jahlina jahlina komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové, který se mi líbil asi o něco víc než ten předcházející.

22.12.2018 5 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Skvělý romantický příběh k navození vánoční atmosféry.

01.12.2018 5 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Četlo se mi dobře, ačkoliv jde o trochu depresivní čtení. Líbil se mi nápad, štafetového psaní, kdy každá ze tří autorek píše jednu etapu Johanina života.

17.11.2018 4 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Mám ráda povídky a ráda čtu české autory. Takhle knížka mi nabídla oboje. A některé povídky jsou opravdu velmi zdařilé, žánrově rozmanité. Příjemné čtení na jedno odpoledne.

30.10.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Do poloviny knihy jsem měla okamžiky, kdy jsem chtěla knihu odložit. Pak se mi přece jen podařilo se začíst a zvědavost, co se z té zápletky vyvine, mi nedovolilo knihu nedočíst. Rozuzlení mě však také nenadchlo.

08.08.2018 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Silný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

04.08.2018 5 z 5

Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Hana Parkánová-Whitton

Jako ostatní knížky autorky se mi četlo dobře. Mám tyhle historické romance ráda.

22.05.2018 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Kniha splnila moje očekávání ohledně mrazivé atmosféry, která z příběhu vyzařovala. Četlo se mi dobře. Zakončení mě ale trochu zklamalo.

12.03.2018 4 z 5

Případ pohřešovaného Případ pohřešovaného Dror Mišani

Trochu netradiční detektivka, která mě však velmi zaujala a udržela v napětí až do konce. Pokračování příště by mě docela zajímalo.

05.01.2018 4 z 5

Milé, čtivé, vtipné.

26.11.2017

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Ale, jak jsem se chytla, tak už to bylo dobrý. Kdo je pachatel jsem netušila. Podezřelých bylo dostatek a jejich okruh se dle zjištěných okolností měnil.

18.10.2017 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čtivě napsaná povídka, zajímavé rozuzlení, které vlastně definitivní vysvětlení nedává. Věřím, že filmové zpracování by mohlo přinést mrazení v zádech. Ale knížce se to nepodařilo. Asi nemám tak bujnou fantazii a nebo by to muselo být trochu delší.

28.09.2017 4 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

Nečetlo se špatně, chvílemi jsem, ale měla pocit, že to vůbec neodsejpá. Rozuzlení také nebylo moc překvapivé.

14.09.2017 3 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Souhlasím s předchozími komentáři, že se Vieweghovi vrací jeho smysl pro humor a nadhled. Ačkoliv z povídek dýchá i smutek. U některých jsem až pojala podezření, zda nejsou ze šuplíku psané dříve.

01.09.2017 4 z 5

Vražda v televizi Vražda v televizi Stella Blómkvist

Četlo se mi dobře, svižný děj. Zápletka nebyla špatná, přesto jsem se nemohla zbavit dojmu, jako když sleduju béčkový film.

05.07.2017 3 z 5

Chlapectví Chlapectví John Maxwell Coetzee

Nečetlo se mi úplně lehce, ale nakonec hodnotím pozitivně. Je zajímavé, co se honí hlavou dospívajícímu chlapci, komplikované vztahy k oběma rodičům, ve mě vzbuzují otázku, co asi budou řešit za pár let moji dva kluci.

21.06.2017 3 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Je to nenáročné pohodové čtení s trochou romantiky a vánočního kouzla. Navíc inspirativní, dostala jsem chuť si něco dobrého uvařit :-)

21.04.2017 4 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Byly chvíle, kdy jsem chtěla knížku odložit. Nakonec jsem ji dočetla. Posledních 100 stran už jsem četla jedním dechem.

18.02.2017 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Ani tento Rhymuv jedenactý případ mě nezklmal. Napínavý až do konce.

10.02.2017 5 z 5

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Napínavé čtení. Zajímavý případ a neméně zajímavé linie na pozadí. Rozhodně doporučuji číst případy z Hammarbyjské série postupně.

03.02.2017 4 z 5