JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Skvelá kniha o vnímaní samého seba, o silnej motivácií a o precitnutí - že vysoká inteligencia nezabezpečí, že vás ostatní budú mať radi, práve naopak. Charlie Gordon bol naozaj veľkým prínosom pre tento svet :)

05.01.2017 5 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Skvelý, vtipný a pravdivý komiks s nádhernými ilustráciami , ktorý by mala vlastniť každá sestra, pretože sa v ňom každá nájde a nostalgicky zaspomína :)

29.12.2016 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Kniha ma šokovala menej ako prvá časť asi z toho dôvodu, že som už tušila, s kým mám tú česť. Každopádne bavila, no už sa nekonal WOW efekt, ako pri prvej časti.

20.12.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Do dočítania tejto knihy som sa musela nútiť.
250 strán nudy. Celý príbeh pôsobil umelým dojmom, hlavne keď sa autorka snažila ku koncu šokovať rozuzlením. Kniha ani náznakom nepripomína knihy Zmizelá a Dívka ve vlaku, na ktoré púta obálka. No nepochybujem o tom, že si nájde čitateľov, ktorých uchváti.

06.11.2016 2 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Nutne potrebujem pokračovanie. Kniha bola náruč, ktorá ma nechcela pustiť a tak som v nej správila niekoľko príjemných hodín :) Čítala sa jedným dychom. Odporúčam.

03.11.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha, do ktorej sa ponoríte a vynoríte až za nejakých 500strán.

23.10.2016

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Príjemná a nenáročná oddychová kniha o tom, ako dokážu naše city prekvapiť aj nás samých, aké sú krehké a aký je človek vďaka nim zraniteľný.

10.10.2016 5 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Veľmi napínavá a čtivá kniha. Tešila som sa na to, až pocestujem metrom, sadnem si, otvorím knihu a pokúsim sa spolu s detektívom Lutherom dolapiť páchateľa.

07.10.2016 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Kniha, ktorá ma vôbec nezaujala. Téma knihy bola zaujímavá, ale myslím si, že autorka jej potenciál vôbec nevyužila.

02.10.2016 3 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Skvelý scifi námet zabalený do romantíckého teen pozlátka. Kniha je určená skôr pre mladšiu generáciu, ktorá neočakáva nejaký komplikovaný dej alebo dialógy, no mňa ako oddychovka pobavila, príjemne som si oddýchla.

23.09.2016 5 z 5

Konec křížů Konec křížů Martin Moudrý

Martin Moudry ma proste baví :)

08.09.2016 5 z 5

Obyčajná tvár Obyčajná tvár Raquel J. Palacio (p)

Nádhená kniha, ktorá chytí za srdce.

14.07.2016 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásna kniha, ktorá dlho po dočítaní zanechá hlboký dojem.

14.07.2016

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Knihu by som zaradila medzi ľahšie čítanie s nenáročným dejom, bez dramatických zápletok, s cukríkovo sladkým koncom. Aj keď nepatrí medzi literárne klenoty, isto zaujme mladšie čitateľky.

11.07.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Zaujímavá téma a jej zaujímavé spracovanie v príbehu, ktorý pobaví. Troška mi však vadil ten rýchly tok času(deja) s absenciou podrobnejších opisov a vysvetľovania. Kniha je podľa môjho odhadu určená pre mladšiu generáciu, ale ani staršieho neurazí. Za mňa 5hviezd. Touto knihou začnite a potom sa presunte na Jatka od Ethana Guthmana, ktorá vás utvrdí v tom, že rozmontovávanie ľudí na "súčiastky" sa vo svete naozaj deje :(

08.07.2016 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Síce som bola troška sklamaná koncom knihy, ktorý niektoré veci nevysvetlil, ale čítala sa dobre.

05.07.2016 5 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Tretia časť tejto v celku podarenej trilógie je naslabším a najmenej premysleným článkom. Osobne by som už túto časť nepotrebovala. Dosť som sa, oproti predchádzajúcim dvom dielom, nudila. Škoda tohto konca. Ale ako oddychovka je to fajn.

21.06.2016 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Oddychovka. Príbeh o priateľstve, láske, o nástrahách života. O tom, že niekedy hľadáme šťastie tak horlivo, že nevidíme, že nám stojí priamo pred nosom. A keď si to uvedomíme, bojíme sa k nemu natiahnuť ruku a chytiť ho. Kniha je písaná formou záznamov komunikácie medzi dvoma ľuďmi (maily, listy, sms správy), čo pôsobí novým a osviežujúcim dojmom. Aj keď knihu neradím medzi TOP knihy, dávam 5* pretože som si príjemne oddýchla a hlavne čitateľovi dodáva príbeh nádej, že sa predsalen vždy všetko nakoniec dobre skončí.

15.06.2016 3 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Oddychovka! Síce niektoré "náhody" na ostrove boli neuveriteľné a prehnané, no aj tak sa kniha čitala krásne. Bavila ma viac časť odohrávajúca sa na ostrove, ale časť po návrate bola napísaná dosť presvedčivo. (Odsudzovanie vzťahu kvôli vekovému rozdielu, problémy s hľadaním práce, prehodnocovanie perspektívy vzťahu. ) Knihu odporúčam pre romantické duše, ktoré rozmýšľali už niekedy nad tým, aké by bolo stroskotať na opustenom ostrove....kniha vám d odpovede :)

07.06.2016 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Kniha s týmto nenápadným názvom a ešte nenápadnejším prebalom skrýva zaujímavé a zábavné čítanie. Odporúčam, bavilo :)

25.05.2016 5 z 5