jakub0085 jakub0085 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Dokázal velice dobře odhadnout budoucnost. Nadčasové. Realistické. Akorát je nutné na toto dílo mít náladu, přeci jen je to velice depresivní dílo a nelze jen tak dostat z hlavy.

17.05.2016 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Jedná se opět o "mezipříběh" v sérii. Určitě jsou v této sérii knihy lepší, ale jsou i knihy mnohem horší. Kniha velmi připomíná (hlavně začátkem) příběhy Sherlocka Holmese.

Nedočíst poslední cca 1/4 knihy, pak je hodnocení spíše záporné, ale konec vynahradil. Více s ohledem na případný spoiler nenapíši :) Ale už aby byla další kniha napsána :)

22.04.2016 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Detektivky s Harrym jsou stále lepší a lepší. Snad to bude dále pokračovat alespoň v této kvalitě ☺️

29.01.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Dnes jsem v práci zcela vyřízený a to jen díky této knize. Prostě se do ní začtete takovým způsobem, že se nelze odtrhnout. Nutí vás pořád na ní myslet a to nepustí, dokud nedočtete poslední řádky knihy. Dokonce i po přečtení si musíte přehrávat jednotlivé scény či události, jak to vlastně bylo. Super!

15.03.2016 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Zajímavé a příjemné čtení. Bohužel začtení trvalo asi 100 stran, ale to bylo spíše tím, že jsem vynechal první díl a začal hned druhým.

17.04.2017 4 z 5

Zajímavé čtení, od kterého se nesmí čekat nic většího než fantasy příběh psaný spíše pro náctileté.

17.07.2016 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Velice zajímavé čtení, jen škoda toho množství jmen. Kniha je pak méně přehledná.

10.06.2016 4 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Napínavé čtení, které nedovolí knihu odložit. Klasické dílo mých oblíbených autorů.

06.04.2016 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pohádky, krátké, jednoduché. Oddychove čtení pro ty, co chtějí poznat původ Thora, Odina a Lokiho

03.08.2019 5 z 5

Ztracené město opičího boha Ztracené město opičího boha Douglas Preston

Cestopisné zajímavé a napínavé čtení.

03.01.2019 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Pokud máte rádi žánr "šílených" akčních filmů s vědecko-historickým pozadí, pak to zaujme. Minulé díly mi přišly již velice ohrané, ale tato kniha měla spád a četla se prakticky jedním dechem.

08.08.2018 4 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Návrat v sérii ke klasice, ale za mne bohužel ne až tak moc povedený jako předešlé díly. Popravdě pokud bych nebyl tak velký fanoušek autorů, možná ani nedočtu do konce - to by ale byla velká chyba. Ten se povedl velice :)

29.06.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha má náboj a nutí číst dále. Každý ať si o konci udělá svůj vlastní názor...... Nicméně příjemné čtení u kterého není znát, že má kniha přes 500 stran - tedy 501 bez poděkování :)

19.02.2018 4 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Super. Po delší době kniha v sérii, které snad nemohu nic dát jako mínus.

15.04.2017 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Parádní oddychové čtení!

02.03.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Paráda :) Jen škoda, že je vše prozrazeno až moc brzo.... O:-)

07.02.2017 5 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Pohodové čtení, velice se mi líbilo

14.01.2017 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Knihu jsem četl již dříve před několika lety, ale dojmy z ní ve mně zůstaly napořád. Doporučuji od knížky nic nečekat, nečíst si komentáře dopředu, prostě jít do toho s otevřenou myslí... a raději ani zbytek mého komentáře dokud to nedočtete :)

Nicméně díky tomuto předpokladu to byla pro mne jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četl. Jsem fanouškem thrillerů stylu Mlčení jehňátek a tohle do toho jednoznačně spadá. Hlavní téma knihy bylo v daném období napodobováno a vzájemně kopírováno, takže někoho to může v současné době již brát jako ohrané, ale pro mne to bylo to první, první téma Mesiáše.... Dokonalé :)

04.12.2016 5 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Podobné témata a styl psaní jako u Jamese Rollinse, Dana Brouna či dua Lincoln Child a Douglas Preston. I tak velice zajímavé čtení.

23.10.2016 3 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Vlastně obsahuje dva více či méně nezávislé příběhy, v každém jsou zajímavá přirovnání :) klasika :)

22.08.2016 4 z 5