Janca007 Janca007 komentáře u knih

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Příběh mě naprosto pohltil. Opět jsem sáhla po knížce s tématikou války - ale knížka je psána z pohledu obyčejného člověka. Knížka měla dvě dějové linie, které se prolínaly a krásně doplňovaly. Celou dobu pro mě byla hlavní postava pekařovi dcery z Garnische Elsie, společně s Tobiasem, a druhá linie novinářka Reba, a jejich osudy. Určitě knížka stojí za přečtení :)

11.04.2020 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Knížka mě moc neoslovila. Jedná se sice o příběh adopce a osudů lidí, kterým se dalšími okolnostmi změnil život, ale ač se knížka četla dobře, nevrátila bych se k ní...

14.10.2019 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Netušila jsem, co mám od knížky čekat, jen mě zaujala v knihovně. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem, pochopila jsem, jak je někdy těžké se odpoutat od toho, koho/co milujeme...

22.09.2019 5 z 5

Oči války Oči války Miroslav Beňo

Knížky s tématikou války mám ráda. O to líp se mi knížka četla, protože z oblasti Jižního Valašska pocházím. Souhlasím s komentářem níž, že fotbalu bylo v knížce dost, ale i přesto to neubírá na tom, že bych se ke knížce v budoucnu klidně znovu vrátila :)

11.08.2019 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Zajímavý příběh, zajímavé si uvědomit, co všechno člověk může prožít a přesto je schopný dál žít.

02.06.2019 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem četla poté, co jsem viděla film. Líbila se mi, donutí se zamyslet nad tím, že minulost nelze prožít dvakrát. Troufám si tvrdit, že film byl v tomto případě ovšem lepší než knižní předloha. I přesto doporučuji přečíst :)

21.01.2019 3 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Zatím nejslabší knížka, co jsem od Irvinga četla. Špatná nebyla, ale asi se k ní už nevrátím.

27.12.2018 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásný příběh s překvapivým koncem. Knížka se četla rychle a dobře. Pokud o ní někdo přemýšlíte, stojí podle mě za to. :-)

07.01.2017 5 z 5

Lidský vztah jako součást profese Lidský vztah jako součást profese Karel Kopřiva

Odbornost knihy se nedá popřít, přináší mnoho poznatků, nad kterými se člověk může zamyslet a změnit svůj dosavadní přístup.

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Skvělá učebnice a kniha pro ty, co zajímá psychologie či se chystají na zkoušku. :-)

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Marie Černá

Výborná kniha pro všechny, kteří se zajímají o umění, architekturu. Vše hezky vysvětlené, doplnění nákresy a obrázky. Dobrý pomocník pro studenty :-)

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Zvláštní příběh. Trochu hůř se mi četla, ale nevzdala jsem se a jsem za to ráda. Bylo se nad čím zamyslet.

21.09.2016 4 z 5

Základní kniha relaxačních technik Základní kniha relaxačních technik Paul Wilson

V Levných knihách ji mají levněji.

06.10.2012 4 z 5

Jmenuju se Selma Jmenuju se Selma Selma van de Perre

Knížku jsem objevila v Levných knihách, tak jsem si řekla, že stojí za přečtení, a nemýlila jsem se. Je psána jiným způsobem, než ty, které jsem na toto téma přečetla. Líbilo se mi, že autorka popisovala život před válkou, během ní i po ní, je to silná žena.

06.04.2024 5 z 5

Rukopis z Březinky Rukopis z Březinky José Rodrigues dos Santos

Jde o pokračování kouzelníka z Osvětimi, Levina, kdy dej se odehrává v Osvětimi a Březince. Silné čtení...

02.09.2023 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Knížka se mi četla dobře. Novinářka Kitty hledá souvislost, kterou spojuje sto lidí, jehož seznam ji dala její přítelkyně, která následně zemřela. K seznamu ji však nic říct nestihla. Kitty pátrá a zjišťuje...

03.03.2023 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Knížka mě zaujala svým názvem. A že hraje zelený svetr fakt velkou roli. Špína Židů se skrývá v době 2. Světové války v kanalizačním systému. Co všechno museli vytrpět. A jak všechno vnímaly děti. Nejhorší je, že je to podle skutečné události. Doporučuji přečíst. Snad se někdy lidí poučí.

07.06.2022 5 z 5

Volá Berlín Volá Berlín Kelly Durham

Knížek s tématikou druhé světové války jsem přečetla několik, ale tato je psaná v jiné perspektivě, z jiného pohledu. Knížka mě moc bavila.

19.03.2022 4 z 5

Zbožňuju navždycky Zbožňuju navždycky Lindsey Kelk

Knížku jsem přečetla, od začátku byl příběh celkem předvídatelný. Četla se dobře, ale nic moc jsem si z ní neodnesla.

07.02.2021 3 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Knihu jsem přečetla tentokrát opravdu jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout... Já sama nejsem věřící od té doby, co jsem prošla církevní střední školou, není víra jako víra... Jedná se o autobiografickou knihu jako formu léčby ženy, která toho prožila ve svém životě tolik, že tomu pomalu ani nejde uvěřit... Knížka podle mě není pro slabší povahy. Všem ale doporučuju přečíst.

13.10.2020 5 z 5