jana3526 jana3526 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha je zcela z jiného žánru, než který obvykle vyhledávám a možná právě proto, na mě velmi zapůsobila blízká mi byla také srovnáním s mým vlastním dospíváním, které sice nebylo až tak vyhrocené, ale co by jediná umělecká duše v čistě pragmatické rodině dokážu mnohé pochopit. Konec sic byl popsaný jednou větou byl tak silný, že mě naprosto odrovnal.

28.08.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho se mě žádná kniha tolik nedotkla a nezasáhla moje srdce. Již málokterá kniha ve mně po dočtení zanechává takový ten pocit, kdy najednou nevím, co se svým životem. Kdy dny i týdny přemítám a vzpomínám na události v knize a nejsem schopná posunout se dál. Hana je prostě skvělá a doporučuji ji všem.

20.12.2018 5 z 5

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Na jednu stranu trpká realita v podobě utajených vládních machinací, korupce a chamtivosti, na druhou stranu ironie, satira a groteskní scény z venkovského prostředí. Knihu jsem vzala do rukou po nadchnutí z mandolíny kap. Corelliho a ačkoliv je mírně odlišná, tak nezklamala. Autora nyní řadím mezi své favority a co nejdříve sáhnu po jeho další knize.

18.09.2017 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nejslabší z celé série. Rozvláčné a zdlouhavé popisování děje mě po chvíli strašně nudilo, prezentace a objev E. K. nakonec zas takové terno nebylo, vlastně to na chodu světa moc nezměnilo:) Kdo je vrah jsem věděla půl knihy. Na druhou stranu měla kniha plno podnětných myšlenek, zejm. o vztahu vědy, přírody a náboženství. Jen mi tam chybělo více šifer, kódů a symbolů, jako v předchozích knihách. Což je hlavní důvod proč Browna ráda čtu.

13.08.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Napsáno tak, že jsem měla pocit, že tam jsem taky... děs, napětí, strach... má to všechno. (A už vím kam pojedu na dovolenou).

17.07.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Po Neffove tme a vterine pote jsem sahla po dalsi knihce s tematem blackoutu a opet jsem spokojena. Do teto knihy bylo trochu tezsi se zacist, ale pak me pribeh pohltil a uz nepustil. Libilo se mi, ze se dej odehrava na nekolika mistech a z pohledu nekolika rodin a KONECNE zde bylo popsano, co udela blackout s jader. elektrarnou. Cela kniha popisovala vlastne jen 23 dni vypadku, ale o to vic do hloubky toto tema zpracovane bylo.

22.01.2018 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Nádherná kniha, která bavila i dojímala. Probrečela jsem spoustu pasáží o síle přátelství, ale i temných stránkách které jsou v každém z nás. Konec mi přišel trochu absurdní, ale stejně mi bylo líto kolik promarnili let.

07.07.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Moc se mi kniha líbila, ač mi Tuesday místy připadala až moc "supermanská". Ten otevřený konec ve mne vzbuzoval rozporuplné pocity, ale nakonec toho k vyřešení asi tolik nebylo.

14.12.2017 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Napínavé až do konce, velmi reálně popsané, jen mi to přišlo chvílemi dost mírné. Asi je má víra v lidstvo dávno mrtvá, ale prostě nevěřím, že by se všichni chovali tak pospolitě.

05.12.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Doufám, že se takové doby nedožiji, resp. že ani nenastane. Skvělá kniha, která vtáhne do děje a nutí k zamyšlení, nad společností i sebou samým.

29.11.2017 5 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Občas jsou kresby opravdu nepřehledné, někdy jsem musela luštit kdo je kdo, ale příběh má sílu a o tom to je:)

23.11.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná smutná knížka, která mi dělala společnost poslední dva dny. Tolik jsem doufala v nějakou dojemnou love story na konci, ale žádná nepřišla. O to věrohodnější však příběh byl. Nádherné čtení.

15.09.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

kniha ve mně probudila lásku k opeře :-) Napínavé od začátku do konce, hned jdu na další díl.

16.07.2018 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Krásně a čtivě napsáno, ale bylo mi z toho vážně smutno.

29.01.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nápad i téma dobré, ale zpracování příliš nezaujalo.

13.01.2018 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Hlavní postava mi byla tak strašně nesympatická, až mi to zkazilo celkový dojem z knihy.

27.10.2017 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Velké nafouklé nic. Nesympatické prostředí, postavy i děj. Po VA a PP velké zklamání. Další díly už nečtu.

25.10.2017 2 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Doják! Ještě nic mne takhle nerozbrečelo a nerozhodilo na dalších několik dní. Pořád u mne převažovaly nástroje smrti, ale po přečtení mechanické princezny vážně nevím, která série byla lepší.

02.12.2016

Úžasný vhled do, mnohým zapovězené, země. Obdivuji odvahu autorky, sama bych se neodvážila opustit práh ambasády. Kniha byla velmi obohacující.

18.09.2022 5 z 5

Nezvladatelné dítko kardinála Guzmána Nezvladatelné dítko kardinála Guzmána Louis De Bernières

Jako vždy dokonalý příběh. Kéž by byl ještě nějaký díl. Postavy mi natolik přirostly k srdci že se mi s nimi jen těžko budu loučit.

23.06.2019 5 z 5