Vilma běží o život

Vilma běží o život https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411464/bmid_vilma-bezi-o-zivot-TpK-411464.jpg 4 42 42

Malá Vilma se během běžeckých závodů v Africe ztratí uprostřed neprostupné džungle. Dostane se až do vesnice, kde ji domorodci přijmou za svou. Vilma poznává jejich způsob života, tolik odlišný od toho, co zná, a najde si i nové kamarády. Život v džungli ji fascinuje, zároveň ale touží vrátit se domů. Opustit deštný prales navíc možná budou muset i její noví přátelé, vesnici totiž hrozí, že bude srovnána se zemí. Ale Vilma je odhodlaná nenechat to jen tak!... celý text

Semtamťuk
02.06.2023 4 z 5

Hlavní hrdinkou ekologicky zaměřené knihy je mimo džungli běžkyně Vilma. Své dobrodružství v Africe vypráví v ich-formě, dialogů je pomálu, což souvisí mimo zvolené formy také s tím, že se Vilma ocitne v prostředí afrického kmene, a jelikož nemluví jeho řečí, spoustu věcí si musí interpretovat sama. Je to hezký příběh o odvaze a přátelství. S nádhernými ilustracemi Tomski&Polanski.

Nezletilci
29.05.2023 4 z 5

Takto knížku hodnotí Matylda (8 let), celou její recenzi najdete ve skupině Nezletilí kritici na Facebooku: "Knížka se mi moc líbila, všem ji doporučuju. Má moc hezké ilustrace a taky se moc dobře čte. Moc se mi líbilo, jak si Vilma s Kauuvou hráli v džungli a taky jak Vilma žila a pracovala ve vesnici. Chtěla bych umět tak dobře šplhat po stromech jako Kauuva a taky tak dobře běhat jako on. Běhal totiž mnohem rychleji než Vilma. A to už i Vilma běhala hodně rychle. Díky knížce o Vilmě a Kauuvovi teď vím, že si nemám kupovat věci, které jsou vyrobené ze dřeva z africké džungle, protože pak místní lidé a zvěř nemají kde bydlet."

Kiki13
13.05.2023 4 z 5

Kniha je moc hezká a zajímavá.

simca9342
20.02.2023 5 z 5

Přečtená před pár lety. Vilma moc ráda běhá a jednou ji vyberou na velký závod spolu s dalšími dětmi. V noci se ale ztratí... jak příběh dopadne ?

JaLenka
09.10.2022 5 z 5

Knihu mi doporučila devítiletá dcera, které se moc líbila:) A já jsem ráda, že se mé dceři líbila Taková kniha! Za mě nemá chybu, příběh je napínavý a zajímavý, líbí se mi jazyk i styl autorky a ilustrace jsou už jen pomyslnou třešničkou na dortu..

MartinaF
23.09.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale taky mě nějak zvlášť neoslovila. Myšlenka dobrá, čtenář se seznámil s africkou kulturou i s tím, že z Afriky mizí zvířata i kmeny domorodců, že není důležité vyhrát, ale stát si za svým názorem. Co mně moc nesedlo, a už to zmínila i Žirka, bylo příliš mnoho popisu, určitě by malí čtenáři ocenili mnohem více přímé řeči.

Žirka
17.01.2021 3 z 5

Zajímavé téma. Pro dětského čtenáře je ale kniha příliš popisná, pomohlo by jí více přímé řeči. Možná by se v tomto případě dalo i říci, že ilustrace přesahují text.

8428
15.01.2021

moc milí

Barabora
27.12.2020

Moc hezká knížka. Doporučuji.

Adrim
08.11.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Osobně se mi moc líbí, jak je kniha psaná, kdy věřím, že to vypráví ta malá dívka. Příběh je zajímavý, ne příliš dlouhý a čtivý. Doporučuji :-).

anajka031
05.11.2020

Jedna z nejhůř napsaných dětských knih, které jsem četla svým dětem. Styl vyjadřování autorky mi připomíná slohovou práci, je nepřirozený, neplynulý, amatérský. Ani děti ji neocenily.

Knihomolka506
25.07.2020 5 z 5

"z doby kamenné"
jak dopadne jeden důležitý den v životě malé Vilmy ?

Karinka2012
17.04.2020 5 z 5

Krásná dětská knížka. Moc se mi líbila. Děj mě hned zaujal a rychle jsem ji přečetla. Krásné přátelství Vilmy a chlapce jménem Kauuva, který jí několikrát zachránil život.

tez80
12.12.2019 1 z 5

Jsem strašně zklamaná. Slibný začátek a pak čím dál větší plakát. Škoda. Ono se fakt nemusí všechno sdělit tak polopaticky a několikrát za sebou - děti nejsou blbé a dokáží vnímat o čem kniha je i bez toho, aby na to byly čím dál častěji upozorňovány. Problémem je konec. Není uvěřitelný.

euphorie
08.12.2019 5 z 5

Nádherný, napínavý a poučný příběh. Ještě z žádné knihy nebyl můj šestiletý syn tak nadšený jako z této.

Nekťa
26.11.2019

Krásně napsaná knížka, do které jsem se hned začetla. A člověk se nenásilnou formou dozví i spoustu zajímavých informací :-)

PavlaStross
21.09.2019

Čteme ji nyní s dětmi, jsme zatím v půlce, ale jen zírám, jak je kniha nadchla. Moc hezky tam je tam popisováno fungování africké vesnice a vznikající přátelství Vilmy a malého afrického chlapce. Kniha je pěkně ilustrovaná. Sama se přistihuji, že při předčítání nakukuji zvědavě dopředu, co se bude dít :)

rysavas
08.08.2019 3 z 5

Přiznám se, že námět je moc hezký, ale na mě je tam prostě moc popisných pasáží a málo přímé řeči a tu v literatuře pro děti a mládež prostě potřebuji....ale je fakt, že už dávno do těchto kategorií nepatřím, tak záleží, co na to řeknou děti :)

děti dětská dobrodružství

Autorovy knížky