JaLenka JaLenka komentáře u knih

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Pro mě není kniha o dospíváni za komunismu, ale o nefungující rodině. A o tom, že děti mohou mít právo nenávidět své rodiče..

29.10.2023 3 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Dela111: Zdánlivě bezvýznamné události vedou k finálnímu dramatu. Precizně vystiženo! Souhlasím, že tohle bylo silné a ne pro každého, ale za mě tahle nenápadná knížka stála za to!

03.08.2023 5 z 5

Jonáš a velryba Jonáš a velryba Monika Elšíková

Taky jsem v rozpacích. O čem to jako je? (Cituji devítiletou dceru.) Nicméně čtyřletému synovi se kniha líbí a chce ji číst dokola, tak snad po 200. přečtení také prozřu

13.04.2023

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Naprosto výborná knížka!!!

04.04.2023 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Za mě (z pohledu dospělého čtenáře) super obsah i forma, čtivé, zajímavé, zábavné. S HP bych to nesrovnávala, spojitost je podle mě čistě náhodná :) Dceři (8) se také líbilo.

05.12.2022 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Poté, co dcera zhltla všech 6 dílů, byla jsem zvědavá. Osobně mi stačí díl jediný, nezaujal příběh natož styl psaní, až někde v zemi trollů jsem si zvykla a trochu se začetla, ale věci jako make-up Červené Karkulky se těžko rozdýchávají… PS: myslím, že spoustě českých dětí musí při četbě chybět “reálie” z typicky amerických, u nás ne moc čtených pohádek..

09.10.2022

Tajemství rodiny M. Tajemství rodiny M. Pavlína Jurková

Pozor, tato kniha klame svým názvem, kdo čeká dobrodružné odhalování rodinného tajemství, bude zklamán (jako já). Naopak pro mě zcela nečekaná linie s běžeckými tréninky a závěrečný závod se mi líbily.

09.10.2022 4 z 5

Vilma běží o život Vilma běží o život Naďa Pažoutová

Knihu mi doporučila devítiletá dcera, které se moc líbila:) A já jsem ráda, že se mé dceři líbila Taková kniha! Za mě nemá chybu, příběh je napínavý a zajímavý, líbí se mi jazyk i styl autorky a ilustrace jsou už jen pomyslnou třešničkou na dortu..

09.10.2022 5 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Zřejmě i autorovi Winterberg chybí, a tak ho alespoň na jednu cestu ještě oživil:)) Milé připomenutí nezapomenutelné knihy v krásném vydání..

09.10.2022 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Potichu mě bavilo. Bylo to takové navlékání korálků, každá postava jako samostatná kulička, která navazuje na tu další, aby vznikl kompaktní náhrdelník - jeden velký příběh…

PS: A baví mě i, JAK se Potichu nelíbilo uživateli odvaznymladymuz, povedený komentář :)

09.09.2022 4 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Taková příprava na Winterberga. “To kdyby vás to zajímalo” :)

08.09.2022 3 z 5

Souhlasím s jedním z komentářů níže, zajímavý (a přidávám: velmi) příběh, ale bez (přidávám: bohužel jakékoliv) hloubky:( Proč autorka “vyplýtvala” téma s takovým potenciálem na jen 200 stranách? Chtěla opravdu zůstat jen u (strohého) dokumentu? Nebo si vzala (s prominutím) velké sousto? Za mě opravdu škoda, mohl to být dobrý román se vším všudy..

29.07.2022 2 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Rozhodně výjimečná kniha, která naplnila nebo spíše předčila mé očekávání, další stránky by ani mně nevadily:)

22.07.2022

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Tohle mě několikrát rozesmálo, originální a zábavné, kniha, kterou určitě dále doporučím, i když pro každého není..

22.07.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Milé překvápko, čtivé a zajímavé…Kolik toho je pravdy pamětníků a kolik autorčina fantazie?

12.06.2022 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásný jazyk i příběh!

12.06.2022 5 z 5

Uff, při vší úctě k autorce, mě to nebavilo. Ano, určitě je obdivuhodné zpracování těchto hist. pramenů a představení tématu širokému čtenářstvu, text ač spíše nebeletristický dokonce svým způsobem graduje, forma nás vtahuje do děje, ale… Prostě tohle se mě nijak zvlášť nedotklo, je mi líto.

16.05.2022 2 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Uranova mě bavila, i v místech, kdy mě nebavila tolik:) Originální, vtipné, drobné výhrady vzhledem k celkovému dojmu ani nezmiňuji, ta kniha JE dobrá
… a mrzí mě, že jsem ji měla půjčenou z knihovny, možná dodatečně dokoupím:)

09.05.2022 4 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Bohužel ani mě autorka nepřesvědčila, “exotiku” jsem tam necítila a vlastně jsem si celou dobu čtení říkala, proč Tchaj-wan (a proč černé jazyky). Každopádně hodnotím odvahu toto prostředí zpracovat, znalost reálií.. byť jako celek mi to tentokrát úplně nesedlo..

09.05.2022 3 z 5

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Mě bohužel kniha spíše zklamala, příběh smutný a silný, ale zpracování mě tolik nezaujalo.
A souhlasím, že tisk v barvě se hůře četl!

09.05.2022 3 z 5