Sto jmen

Sto jmen https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165013/bmid_sto-jmen-165013.jpg 4 187 55

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním v redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době soudní dohry Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se po aféře odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh, který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtělila na papír. Je to však úkol těžší, než se zdá, protože dědictví zemřelé šéfredaktorky – obálka s podklady pro napsání zamýšlené reportáže – obsahuje jenom jediný list papíru se stovkou neznámých jmen. Kitty musí zjistit, o jaké lidi jde a jaké tajemství je spojuje. A zároveň s tím, jak pátrá po jejich totožnosti a osudech, poznává i sama sebe.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

One Hundred Names , 2012

Janca007
03.03.2023 5 z 5

Knížka se mi četla dobře. Novinářka Kitty hledá souvislost, kterou spojuje sto lidí, jehož seznam ji dala její přítelkyně, která následně zemřela. K seznamu ji však nic říct nestihla. Kitty pátrá a zjišťuje...

Kenan
09.05.2021 5 z 5

Novinářka Kitty dostane námět na článek, který má být posledním odkazem její zemřelé přítelkyně a šéfové. Jde o seznam sta jmen. Při pátrání po tom, co tato jména spojuje, se seznamujeme s obyčejnými lidmi a jakoby jejich obyčejnými osudy. Závěr mně nezklamal, spíš naopak. Za mně optimistický, citlivý příběh, který se mi hodně líbil.

petra3597
22.07.2020 5 z 5

Četla jsem v češtině a musím říct,že příběh mne vtáhl do děje a opravdu nadchnul. Poměrně dlouho jsem čekala, co se z toho všeho vyvrbi a oprvdu- nápad námětu,typický styl autorky, postavy, přešlapy hlavní hrdinky a následné postupne rozplétání ... To vše v mých očích si vysloužilo přední příčku autorčiny tvorby !!❤️

maryska09
29.08.2019 4 z 5

Z počátku mě kniha štvala, stejně jako hlavní postava. Celý námět sta jmen mi přišel přehnaný, říkala jsem si, že deset by úplně stačilo. Kitty mi byla nesympatická a knihu jsem chtěla hlavně dočíst, abych jí už měla za sebou. Postupem se však četla čím dál lépe a celkový závěr mě bavil. Je to milá oddechovka.

ElleNora
03.07.2019 4 z 5

Hned jsem se začetla a přečetla tuto poměrně tlustou knihu za jeden den. Líbil se mi styl psaní, člověk se v knize vyznal, i když žádný rébus se tu hledat nemusí. Takové optimistické počtení, které vyvolá u člověka dobrý pocit.

PetaZ
23.06.2019 5 z 5

Tohle byl moc pekny pribeh.. Vsechno do sebe krasne zapadlo.. Za me maximalni spokojenost ????

GaleW
10.06.2019 3 z 5

Zpočátku mě knížka celkem zaujala, přemýšlela jsem, co za seznamem 100 jmen vězí, bohužel, čím déle jsem četla, tím méně to bylo zajímavé a konec, no ten byl celkově nejslabší

Hayley_Wilson
21.01.2019 5 z 5

Nápad se mi moc líbil. Je krásně poukázáno na to, že každý je něčím jedinečný, svým posláním, svým myšlením, svým jednáním, svými vášněmi a touhami. Po přečtení jejich spontánního dobrodružství jsem hned měla chuť si všech těch zajímavých bytostí okolo sebe víc všímat a vážit si jich. Určitě bych si přečetla pokračování!

lenka5
28.12.2018 3 z 5

Na můj vkus moc přeslazený závěr.

SSTknihy
21.09.2018 3 z 5

Zajímavý námět, dobře napsané, líbila se mi pointa příběhu, ale vadil mi poněkud dlouhý rozjezd. Ve skutečnosti bych si možná raději přečetla ten finální článek v časopise, který Kitty připravovala, než se prokousávala celou knihou. Od téhle autorky se mi jiné příběhy líbily víc.

Terka357
25.07.2018 5 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že tohle vůbec není kniha pro mě. 2/3 knihy jsem se do čtení nutila a těšila se, až ji konečně dojedu a budu se moct vrhnout na něco lepšího. Teď bych se za to nejradši praštila po hlavě lopatou. Pak totiž přišel konec, který nabral spád, a já pochopila, že předchozí 2/3 byly metaforou klidu před bouří.
Nekonec nemohu dát jinak než pět hvězd. Všechno bylo hezky dotaženo a pospojováno do jednoho zářného konce plného naděje a pobídce k sebelásce heslem ,,Každý člověk má svůj příběh, který je něčím zajímavý".

mrkvajda
20.11.2017 4 z 5

Nemohla jsem se dočkat konce, abych se dozvěděla, co všechny ty lidičky spojuje. Krásné a zajímavé čtení, doporučuji.

Sarka313
31.10.2017 5 z 5

Kniha s výborným nápadem! Vede k zamyšlení, že opravdu každý z nás je svým způsobem (ne)obyčejný. Žijeme svým příběhem, ale neměli bychom zapomínat i na ostatní, všichni mají nějakou vzácnost, ať už jde navenek vidět, či nikoli.

amaenium
16.10.2017 4 z 5

Spíše takové oddychové čtení, které ve mě ovšem dokázalo vyvolat napětí nebo mě rozesmát. Přišli mi zajímavé některé myšlenky, například tŕeba o žurnalistice nebo co se dárků týkalo, a také hlavní rozuzlení mi přišlo moc krásné. Samotná jsem si již dokázala domyslet, co je spojuje, ale i tak to bylo krásně napsané.

Artep25
01.10.2017 5 z 5

Pro mně za 5 hvězdiček .Moc se mi líbí ,jak tato spisovatelka píše.U jejich knih si odpočinu a jsou pro mně takovým pohlazením po duši a pátou hvězdičku za překlad ve slovenštině .Moc hezky se mi to četlo .

Hřibče
13.08.2017 5 z 5

Kniha mi naprosto sedla, četla se nesmírně dobře a všechny hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila. Knihu vřele doporučuji. :)

Nikííís
05.08.2017 5 z 5

Knížka, kterou jsem si zamilovala od začátku do konce. Konečně kniha s neotřelým tématem, promyšlená a dobře napsaná. Určitě doporučuju! ;)

MíšaS.
30.04.2017 2 z 5

Tato kniha mi nesedla, nemohla jsem se začíst a jejím čtením jsem se spíš protrápila než zabavila.

PinkAlicorn
23.03.2017 5 z 5

Myšlenka a poselství tohohle díla je sice jednoduchá, ale to jí dodává na půvabu. Moc se mi to líbilo, postavy z článku i samotnou Kitty jsem si zamilovala a vřele tuhle knížku doporučuju!

ssyyllvvaa
27.01.2017 3 z 5

Mám knihy této autorky ráda, protože nejsou prvoplánové. I když v tomto případě dalo víc práce se prokousat začátkem, román získal spád a závěr asi každého čtenáře překvapil. Každý člověk má svůj příběh, který může ostatní zaujmout...

Cecelia Ahern
irská, 1981