JaneSour JaneSour komentáře u knih

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Kniha byla opet perfektne napsana. Nemam co vytknout. Jdu na dalsi dil. :)

03.05.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Trochu jsem se bala, ze kdyz ma kniha pres 1100 stran, ze bude chvilema nudna. Opak byl ale pravdou. Kniha byla perfektne napsana. Coz je u teto spisovatelky standard. :)
Tesim se na dalsi dil a vsem knihu moc doporucuji. :))

18.04.2024 5 z 5

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

Kniha byla ctiva, napinava. Konec jsem cekala lehce jiny.
Prvni dil mi prisel o trosku zajimavejsi a mozna i napinavejsi.

27.02.2024 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Na zacatku knihy se stridalo hodne postav. Kazda kapitola byla o nekom jinem. Hure se mi tedy zacatek knihy cetl. Od cca 2/3 kniha byla skvela a cetla se skoro sama. :) Knihu doporucuji. :)

03.01.2024 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Mam docteno Kniha byla o kralet lepsi, nez predchozi dil, ktery nebyl za me nic skveleho. Z knihy jsem nebyla nijak nadsena. Nic vyznamne noveho se ve vyvoji osob neodehralo.
Kdo jeste necetl.. doporucuji zustat u trilogie Milenia od spisovatele Stieg Larsson.

03.01.2024 2 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Knihu jsem konecne po dvou mesicich docetla. Uff byla opravdu silene nudna a do cteni jsem se casto nutila.
Cely dej je nuda a sed.
Spisovatel Lagercrantz akorat vyuzil hlavni hrdiny ve svuj prospech. My ctenari nadsene kupujeme dalsi knihy a ocekavame podobny strhujici dej jako od puvodniho autora Larssona. Opak je ale pravdou.
Tato kniha je velke zklamani. Je to opravdu brak.

07.12.2023 1 z 5

Zastav se, než skočíš! Zastav se, než skočíš! Libuše Gottwaldová

Zakladni linka knihy se mi libila. Bohuzel do prvni cca poloviny mi prisla kniha psana trochu chaoticky. Hure se mi cetla. Od druhe poloviny mi prislo, ze kniha je psana vice souvisle. Cetla se v podstate sama.
Pokud se odprostim od hodnoceni toho, jak kniha byla napsana..
Kniha byla psana se zamerem toho, aby pomohla a dala nadeji lidem, kteri si podobnou situaci prochazi nebo prosli, ze na konci se nachazi nadeje. I presto, jak kdo ma tezky zivotni start, muze nakonec zit spokojeny a stastny zivot.
To se autorce povedlo. :)

23.11.2023 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knihu jsem poprve zacala cist v roce 2015. Moc jsem se na pokracovani tesila. Cerstve jsem mela doctenou trilogii Milenium od spisovatele Larssona. Po par strankach jsem ji musela odlozit. Kniha se psanim celkem dost lisila. Bylo to pro me velke zklamani. Druhou sanci jsem ji dala o par let pozdeji. Opet jsem ji nedocetla. Az tento rok jsem se “kousla. Knihu jsem docetla. Asi mi pomohlo to, ze nemam v zive pameti styl psani trilogie Milenia. Behem te doby jsem precetla opravdu dost knih a musim rici, ze spisovatel Lagercrantz pise dobre. Pokracovani serie se chopil obstojne a za me patri k lepsim spisovatelum.
Samozrejme trilogie Milenium za me bude stale “srdcovka a bude mit cestne misto v me knihovne.
Tyto dva spisovatele za me nejde srovnavat.. Prave se chystam na dalsi dil. Na styl psani jsem si zvykla, tak uvidime, kam nas spisovatel svym dejem zavede. :)

01.10.2023 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha se mi libila, takova oddychovka.
Skoro cely dej mi bylo jasne, jak pribeh dopasne a zaver byl naprosto jiny. Coz je super. :)

22.09.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha je naprosto perfektni. Prevazne ctu jiny zanr, ale knihu jsem si na doporuceni precetla a opravdu tleskam. Kniha je velmi ctiva a zabavna. S nejvetsi pravdepodobnosti si ji v budoucnu prectu znovu.

01.09.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Knihu jsem precetla jednim dechem. Kniha byla ctiva, proste skvela. Dej byl velmi propracovan. Tesim se na dalsi knihu s inspektorku Elenu, protoze takhle to nemuze skoncit. :))

25.08.2023 5 z 5

Al Capone a jeho doba Al Capone a jeho doba Laurence Bergreen

Kniha mi prisla az moc popisna, dost me nudila. Nutila jsem se do cteni. Jelikoz ma kniha pres 700 stran, rozhodla jsem se, ze ji nedoctu a budu cist pro me zajimavejsi knihy, co mam pripravene na precteni.
Toto je snad prvni kniha v mem zivote, co jsem nedocetla.
Kniha neni muj salek kavy.

18.08.2023 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha je naprosto perfektni. Cetla jsem ji az po zhlednuti filmu. Kniha mi prisla i presto naprosto skvela. Nenudila jsem se.

17.08.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Prvni prectena kniha od teto autorky. Vetsinou hororove romany nectu, ale musim rici, ze kniha byla ctiva a v urcitych pasazich dosti napinava.

14.08.2023 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Od tohoto spisovatele knihy naprosto miluju. Jsou skvele napsane, propravovane zapletky. Pribeh Vas okamzite vtahne do deje.
Mrzi me, ze od tohoto spisovatele si nic noveho neprectu.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Kniha perfektne napsana. Byla velmi ctiva, nemela dle meho hlucha mista.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Trvalo mi urcite 1/3 knihy, nez jsem si zvykla na styl, kterym se kniha psala. Kniha ve vysledku nebyla spatna, ale znovu si ji urcite cist nebudu. Dle meho to neni cteni uplne pro kazdeho.

06.08.2023 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Musim jen tleskat. Zase skvele propracovany pribeh. Doporucuji. :)

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Dalsi pokracovani serie s Joona Linou a Sagou. Opet strhujici, napinavy pribeh. Nemam co dodat. :)

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

O knize jsem se dozvedela z rozhovoru s Joe Navarrem v Hyde Park na CT. Rozhovor me naprosto nadchnul.
Kniha za me byla o trosicku mene zajimava, nez byl rozhovor, kde prave Joe Navarro vypravel o teto knize. Nevim, jestli to bylo tim, ze jsem v podstate kostru knihy jiz znala.

05.08.2023 5 z 5