernou knihu. Samozřejmě, pozadí války je neustále se objevující téma, ale v tomhle případě je to tak pěkně a netradičně vyprávěné, že mi to přišlo originální. Kniha na mě udělala dojem, takže dávám plný počet.

17.11.2015 5 z 5

Pohádky (26 pohádek) Pohádky (26 pohádek) Hans Christian Andersen

Pohádky určitě spíše pro dospělé nebo starší děti, jsou většinou smutné až depresivní. Nicméně to je prostě Andersen, k jehož tvorbě to tak nějak patří.

14.11.2015 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

První kniha od Irvinga, po jejímž přečtení určitě sáhnu po další tvorbě. Místy komická, místy tragická až depresivní. Je dobře napsaná, příběh se pěkně odvíjí a celkově jsem se při čtení bavila.

14.11.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Po předchozím Saeculu určitě pokrok. Kniha se mi četla mnohem lépe, nejsou zde žádné zbytečně natažené části, vše v příběhu do sebe zapadá. Líbila se mi myšlenka s geocachingem, i přestože se jím sama nezabývám. Bylo to napínavé, čtivé, závěr mě překvapil, což se stává málokdy, takže plný počet :)

14.11.2015 5 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Na knihu jsem se moc těšila, zaujal mě neotřelý námět, ale bohužel o zpracování to určitě říct nemohu. Kniha se místy hrozně vleče, hrdinové projíždí Švédsko od ničeho k ničemu, takže jsem dočítala tak říkajíc z posledních sil čistě ze zvědavosti, jak kniha dopadne.

12.11.2015 2 z 5

Strážci Strážci Jon Steele

Kniha se mi celkem líbila, ale ubrala bych tak 200 stran, během kterých jsem si několikrát říkala, že knihu odložím. Začátek mi přišel strašně zdlouhavý a některé pasáže ve zbytku knihy vyloženě zbytečné. Asi od půlky dostává kniha spád a mnohem líp se četla. Za mě tak 3,5 hvězdy.

03.11.2015 3 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Jedna z mála knih, kterou jsem bohužel nedočetla.

19.10.2015 1 z 5

Štěstí a bolest Štěstí a bolest Ondřej Kostka

Moc pěkný a dojemný příběh, obzvláště pokud vezmu v potaz, že jej napsal mladý muž. Líbí se mi prolínání dvou dějů, závěr mě trochu překvapil a asi i zklamal. Ale jinak příjemné čtení, jsem zvědavá na další autorovy knihy, pokud nějaké budou.

02.07.2015 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha je dobře napsaná, takže i když je obsáhlejší, rychle to utíká. Nicméně na můj vkus by mohly být některé stati trochu méně rozepsané, ale to je věc názoru :) Celkově se mi kniha líbila, určitě sáhnu i po zbylých autorčiných knihách.

27.06.2015 4 z 5

Bratříček Golem Bratříček Golem Eva Hudečková

Pěkně pojatý pohádkový příběh o lásce a jejím boji proti zlu. Pro mě druhá knížka od této autorky a určitě ne poslední, její styl psaní je osobitý a sedí mi.

15.06.2015 4 z 5

Klub sebevrahů (3 povídky) Klub sebevrahů (3 povídky) Robert Louis Stevenson

Tak jak to u povídkových knih bývá, některé byly dobré, jiné horší. Proto průměrné 3 hvězdičky.

01.06.2015 3 z 5

Tajemství pražského šotka Tajemství pražského šotka Eva Hudečková

Pěkná pohádka pro dospělé nebo starší děti odehrávající se v pozadí Prahy. Pro mě moc příjemné a pěkné čtení.

16.05.2015 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Nadčasová kniha, k jejímuž ději dnes myslím nemáme daleko i ve skutečnosti. Měla jsem trochu problém se začíst, ale potom to stálo za to. Skvěle propracované detaily, chvílemi na mě dýchal chlad Malevilských zdí.

10.05.2015 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Knihu jsem četla poprvé už v dětství a ráda po ní sáhnu ještě dnes. Pěkná povídka s krásnými ilustracemi, jen konec by mohl být trochu propracovanější.

04.05.2015 4 z 5