Jája92 Jája92 komentáře u knih

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

S potěšením jsem si přečetla větší množství krátkých fejetonů. Autorka píše čtivě a mile. I když mě politické příběhy příliš nezaujaly, vyvážily to naopak ty, které se týkaly jejího soukromého života.

12.04.2023 4 z 5

Postranní úmysly Postranní úmysly Penny Jordan (p)

Dva harlequinské příběhy plné romantiky. V obou příbězích figurují ženy, kterým bylo ublíženo a snaží se s tím vyrovnat po svém. Jejich sebevědomí není nic moc.
V prvním příběhu se jedná o ženu, které sebevědomí zničil mladík Craig v pouhých 19ti letech. Champion se stala úspěšnou spisovatelkou a nyní pracuje na historickém románu, kterému však dle jejího agenta Guye něco chybí.... Ocitnou se v odlehlé chatě, kde Champion pracuje na přepracování své knihy a Guy se rozhodne, že dohlédne nad její prací...
Další příběh pojednává o Selině, která nikdy nepoznala svého otce, proto se nechá u něj zaměstnat jako asistentka, aby jej blíže poznala. Nepočítá však s jeho společníkem Piersem, který je arogantní a podezřívavý vůči ní od samého počátku. Rozhoří se však mezi nimi vášeň, kterou Selina nikdy nepoznala. Jak to asi mezi nimi dopadne? Tady se však musím přiznat, že mi Pierse byl velice nesympatický, já bych ho asi nakopala mezi nohy za jeho hrubé chování...
Přesto se jednalo o odpočinkové čtení na odpoledne.

08.04.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Na knize mě zaujala vkusná obálka a poutavá anotace a po přečtení knihy nelituji, že jsem se do ní pustila.
Autorka nám představila mafiánské prostředí, které má své jasně daná pravidla. Není však nouze ani o romantiku, ale i napínavé chvíle.
Kniha je vyprávěná z pohledů Eleny a "Esa" neboli Nicolase. Na začátku každé kapitoly je citát od slavných osobností.
Bavily mě dialogy mezi nimi, boj kdo s koho a jejich postupné sbližování.
Líbí se mi, že každá postava má své slabé stránky. Není to jen o bezduchém vzdychání, dokonalosti a lesku.

Autorka nenápadně navnadí čtenáře na další díl o Christianovi a Genevieve.

07.04.2023 4 z 5

Král Král Devney Perry

Kniha má dobré hodnocení, zajímavou obálku a poutavou anotaci, tyto věci mě přiměly, abych se pustila do čtení.
Mě však kniha zklamala. Dash se rozhodně nechoval jako člen bývalého drsného motorkářského klubu, který se neštítil ničeho. Jsou tu dvě linky, romantická a detektivní, avšak ani jedna není v podstatě smysluplná.
Nechápu, co je na této romanci temného. Dash je jen zkrotlý beránek, kterého si Bryce omotala okamžitě okolo prstu.
Vůbec tu není dořešena hlavní detektivní linka viz Draven. Vzhledem k epilogu, který se odehrává 2!!! roky po této události.
Hlavní dvojice Dash a Bryce mě nikterak nechytla za srdce. Nejsem si jistá, jestli se vůbec pustím do dalších dílů.
Nechápu, že hned prvním díle je naznačen vztah Genevieve a Issaca, takže mi trochu postrádá smysl kniha Rytíř.
Přiznávám, že se posléze přeskakovala v ději, protože některé pasáže byly zdlouhavé a nudné.

05.04.2023 3 z 5

Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Iva Lecká

Moderátorku neznám, autorka popisuje situace, které nejspíš zná každá novopečená maminka.
Kniha obsahuje krátké příběhy nejprve o těhotenství, posléze o jejím synovi Tobiášovi.
Kniha není špatná, čte se rychle, ale občas mi přišlo, že se autorka snaží být za každou cenu vtipná.

05.04.2023 3 z 5

Žhavé stíny Žhavé stíny Jennifer Ambers

Naprostá ztráta času.
Příběh o ničem, nesympatické postavy, o erotických scénách nemůže být ani řeč.

02.04.2023 1 z 5

Sladká žena Sladká žena Irina Velembovska

Kniha obsahuje tři příběhy, kde je popisován především úděl nešťastné lásky.
Ačkoliv autorka knihu sepsala před několika desítkami let, myslím si, že téma je stále aktuální.
V příbězích jde poznat jiná kultura.

30.03.2023 3 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zaujala mě anotace na Ocelovou princeznu, proto jsem se rozhodla, že se nejprve vrhnu na tuto knihu :-)
Líbí se mi vkusná obálka a upozornění autorky, že se jedná o drsnější čtení.
Přiznávám se, že při úvodní kapitole jsem si myslela, že už jsem na tuto knihu prostě stará a že mě nebude bavit číst o náctiletých.
Aiden, zvrhlý král mě však dostal. Stejně tak Elsa a její nejlepší kamarádka Kim.
Ovšem pořád nějak nevěřím že by Aiden v 18ti byl tak zkušený a "vyspělý". A že zrovna Aiden probudil v Else doslova sexuální šílenství...to je prostě naprosto mimo realitu.
Mám slabost pro knihy ze školního prostředí a když se v této objevilo téma šikany, zaujalo mě to ještě více.
Aiden má snad všechny nejhorší vlastnosti, jasné známky psychopata, přesto i on má svá tajemství, které souvisí právě s Elsou.
Dlouho se mi nestalo, abych hltala kapitolu za kapitolou a vystřídala snad všechny emoce u čtení.
Samozřejmě v průběhu čtení jsem již tušila, kam asi příběh směřuje, přesto mě konec navnadil na Ocelovou princeznu. Ale upřímně? Asi zrovna u téhle série bych si přála, aby Elsa a Aiden nakonec spolu neskončili jako pár.

28.03.2023 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Na první pohled mě upoutala krásná obálka. Vyprávění somálské ženy o jejím dětství v Africe bylo nesmírně poutavé, ale i bolestné vzhledem k otevření tématu ženské obřízky.
Přiznávám, že jsem autorku/modelku vůbec neznala.
Jen mi trochu vadilo přeskakování z minulosti do současnosti.

25.03.2023 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Nebýt ČV 2023 nejspíš by mě tato kniha dozajista minula.
Je až s údivem jakou měl autor fantazii obzvlášť v době, ve které žil.
A jak se mu povedlo vystihnout mentalitu lidí, která je platná dodnes.
Nejsou to přírodní katastrofy, které Zemi zničí, ale dost obyčejní lidé.

18.03.2023 4 z 5

Cesty osudu Cesty osudu Danielle Steel

Odpočinková četba, která mi ale přišla až moc rozvláčná a za srdce mě nikterak nechytila. Je to jedna z knih, na kterou asi nebudu vzpomínat se zasněným výrazem.

11.03.2023 3 z 5

Splněný sen Splněný sen Jane Green

Má první kniha od autorky a mile překvapila. Neoplývala jsem přílišným očekáváním, ale nakonec se z knihy vyklubalo romantické oddechové počtení.
Jemima J. je mladá holčina, která se živí novinařinou, mým druhým vysněným povoláním a trápí ji její váha. Je beznadějně zamilovaná do svého kolegy, který je obletovaný ze všech stran a má v podstatě nejlepší kamarádku Geraldine, která ji nejednou dodá sebevědomí a pomocnou ruku, na druhou stranu, ji naopak JJ pomáhá se psaním článků.
Vzhledem k roku, ve kterém ji autorka napsala (1995) je tu hlavní námětem objevování kouzelného, ale i zároveň zrádného světa jménem internet. S nostalgií jsem zavzpomínala na vlastní začátky a seznámení s internetem. To už dnešní generace nezná, neboť s tím vyrůstají odmala...
JJ jsem fandila a chápala její bezradnost a nízké hodnocení sebe samotné. V mnohém měla prostou pravdu, svět prostě dává přednost těm hezčím a dravějším. Autorka zajímavě vykreslila obtížnou pouť za vysněnou váhu JJ i strastiplnou cestu k nalezení té pravé lásky. A též, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát.
Jen ubírám hvězdičku za konec, který mi už přišel už trochu překombinovaný a až moc dokonalý.

10.03.2023 4 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Příjemně strávené odpoledne čtením knihy, která se zabývá především vztahy mezi otcem a dcerou. I vztahovými peripetiemi mezi partnery.
I když jsem knihu četla již před lety, ráda jsem ji přečetla opětovně jedním dechem.
Mnohé popisované se dozajista běžně odehrává v tisících domácnostech.

05.03.2023 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Co si budeme povídat, mnozí se v knize dozajista najdou, ať už z ženského či mužského pohledu.
Jedná se v podstatě o knihu v knize, autorka si udělala reklamu na svou jinou knihu...
Povídání o knize, kterou manžel Jolany četl bylo o něco čtivější, než jejich samotný příběh, který poněkud zapadnul.
Nebude žádné překvapení, když se zmíním, že jsem si knihu vybrala především díky ČV 2023.
Ale myslím si, že tato kniha bez příkras ukazuje radosti i strasti mateřství a to i pozdějšího. Strastiplnou pouť mezi partnery, když jím do vztahu přibude malý človíček, ať už plánovaně či ne.
Nečekala jsem, že kniha bude vyprávěna z mužského pohledu.

04.03.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kdo by neznal Jane Austen?
Čtenáři, kteří jsou zmlsaní erotickými romány nabité spoustou sexu a nahých těl, si u čtení této knihy nejspíš uzoufají nudou.
Ale mě kniha Rozum a cit okouzlila, jak umně dokázala spisovatelka popsat dobu, ve které žila a nenápadně zkritizovat společnost.

02.03.2023 4 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Má druhá kniha od autorky a s největší pravděpodobností i poslední. Očekávala jsem humornou knihu, u které si odpočinu, zasměji se.
Je tedy pravda, že již název se mi moc nezamlouval, copak by někdo nazval psa kreténem ??? Hlavní hrdinka Ela mi sympatická dvakrát nebyla. Jakoby ona byla ta nejdokonalejší pod sluncem a blahosklonně trpěla ty ostatní ve svém okolí. Aby do toho nebylo málo, ještě se tam nacpalo v nudném podaní téma politiky.
Zaujal mě až doslov samotné autorky, který koresponduje s dnešní dobou.

23.02.2023 3 z 5

Paridovo jablko Paridovo jablko František Josef Čečetka

Ačkoliv byla kniha napsána již před mnoha a mnoha lety, vůbec to na ní není znát. Četla jsem ji se zaujetím pro dávnou historii o velmi dobře známé panovnici Marie Terezii.
Autor se snažil čtenářovi přiblížit panovnické období této ženy, matky šestnácti děti.
Snad se mi povede sehnat zbývající díly.

19.02.2023 4 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

U prvního dílu jsem byla dost zklamaná, druhý jsem nečetla a nyní se mi naskytla možnost si přečíst tento.
Upřímně úplně nechápu ty negativní komentáře. Takových 50 odstínů šedi je naprostý balast různých nesmyslů a přesto se najde tisíce žen, které vzdychají touhou u knihy.
Ano, i když se mi po přečtení knihy zdá, že autorka přece jen nakombinovala mnoho věcí, na druhou stranu, je to opravdu tak nereálné?
První kapitola jasně nastíní, jak příběh dopadne a v dalších kapitolách hrdinka vysvětluje, proč se k tomu kroku rozhodla. Je tam mnoho vět, které mě donutily se zamyslet nad spoustu věcí..
Katarina rozhodně není typickou hrdinkou, nad mnoha zvraty v ději zoufale vrtíte hlavou, proč je proboha tak naivní nebo hloupá a nad jejím konečným rozhodnutím zůstane rozum stát, ale kniha se mi četla dobře.

18.02.2023 4 z 5

Fejetony do kabelky Fejetony do kabelky Petr Vydra

Ideální čtivo do vlaku, autobusu či do čekárny u lékaře.
Knížka obsahuje krátké fejetony na různá témata od známých i neznámých autorů, alespoň pro mě.
Nad některými jsem se pobavila, jiné mě až tak nezaujaly, ale zcela jistě se jednalo o odpočinkové čtení.
Na konci knížky je uveden přehled autorů popř. výpis jejich dalších děl.
Navíc se mi líbí pěkné zpracování obálky.

16.02.2023 4 z 5

Znamení démona Znamení démona Sarah Rees Brennan

Nejprve jsem byla zmatená, protože hned u první kapitoly jsem měla pocit, jako bych vstoupila doprostřed příběhu a netušila, oč kráčí. Pár kapitol mi trvalo, než jsem se zorientovala, jak to funguje s mágy a s démony.
Zhruba od poloviny knihy nabral příběh na dramatičnosti a konec mi vyrazil dech, vůbec jsem jej takový neočekávala.
Ačkoliv kniha není určená pro mou věkovou kategorii, příběh mě dokázal zaujmout a nakonec se jednalo o poutavé čtení.

15.02.2023 4 z 5