Muži, kteří nenávidí ženy přehled

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313836/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-66h-313836.jpg 5 8127 8127

Milénium / Millennium série

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. První díl (Muži, kteří nenávidí ženy) dostal v roce 2005 cenu za nejlepší skandinávský kriminální román, druhý díl (Dívka, která si hrála s ohněm) byl oceněn jako nejlepší švédský kriminální román roku 2006 a poslední (Dívka, která kopla do vosího hnízda) získal cenu Kniha roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muži, kteří nenávidí ženy. Přihlašte se a napište ho.

Elke19
včera 4 z 5

Knize dávám přibližně 88 %. Do knihy jsem se ze začátku vůbec nemohla začíst a trvalo to takt o strany 150. Potom co se příběh začal více točit okolo případu Harriet, tak mě to začlo opravdu bavit a vtáhlo mě to do děje. Musím říct, že některé pasáže na mě byly opravdu drsné a přeskakovala jsem je, ale jinak knihu hodnotím jako opravdu dobré krimi.

Svetlana54
17.04.2024 3 z 5

Je to tak vychvalovaná kniha, tedy celá trilogie - a já se nějak nemohu do toho ponořit. Tuto knížku jsem přečetla, dočetla jsem ji před 3 dny a nějak už si z ní moc nepamatuju. Nečetla se špatně, ale měla jsem už vv rukou čtivější knížky.
Začala jsem číst druhý díl, tak uvidíme...

lenyleny
26.03.2024 4 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Dočetla jsem, ale na mne je to až moc , no nevím jak to pojmenovat drsné, hrubé, chování někdy až patologické , no asi tak. Nevím zda se pustím do dalších dílů. Ale vlastně se to četlo dobře.

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Připravované knižní novinky (17. - 23. 8.)

15.08.2015

Pokračování Milénia vyjde v srpnu

18.04.2015

Stejně jako alkoholici, kteří se po nějaké době abstinence opět uchylují k láhvi, se k sobě pokaždé vraceli pro ještě větší dávku.

Lidé mají vždycky nějaká tajemství. Jde jen o to zjistit, jaká.

Lisbeth, ty máš fotografickou paměť, vyrazil ze sebe překvapivě Mikael. Proto máš stránku z vyšetřování za deset vteřin přečtenou.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (5)

2010 - Barry Award (Best Mystery/Crime Novel of the Decade)
2009 - Anthony Award (Best First Novel)
2009 - British Book Awards (Crime Thriller of the Year)
2009 - Barry Award (Best British Crime Novel)
2006 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy v seznamech

v Právě čtených124x
v Přečtených12 873x