Jája92 Jája92 komentáře u knih

Jestli chceš Jestli chceš Helle Helle (p)

Velmi kraťoučké kapitoly o dvou lidech, kteří zabloudí v lese. Střídá se vyprávění muže a ženy, o jejich životě, obzvláště hrdinky.
Kniha přečtená za chviličku, ale k hrdinům jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah a vlastně mi tato kniha nic nepřinesla. Nejspíš nejsem cílovým čtenářem. Ale rozhodně knihu nepovažuji za brak.

11.06.2023 3 z 5

Sám sobě psem Sám sobě psem Jan Venca Francke

Zaujala mě obálka i název knihy. Tento typ knížek obvykle nečtu, ale zde jsem udělala výjimku.
Nemůžu říct, že bych z knihy byla vyloženě zklamaná. Rozhodně se jednalo o poutavé čtení, i když ke konci knihy jsem se už trochu nudila. Vyprávění je obohaceno o velké množství fotografií, většinou však samotného autora, jistě by víc potěšili fotky krajiny, kam se většina z nás nejspíš nikdy nepodíváme.
Původně jsem si myslela, že si knihu nechám doma, ale po přečtení ji pošlu dál, vracet se k ní totiž nebudu.

10.06.2023 4 z 5

Do nebe a zpátky Do nebe a zpátky Mary C. Neal

Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti. Obsahuje fotky autorky a její rodiny. V podstatě je to z 90 % o Bohu a jen v jedné kapitolce se dozvíme o té převeliké události, kdy se ocitla na druhém břehu.
Přečtené jsem to měla za chvíli, nezanechalo to ve mně příliš velké emoce.

06.06.2023 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

O autorce jsem věděla, ale až nyní jsem se dostala k její tvorbě a Chirurg je má první kniha, se kterou jsem se blíže seznámila.
Není to asi vyloženě dílo, které bych přečetla na jeden zátah, ale o to víc jsem si užila její čtení.
Doktorské prostředí příliš nemusím, ale chirurgické téma mě zaujalo. Nepříliš často se setkám s vyprávěním od autorky z pohledu muže. Netuším, na kolik byla reálná podle odborného hlediska, ale je hodně emotivní a v mnoha ohledech reálná z běžného života.
Jsem ráda, že neměla sladký happy end, neboť by to celou knihu posunulo jiným směrem.

04.06.2023 5 z 5

O lidech a jiné zvířeně O lidech a jiné zvířeně Erma Bombeck

Ačkoliv je kniha tenká, o to víc mě potěšilo její čtení. Vyprávění autorky o podobenství mezi lidmi a zvířaty s velkou dávkou humoru a nadsázkou mě velice pobavilo.

30.05.2023 4 z 5

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Zaujala mě obálka, pustila jsem se do čtení, i když je hlavní hrdince pouhých 14 let. Čtení na mě působilo osvěžujícím dojmem, po všech těch erotických či ponurých příbězích.
Příběh Elli a Lottie a Jamieho se postupně rozkrýval a zase zaplétal. Občas to na mě působilo trochu chaoticky, ale autorka podle mě napsala poutavou knihu s tématem princeznovství a oddanosti i přátelství.
I když se do dalších dílů už nejspíš pouštět nebudu, kniha na mě působila jako odpočinková četba na pár večerů.

23.05.2023 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Po náhodném zvolení knihy jsem se zděsila, když jsem si přečetla negativní recenze a váhala zdali se vůbec pustit do čtení.
Bohužel musím se přidat k negativnímu hodnocení.
Na knize nebylo v podstatě nic co by mě zaujalo. Hlavní hrdinka mi byla od počátku protivná a dalo mi velké sebezapření, abych příběh celý přečetla. Do dalších dílů se rozhodně pouštět nebudu.

20.05.2023 1 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Knihu jsem si vybrala zcela náhodně, zaujala mě anotace i obálka. Jedná se o prvotinu autorky.
Po přečtení musím zkonstatovat, že to příběh byl tak trochu zvláštní, ale kniha se mi líbila překvapivě, i když tam nebyla milostná linka ani akční scény, jak jsem zvyklá z jiných knih.
Autorka popustila uzdu své fantazie a předvedla nám svět, který se odehrává v budoucnosti, aniž by označila přesný rok. Kdy se svět naprosto změnil, minimálně tam, kde hlavní hrdinka žije a voda je dostávána na příděl. Velmi podrobně se tu věnuje tzv. obřadům čajů, neboť Noria pochází z rodiny, kde se z generace na generaci toto umění předává.
Když jsem knihu dočetla, vůbec jsem takový závěr, který nám autorka nastínila, neočekávala. Některé situace tu nejsou vysvětleny a jsou ponechány na čtenářově představivosti.
Kniha mě však dokázala zaujmout. Mimochodem, myslím si, že autorka nebyla až tak daleko od pravdy, přesto že ji napsala v r. 2012. Vždyť v posledních velmi horkých létech je vyloženě nařízené na zasažených oblastech suchem šetřit vodou!

Tato kniha má i filmovou podobu z roku 2022 :-) jen nejspíš nebude s cz titulkami.

Autorka též ještě napsala další dvě knihy The Weaver (název USA) / The City of Woven Streets (název Spojeného království) (2016) a The Moonday Letters (finské vydání Kuunpäivän kirjeet , 2020).

19.05.2023 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Nedalo mi to, abych se po prvním dílu nepustila ihned do pokračování. Naštěstí jsem knihu Nedotýkej se mě začala číst až v době, kdy již byl k dispozici i druhý díl.
Kniha je téměř stejně čtivá jako první, i když obsahuje slabá místa. Byla jsem trochu roztrpčená z chovaní Luca, protože jsem o něm získala jinou představu v pilotním díle.
Mám ráda příběhy ze školního prostředí a tady byla univerzita dost upozaděna.
Ale přesto jsem se nemohla odtrhnout od čtení a s napětím jsem sledovala, jestli dostane Sage odvahu svěřit se svým tajemstvím.
Rozuzlení na konci knihy přišlo trochu moc hladké. Epilog se odehrává po dvou a půl letech... Dost bych přivítala příběhy i vedlejších postav.

16.05.2023 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, opět jak jinak jsem četla dlouho do noci. Nemohla jsem se od příběhu Sage a její minulosti odtrhnout.
Překvapil mě Luca. Ještě jsem nečetla o hlavním hrdinovi, který hltá knihy a přeje si být knihovníkem a do toho je přitažlivý kluk, který nepotřebuje být středem pozornosti. To mě mile překvapilo.
Líbilo se mi jejich postupné sbližování, Sage se svůj problém snažila vyřešit odbornou cestou. Do toho nová škola, noví lidé, ale minulost číhala za rohem.
Samozřejmě jsem zvědavá na druhý díl, jak se s tím vším Sage popere.

14.05.2023 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Ďábel nosí černou je první přečtená kniha od autorky. Četla jsem ji několik večerů, protože jsem si její čtení šetřila.
Mně se Maddie líbila, Chase byl typický arogantní bastard.
Moc se mi líbily dopisy, které matka psala Maddie, krásně ozvláštnily celý příběh.
U mnoha dialogů jsem se zasmála, u některých zasmutnila.
Je to samozřejmě opět jen taková romantická pohádka okořeněná s kapkou reálných situací. Ale četla se mi dobře.

13.05.2023 5 z 5

Láska, nebo čáry? Láska, nebo čáry? Kristine Grayson

Je obrovská škoda, že je tato kniha naprosto opomíjená.
Jedná se o milé počtení s kouzelnými prvky, s romantikou i humornými scénami.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí.
Příjemná oddychovka na pár odpolední.
Osvěžující čtení po všech těch erotických romancí, kde je nejdůležitější kolikrát kdo zasune a co nejvulgárnějším způsobem...
Další díl pojednává o Emmě, ale samozřejmě se do cz nikdy nepřeloží, protože by to nebylo nejspíš dostatečně výdělečně, taková škoda.

07.05.2023 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Byla jsem namlsaná z knihy Chaos v míru a nakonec jsem se rozhodla, že se pustím i do jiné série a to o Elitním klubu králů. A tvrdě jsem narazila. Bohužel.
Vůbec se mi nechce věřit, že je tu štítek pro dospívající mládež, protože si myslím, že tato kniha je určená již zkušenějším čtenářkám.
To jsem vážně četla o chování cca 17letých děcek? Opravdu?! Zbraň, sexuální večírky, násilí...
Téměř do poloviny knihy jsem měla naprostý zmatek v mužských postavách, kdo je kdo kromě Natea.
Madison je naprosto rozporuplná postava. Prvně ze sebe dělá stydlivku a vzápětí se chová jako prvotřídní ku***. Já bych ji za kamarádku nechtěla ani omylem. Sotva se jí dotkne nějaký hezoun, už z toho má pomalu orgasmy.
Ani z Bishopa jsem rozhodně odvařená nebyla. Nejprve ze sebe dělá naprostého drsňáka, jak má všechno pod palcem a najednou zničehonic vyměkne.
Jediný, kdo tam aspoň trochu vyčníval byl Nate.
Aby mě kniha chytla, potřebuji sympatické postavy, smysluplný děj a ano klidně i erotické scény, ale tyto byly takové bez ladu a skladu. Scházeli mi vtipné nebo napínavé dialogy, kniha ve mně téměř nevyvolala žádnou emoci.
Navíc její otec a "macecha" tam byli jen jako doplněk. Což mi vzhledem k jejímu věku a odstěhování se na neznámé místo, též moc nesedí.
Hlavní námět knihy se mi zdál takový nedotažený. Rozhodně to není kniha, u které bych si řekla wow to je něco, hned chci další díl.
Přitom začátek knihy nebyl špatný, měl slušný rozjezd a Madison se ještě nejevila jako nadržená, namyšlená husa.
A Elitní klub králů? Jen banda hochů, co mají bohaté rodiče, nemusí hnout prstem a myslí si o sobě, kdoví jak nejsou drsní týpci.
Nejspíš si přečtu ještě jeden díl, ale bojím se, že z něj budu zklamaná jako z této.

02.05.2023 2 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Pustila jsem se do čtení pozdě večer a jak jsem správně předpokládala, nedokázala jsem knihu odložit a musela ji přečíst na jeden zátah.
Už dlouho se mi nestalo, abych četla o tolik toxickém vztahu. Aiden je prostě manipulativní parchant. Autorka se soustředila hlavně na sexuální scény plné násilí. Elsa je kontroverzní postava, u které nevíte, jestli s ní soucítit nebo ji nenávidět. Mezitím se odehrávají nenápadné další příběhy s vedlejšími postavami, kterým se autorka věnuje samostatně v dalších knihách.
Jestli mi při čtení něco rozčilovalo, tak to byla rozhodně věta Zacukalo mu levé oko. Když jsem tuto větičku četla již po desáté měla jsem sto chutí Aidena udeřit po hlavě, opravdu.
V této knize se autorka snažila vysvětlit temnou minulost hlavních hrdinů, nic převratného se tu v podstatě nestane krom mnoho sexu a slz Elsy. Samozřejmě kniha končí tak, aby jste zatoužili přečíst další díl.
Jen mě mrzí, že v češtině nejspíš nikdy nevyjdou všechny knihy autorky, napsala jich mnohem víc ( zatím 32 knih..)
V této sérii se jedná o Cruel King, Deviant King, Steel princess, Twisted Kingdom, Black Knight, Vicious Prince, Ruthless Empire a o závěrečnou Royal Elite Epilogue....
Překvapivé je, že nyní má v cz vyjít kniha Vláda krále, když po Ocelové princezně následuje Twisted Kingdom, která uzavírá příběh Aidena a Elsy.

01.05.2023 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Zajímavá kniha od prvních stránek, jen těžko uvěřitelná, s napínavými scénami.
Zaujalo mě prostředí psychiatrické kliniky. Příběh Ellen a bezejmenné pacientky a "Černého" muže.
Někdy jsem se hůře orientovala v příběhu.
Kniha je rozdělená na dvě části. Jednotlivé kapitoly se čtou rychle.
Rozuzlení příběhu, jaký nám autor předvedl, jsem vůbec neočekávala.

28.04.2023 4 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

Romantická kniha s detektivní zápletkou. Občas rozvláčné popisy, na druhou stranu jsem to brala jako odpočinkové čtení.
Jak moc se lišil čas, o kterém autorka píše od dnešní moderní doby? Postupné sbližování, chlap gentleman. V úžasu že může spatřit poodhalenou část ženského těla. Samozřejmě žena takřka nemohla rozhodovat o svém osudu a byla v podstatě majetkem svého muže. Ale stejně autorka umně popsala romantické sbližování mezi hlavními hrdiny.

24.04.2023 4 z 5

Selský mor Selský mor Nina Bonhardová

Knihu jsem objevila náhodou, tudíž jsem netušila, že se jedná již o druhý díl. Nemyslím si, že by to při čtení na škodu.
Zajímavá kniha napsaná poutavým stylem. Ačkoliv se nejedná o příliš veselé čtení, určitě jsem ráda, že jsem si příběh mohla přečíst.
Obsahuje mnoho postav, přesto děj nebyl chaotický.

19.04.2023 4 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Po přečtení prvního dílu mi to nedalo a pustila jsem se ihned do příběhu s Killianem, řeknu to na rovinu, přečetla jsem to na jeden zátah, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout.
Zase jsem prožila tytéž pocity jako u prvního dílu. Bavila jsem nad dialogy mezi hlavními hrdiny a vedlejšími postavami.
Je pravda, že si čtenář, obzvlášť pokud čte knihu chvíli po Chaosu určitě všimne stejných slovních obratů. Opět mě pohltil jejich zvláštní, tajemný a pokroucený svět plný nebezpečných situací a explicitního sexu.
I zde se najdou různé nedokonalosti, ale která kniha je nemá? Při čtení knihy jsem přemýšlela, jak mohla autorka na takové prostředí přijít a že má opravdu bohatou fantazii. Samozřejmě nechybí nejrůznější skladby, dramatické i žhavé scény, občas opravdu dost nechutné, ale prostě se jedná jednoznačně o styl autorky.
Nejedná se o romantické dívčí čtení, nejspíš to není pro každého.

16.04.2023 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

O autorce jsem věděla, ale tato kniha je první, kterou jsem od ní přečetla. A jedním slovem wow.
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Bylo to jiné. Zvláštní. Vzrušující. Tajemné. A ano i chaotické.
Přiznávám, že za začátku mi dělalo trochu problém rozpoznat od sebe Bratry z Kizniče. Jejich jména začínají na K a to bylo pro mě občas matoucí. Ale s postupným čtením se to vykrystalizovalo :-)
Čtenář postupně skládá dílky složité skládačky a ve chvíli, když už si myslí, že ději porozumí, přijde náhlý zvrat.
Líbilo se mi, jak autorka zakomponovala do děje nejrůznější písně a na konci knihy je jejich seznam.
Samozřejmě daly by se najít na této knize jisté nesrovnalosti, ale rozhodně mi to nezabránilo v požitku čtení. Rozhodně jsem si "svět" Půlnoční běsnění okamžitě zamilovala.

16.04.2023 5 z 5

Život se Soňou Život se Soňou Pierre Daninos

S jistými obměnami téměř nešlo poznat, že se jedná o knihu původně napsanou v roce 1952. Autor psal o věčném tématu soužití mezi ženou a mužem. Kniha je doplněná o jednoduché kresby. Děj je rozdělen na tři části: Se Soňou v manželství, Se Soňou v autě a Se Soňou na dovolené.

14.04.2023 3 z 5