JaLenka JaLenka komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Tahle knížka se mi líbila opravdu hodně. Dospívání chlapce Štěpána na pozadí rodinných tragédiích, čistý text bez rádoby okrasných vět navíc, upřímný až surový (v postavě dědy Danyho) příběh, který si na nic nehraje. (Ubrala bych snad jen v jedné části zážitky z Billy..) Jsem ráda, že po Hodinkách od Ašera, které mě úplně nenadchly, jsem se k autorce vrátila a budu se těšit na její další knížku!

29.07.2020 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

O 100% lepší než InTyMně, ale návrat ke kvalitám prvních dvou knih autorky za mě nenastal. Vize budoucnosti - buď tomuto žánru opravdu nerozumím (nečtu ho) a nebo se to prostě fakt nepovedlo. (Nebo obojí.) Samotný příběh a postavy mě ale cca od druhé třetiny začaly bavit, jen možná ty náhody už byly trochu neuvěřitelné.

10.06.2020 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

5 hvězdiček za kapitolu “muž hledá ženu” :))) Ano autor, totiž hlavní hrdina je možná sebestředný ješita, ale jeho román je zajímavý už minimálně formou, 6. hvězdička za playlist s hudbou ke knize!

04.06.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Podivná knížka. Chvíli jsem uvažovala, jestli se mi vůbec líbí, také mě rušily “vymyšlené reálie”, ale nakonec říkám dost dobré:)

13.05.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Moc pěkná knížka a vystižení charakterů a trápení dětských hrdinů, za mě krásné druhé místo ze tří aktuálně přečtených novinek českých autorek, které si vybraly jako hrdiny děti, tedy až za Vránami, ale velký kus před Zlodějkou mýho táty..

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Další perfektně napsaná kniha autorky a jako bonus krásná obálka a ilustrace! Výborná gradace a dechberoucí závěr.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nesdělitelné! Závěr mi sebral dech. Autentická naivita pohledu dítěte... Měla jsem husí kůži. Jediná “výhrada”: Četla jsem v originále a angličtina mě trošku rušila v německém prostředí...

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Někam do strany 80 jsem uvažovala o odložení knihy, pak mě konečně Gerta vtáhla a nelituji. Drsné, děsivé, chvílemi jsem si říkala, zda vůbec toto chci číst, ale je potřeba si historii připomínat.. Ke konci opět trochu ztratilo šťávu.

27.02.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha má neskutečný spád, nejde přestat číst, hrdina vás štve a zároveň mu fandíte, výborně vykreslené postavy i prostředí, velmi opravdové, jedna z nejlepších knih českých autorek za posledních pár měsíců..

10.02.2020 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Také musím srovnávat a za mě Jezero jednoznačně lepší, příběh Mony mě zvlášť nezasáhl, osudy dalších hrdinů se mi tam nijak nepropojily, lásku Adama k Moně jsem hledala jen těžko a pochopení nepomáhá ani neurčitý čas a místo.. Nicméně za přečtení kniha určitě stojí

16.01.2020 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Za mě nejlepší kniha autorky, čtivé, napínavé, zajímavá fakta (matky vražedkyně atd.). Nicméně již tradičně mi u knih Hanišové chybí uzavření příběhu - i příběh této knihy zůstane neuzavřený, tentokrát mi to ale tolik nevadí:)

02.01.2020 4 z 5

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Několikrát jsem knihu chtěla odložit, ale nakonec si mě vždy něčím udržela a pustila jsem se i do volného pokračování, které mi knihovnice nabalila společně s první knihou. Možná se časem vrátím i k dalším knihám autorky..

29.12.2019 2 z 5

Věčný striptýz Věčný striptýz Milena Holcová

Poměrně čtivé, za mě lepší než Orinoko. Ovšem název ani obálka by mě neoslovily, spíše naopak, knihu mi nabalila naše knihovnice..

29.12.2019 3 z 5

Dva knoflíky z Černé hory Dva knoflíky z Černé hory František Savov

Milá kniha pro děti nejen o tom, jak se máme chovat k přírodě, s krásnými ilustracemi! Už máme další 3 díly:)

21.11.2019 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Těžko se mi to po prvních dvou knihách, které se mi moc líbily (a s vědomím toho, jak těžko autorka nese negativní komentáře:) píše, ale kniha se mi nelíbila, nic mi nedala, a ke konci mě už ani nebavila. Možná jsem jí jen četla v nesprávnou dobu, nevím..

05.11.2019 1 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Po delší době opět jedna nedočtená kniha, a to přesto, že kniha je dle mého názoru zajímavá i dobře napsaná, téma aktuální a mně nikoliv cizí, přesto mě kniha nabavila..

29.09.2019

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Velmi čtivé, a to i vzhledem ke zprvu pro mě nepřitažlivému tématu, místy dokonce napínavé, kniha se mi moc líbila

29.09.2019 5 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Velmi čtivé. Podnikání Heleny s Karlem jen těžko uvěřitelné - čtenář od počátku tuší, jak to musí dopadnout. Chyběla mi ta “krása jazyka”.

26.08.2019 3 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Od knihy jsem nic nečekala a možná proto mě mile překvapila, čtivé, zábavné, pro mě jedna z těch lepších Šabachových..

17.08.2019 4 z 5

Chodí pešek okolo Chodí pešek okolo Eva Límanová

Navzdory vysokému hodnocení mě kniha neoslovila, nebavila a ničím nepřekvapila. Vyprávění válečných událostí a příběhu jedné rodiny z pohledu dětí je možná originální, ale pro mě nezáživné, děj se vleče, čtenář neočekává vyvrcholení a ono ani neprijde.

17.08.2019 1 z 5