jahlina jahlina komentáře u knih

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Knížka měla dobře vykreslenou tísnivou atmosféru. Nástup je skvělý, pak jsem měla trochu problém s hlavní hrdinkou, ale to se zlepšilo, jakmile se začala řešit úmrtí v hotelu. Dál měl děj skvělé tempo, atmosféru, nechybělo napětí až dokonce. Konec samotný je trochu zvláštní, že by příprava na pokračování? Hodnotím spíš 3,5 *.

20.02.2022 4 z 5

Krutá hra Krutá hra Max Seeck

Hodnotím jako velmi čtivý krimithriller s mrazivou atmosférou a originální zápletkou i hlavní vyšetřovatelkou. Ráda si přečtu pokračování.

09.09.2021 4 z 5

Má přítelkyně Má přítelkyně Veronika Moreira

Tahle knížka je spíše taková historická jednohubka. A tak jsem ke knížce také přistupovala. Pokud si chcete přečíst něco kratšího, abyste se seznámili s postavou Jany Seymourové, není tato knížka špatnou volbou.

19.04.2021 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Knížka je opět plná dobrodružství a napětí s nádechem tajemna. Bavilo mě to jako předchozí díly, byla jsem zvědavá, co pokračování tentokrát přinese.

04.02.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Čtivé, stránky ubíhaly celkem lehce. Nakonec ale hodnotím jako průměr. Některé dialogy mě úplně iritovaly.

29.01.2021 3 z 5

Kamarádi na výletě Kamarádi na výletě Lenka Jakešová

Knížka Kamarádi na výletě je knížka určená primárně pro předškoláky. Příběhy o zvířátkách jsou napsané jednoduchým jazykem přístupným dětem. Moje děti pohádky o zvířátkách milovaly, když byly malé a myslím, že by se jim líbila i tato knížka. Je to přesně takový ten typ knížky, co čtete pořád dokola. Příběhy přináší i drobná ponaučení. Doplnění textu písničkami je dobrý nápad, i když ne každý umí noty.

11.05.2020 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Četlo se skvěle, téměř jedním dechem. Napětí bylo dobře dávkováno. Mou plnou pozornost měla knížka celou dobu.

07.05.2020 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Pro mě náročnější čtení. Četlo se mi to pomalu, ale ve výsledku se mi to docela líbilo. Zajímavé bylo střídání forem vyprávění, celé to tvořilo takovou koláž...

22.01.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Nebylo to vůbec špatné, ale pět hvězdiček dát nemohu. Zápletka je celkem originální, vraždy dost nechutné...Ale je tam i dalších pár věcí, které mi vadily.

23.12.2019 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Love story, která mě dokázala rozbrečet. Čtení jsem si užila.

04.12.2019 5 z 5

Ta lepší z nás Ta lepší z nás Alafair Burke

Více než thriller mi to přišlo jako rodinné drama o vztahu dvou sester, ale i dalších rodiných vztazích. Kriminální zápletka je zde spíše okrajová. Ale čtení to bylo parádní, nechyběly zvraty a napětí. Moc dobře se mi knížka četla.

19.11.2019 5 z 5

Tajný život masožravých rostlin Tajný život masožravých rostlin Elena Fin

Skvělá knížka pro malé průzkumníky, kteří mají zájem o přírodu a v tomto případě konkrétně o masožravé rostlinky. Knížka je moc hezky napsaná i ilustrovaná. Poskytne základní informace o tom, proč takové rostlinky existují, proč se živí hmyzem a mnohdy i jinými drobnými živočichy a jak svou kořist lákají a lapají... Jsou zde i tipy na jejich pěstování. I pro dospělého je to pěkné počtení, které samozřejmě nejde moc do hloubky. Vhodná je především pro mladší školáky.

28.08.2019 5 z 5

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Musím dát pět hvězdiček, protože na mě knížka zapůsobila hodně emotivně. Na několika místech jsem měla slzy v očích a to se mi nestává často. Styl vyprávění mi přijde na jednu stranu takový trochu jednoduchý, na druhou stranu je vidět, že autorka si dělá pečlivou teoretickou přípravu. Tady jsme se dost dozvěděli např. o tom jak probíhá řádění hurikánu nebo jak probíhá výcvik pilotů. Knížka je poměrně útlá, ale skrývá celkem propracovaný, i když jednoduše podaný příběh.

26.07.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Odpočinkové čtení lehce k pousmání, ale také trochu nahořklé. Skvělá sonda do mezilidských vztahů a života na dědině.

16.01.2019 5 z 5

Sidonie Česká Sidonie Česká Hana Parkánová-Whitton

Knížka se mi líbila moc. Další zajímavá ženská osobnost v naší historii.

10.12.2018 5 z 5

Sněhová víla Sněhová víla Daniela Krolupperová

Moc hezký vánoční příběh, spíš asi pro holčičky. Hodně obrázků, méně textu. Vhodné pro začínající čtenářky. Moc se mi líbily ilustrace.

05.12.2018 5 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Knížku jsem četla s cílem, přečíst si oddechový příběh o lásce a zradě, o intrikách... Knížka splnila moje očekávání. Četla se dobře, žádné komplikovanosti. Co mi vadilo, bylo dost překlepů, což mě u Knižního klubu docela překvapilo. Copak to nikdo před vydáním nečte? Koukala jsem, že by to měla být celkem trilogie, tak snad se v tomto ohledu polepší.

12.10.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Ani tahle knížka mě nezklamala. Bavila mě stejně jako Slepá mapa i Hana. Tak snad se brzy dočkáme další knížky od této autorky.

19.09.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Neveselé temné čtení. Skvěle vykreslená psychologie postav.

01.07.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kim je skvělá. Případ byl napínavý, i když tušení jsem měla.

24.06.2018 5 z 5