Jája92 Jája92 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Naprosto skvěla kniha hned z několika důvodů.
Za prvé mám ráda obsáhlé knížky.
Za druhé mě zaujal neobvyklý námět coby vyprávěče Smrti.
Za třetí mě velmi zajímají příběhy z 2 svět. války.
Za čtvrté jsem si Liesel okamžitě zamilovala.
Jediné, co bych namítla je, že autor prozrazoval, co se bude dít dopředu viz nejlepší kamarád Liesel. A taky mě mrzí konec, nejbližších členů její rodiny.

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Vzhledem k tomu, že jsem několik let měla sama jezevčíka a je to jedna z mých nejoblíbenějších ras, tato kniha, na kterou jsem náhodou narazila v knihovně , se stala jasnou volbou. A zvolila jsem velmi dobře! Vtipná , nenáročná kniha plna humoru, dialogů, které mě pobavily. Mohu doporučit každému milovníkovi zvířat :-)

Gejša Gejša Arthur Golden

Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že jeden z mých nejoblíbenějších filmů má knižní předlohu. Samozřejmě jsem měla tendenci srovnávat knihu z filmem a spoustu scén, které se objevily v knize , ve filmu nebyly, ale naprosto okouzleně jsem sledovala životní pouť malé Čijo v dospělou ženu.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprosto úžasná kniha, která mě chytla hned od první kapitoly a nepustila mě až do překvapivého konce. Autorka má velký talent a velice se těším na její další knihy :-)

24.02.2017 5 z 5

Zlatá nevěsta Zlatá nevěsta Marie Cordonnier (p)

Výborně napsaný příběh , který mě bavil a rychle jsem si oblíbila hlavní hrdiny. Obzvlášť Roxanu :-)

24.02.2017 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Neuvěřitelný a silný příběh, který jsem doslova hltala a nemohla uvěřit, co hrozného musela za ty léta Věra Sosnarová zažít a přesto měla obrovskou sílu a odhodlání nenechat se zlomit krutým osudem.

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Je velmi těžké číst takovou knihu, na jednu stranu je napsaná naprosto úžasně, ale když si uvědomím, že to není jen fantazie, ale že se to skutečně dělo, je mi do pláče. Jak se něco takového mohlo stát ? Kolik životů bylo zmařeno ...

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Neumím si vůbec představit, jak hrozné to muselo být v Osvětimském táboře. Při čtení mi běhal mráz po zádech a je to další z knih, která mě pomohla přiblížit kus významné historie, na kterou by se nemělo zapomenout.

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Jedna z knih, která mě dlouho utkvěla v paměti a neustále mě nutila přemýšlet, co vše smutného muže nevinné dítě zažít.

Lilibet Lilibet Carolly Erickson

Jsem velmi ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Bylo nesmírně zajímavé dozvědět se tolik informací o britské královně a pohlédnou na její život také z jiného úhlu, než jaký obvykle známe.

Kráska a netvor Kráska a netvor Carol Devine

Jedna z mých oblíbených harlequinek, určitě i díky tygrovi, který v příběhu vystupoval. Je to takové to oddychové čtení, kdy už během čtení první kapitoly tušíte, jak vše dopadne, ale bavily mě dialogy mezi hlavními hrdiny.

Cela smrti Cela smrti John Grisham

Díky této knize jsem se zamyslela nad tresty smrti a navnadilo mě to k dalšímu čtení o tomto tématu. Bylo nesmírně zajímavé zároveň s Adamem rozkrývat Samův případ a konec mě docela překvapil, ale asi to tak mělo být.

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Šokující kniha, velmi smutná a tragická, ale na druhou stranu jsem nesmírně ráda, jak si dokázal Rudy poradit s tak obrovským soupeřem a celou dobu jsem tajně doufala, že to dopadne v jeho prospěch.

Poslední porotce Poslední porotce John Grisham

Grishama jsem začala číst na doporučení a jsem za to vděčná, jinak bych přišla o skvělého autora. Napínavý příběh, který mě nenechá v chvíli klidu, donutí mě přemýšlet nad věcmi, které bych jinak ani neřešila a dychtivě vždy čekám, jaký přijde závěr. Tato kniha není výjimkou, byla opravdu skvělá.

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Další brilantně napsaná kniha od mého oblíbeného autora. Umí perfektně vykreslit charaktery postav a dokáže udržet čtenáře v napětí do poslední chvíle.

Žárlivost aneb to si vypiješ! Žárlivost aneb to si vypiješ! Lisi Harrison

Tuto knihu jsem před lety dostala jako dárek, je to takové to pohodové dívčí čtení, sice pro mě naprosto vzdálené od reality, ale je tam spoustu vtipných dialogů a scén.

Nebe nad Maralal Nebe nad Maralal Christina Hachfeld-Tapukai

Bohužel jsem první díl nečetla, ale tato kniha mě naprosto nadchla. Opravdu krásné čtení, u kterého jsem obracela stránku za stránkou, abych se dozvěděla více o tak odlišné kultuře....

24.02.2017 4 z 5

Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Judith Newman

Mně se kniha celkem líbila, objevily se tam vtipné pasáže a celkově jsem byla spokojená, dalo by se samozřejmě něco vytknout, ale za mě taková oddechovka.

Králičí plot Králičí plot Arthur William Upfield

Výborné čtení, postavu Bonyho jsem si velmi rychle oblíbila, líbil se mi postup vyšetřování, i když nebylo tak těžké uhodnout pachatele, trochu mě překvapil závěr.
Rozhodně doporučuji, autor umí zajímavě vykreslit postavy a dějovou linku.

Bouřlivé vody Bouřlivé vody Colleen McCullough

Knize rozhodně ublížil fakt, že se autorka pokusila navázat na tak bezpochyby krásnou knihu jako je Pýcha a předsudek.
Nemohla jsem se při čtení přes to přenést a přiznávám, že jsem často přeskakovala stránky. Nová podoba pana Darcyho mě bohužel velice zklamala. Přitom jsem se velmi těšila na čtení této knihy a mrzí mě, že ji dávám tak nízké hodnocení.

23.02.2017 2 z 5