Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci?

Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378348/mid_anna-lucemburska-Nrs-378348.jpg 4 31 13

Anna Lucemburská - Kdo získá klíč k jejímu srdci? S půvabnou Annou má ambiciózní otec Jan Lucemburský velkolepé plány, a proto ji už v útlém dětství převeze z Prahy ke své sestře Jitce na francouzský dvůr. Ráj, který tam Anna zažívá po boku udatného rytíře Bernarda, vezme rázem za své otcovým příkazem k sňatku se stárnoucím Otou Habsburským. Mladičká dívka tak stojí před nelehkou volbou - se kterým z obou mužů má spojit navždy svůj osud?... celý text

Lorelei10
26.03.2024

Příjemné čtení o dceři Jana Lucemburského.
Velmi se mi líbila.

WaN635
04.03.2023 4 z 5

Pohádka postavena na reálných historických postavách.
Příběh se mi líbil a vzhledem k tomu, že o princezně Anně se toho moc neví, popustila autorka otěže své fantazie. Jak taky jinak, když princezna zemřela již ve věku 15let.
Těžce se žilo v dané době, a to nejen poddaným, ale i královským dětem, které byly často pouze figurkami na šachovnici rodičů.

Carol1122
08.07.2022 5 z 5

Velmi pěkný historický román z pera mé oblíbené autorky:) Ačkoliv je příběh hodně přikrášlen, motivace historie se nezapře. Doba Lucemburků byla velmi zajímavá a příběh o Anně Lucemburské, která byla spíše diplomatickým nástrojem svého otce Jana Lucemburského, byl velmi zajímavý. Kniha je psána čtivým a lehkým stylem a velmi rychle utíká. Určitě doporučuji, stejně jako knihy o manželkách Karla IV. :)

Kerberos
26.09.2021 4 z 5

Historický úsek ,který nebyl zatím moc popisován. Příjemné,čtivé.

rozvera
29.07.2021 4 z 5

Pro námět historického románu si spisovatelka, která se věnuje tomuto žánru, vybrala nejmladší dceru Elišky Přemyslovny, o které toho historie pro její krátkou životní dráhu, kromě doby narození, úmrtí, jednoho nepovedeného zasnoubení a jednoho krátkého manželství moc neví a tak si autorka s těmito málo daty mohla mohla stvořit čtivý příběh dle vlastní fantazie.

pagac17
08.11.2019

Dobře napsaná historická kniha z období českého krále Jana Lucemburského a jeho nejmladší dcery Anny. Poutavý popis onoho období, je tam jistě přidána fabulace autorky, která se přiblížila skutečností.

Péťa1950
19.07.2019 5 z 5

Románově zpracovaný život Anny Lucemburské. Některé skutečné události jsou pozměněné pro plynulost příběhu. Hezké, čtivé. Děti Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny jako figurky na šachovnici dějin.

ritz
12.02.2019 3 z 5

pěkná, čtivá knížka

alnahu
23.10.2018 5 z 5

Další výborná kniha z české historie. I když Annin život byl velmi krátký, zemřela v pouhých patnácti letech .Otec ji zaslíbil Otu Habsburskému, který byl o dvacet let starší i přes její protest, ale nakonec prožila spokojené i když bezdětné manželství. Kniha se mi četla dobře a mohu ji doporučit.

milunka21
19.09.2018 5 z 5

Zase další skvělá a čtivá kniha od autorky, kterou jsem si moc oblíbila. Vždycky jsem radši Tudorovskou dobu, ale díky ní jsem si oblíbila i naší historii. Prostě autorka dokáže čtenáře ponořit do dané doby. :-)

zuzana2599
02.08.2018 5 z 5

Já mám tyto historické toulky českou minulostí moc ráda. Byla to pro mě hezká vzpomínka na dceru Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského, Annu. Její život byl velmi krátký , její dvojče, sestra Eliška se ani nedožila dospělosti. Ale Anna prožívá lásku k rytíři, ale také docela šťastné manželství, které trvalo jen tři roky.
Kniha se mi moc hezky četla a také mě obohatila o znalosti z českých dějin.

gigi77
21.07.2018 2 z 5

Tak jsem se těšila, a nic. U románu očekávám hlubší a barvitější propracování a toto podání mě zklamalo. Historická fakta fajn, literární zpracování slabé.

jahlina
22.05.2018 5 z 5

Jako ostatní knížky autorky se mi četlo dobře. Mám tyhle historické romance ráda.