Spi, děťátko, spi

Spi, děťátko, spi https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200106/bmid_spi-detatko-spi-DmK-200106.jpg 4 91 24

Hammarbyjská série série

Hammarbyjská policie stojí bezradně před brutální popravou filipínské ženy a jejích dvou dětí u ní v bytě. Po pachateli nenajde žádné stopy a vyvstávají další a další otázky. Proč žije švédský otec dětí izolovaně, téměř bez kontaktu s okolním světem? A jak si žena z malých částek, které vydělává úklidem načerno, mohla koupit byt v hodnotě několika milionů? Kriminální komisař Conny Sjöberg, šéf Hammarbyjské policie, tvrdě pracuje na vyšetřování, ač jeho tým není zcela při síle. Jens Sandén trpí následky infarktu, Petra Westmanová stále ještě marně pátrá po identitě muže, který ji znásilnil, Džamál Hamád se snaží dobrat příčiny jejího náhlého nepřátelství a kolega Einar Eriksson zmizel beze stopy. Jak příběh souvisí s trýzněným mužem, který je uvězněn v domku v opuštěné zahrádkářské kolonii? V jeho vzpomínkách je klíč k celému příběhu, který má původ v dávné události, kdy mladý pár jednoho květnového dne zastaví s autem u kiosku, aby koupil sladkosti dvěma chlapcům, kteří si hrají na zadním sedadle. Tragické zakončení dne do budoucna ovlivní a proplete osudy všech protagonistů. Spi, děťátko, spi je třetí knihou v Hammarbyjské sérii. Autorka se stejně jako v prvních dvou detektivkách věnuje i psychice hlavních hrdinů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

Vyssan lull , 2010

kalache
27.08.2023 4 z 5

...Herodes by dal pět hvězd...

Delewar
13.09.2020 3 z 5

Prilis kratke,nesurode,pokial sa necitali prve diely. A ako vo vacsine severskej krimi viacero dejovych liniek,mnoho mien.
Neurazi,ani az tak nenadchne. Zapletka prilis zlozito mnohosmerovo vykonstruovana...

Jiparis
08.09.2020 3 z 5

Tak mně se moc nelíbilo. Asi za to mohlo brutální násilí spáchané na dětech. Mnoho zápletek vzájemně nesouvisejících a dost předvídatelné rozuzlení.

evarec
05.07.2020 5 z 5

Zajímavá zápletka, napínavý děj. V knize se sice trochu řeší soukromí detektivů, ale nepřehluší to detektivní zápletku, to se mi líbí.

martisko3
30.06.2020 5 z 5

Zatím ze série nejlepší. Postupně se čtenáři odkrývá tragická událost z minulosti, která dosud ovlivňuje životy aktérů. Autorka výborným způsobem zpracovává téma viny. 5*

smithynka
20.06.2019 4 z 5

Začátek mi přišel trochu nudný, ale pak jsem se začetla a musím říct, že kniha se čte opravdu dobře.

Marcik7
19.11.2017

napínavé i když smutné, mrtvé děti nemusím, ale velmi překvapivé nitky vedoucí k rozluštění několika příběhů

SilvieSisinka
11.10.2017 5 z 5

Skvělé čtení,těším se na další díl :-)

maličkán
18.06.2017 4 z 5

Pěkné napínavé četní. Doporučuji.

Jarka 55
01.06.2017 4 z 5

Pěkné čtení až do tohoto dílu se mi série líbila ,ale potom už moc ne. Navíc pozor -není to ukončené a zatím není ke dni 1.6.2017 počítáno s posledni knihou série !

jahlina
03.02.2017 4 z 5

Napínavé čtení. Zajímavý případ a neméně zajímavé linie na pozadí. Rozhodně doporučuji číst případy z Hammarbyjské série postupně.

radka73
20.12.2016 5 z 5

Super napínavé čtení.

Laura99
25.11.2016 5 z 5

Výborná, těším se na další.

konicekbily
31.01.2016 3 z 5

Vyšetřování je záměrně protahováno nenavštívením první manželky otce zavražděných dětí a propad policie při nahlášení události se opakuje jako ve druhém dílu - tentokrát kolabuje akce "prasečí chlívek" a vyvolané umělé nebezpečí dvou chlapců "detektivů- amatérů".

jadom
03.11.2015 4 z 5

Spisovatelku jsem objevila nedávno a první tři knihy jsem přečetla na jeden zátah během asi dvou týdnů. Teď jsem začala Světce. Líbí se mi psychologické zpracování postav, osobní příběhy jednotlivých policistů. I když vraždy jsou brutální, celkový dojem z knihy je takový poklidný.. Jsem moc zvědavá jak se rozuzlí příběh kolem Petry.

kneslova
01.12.2014 4 z 5

Slušná detektivka, tak za 4,5 hvězdiček.

Neri
16.11.2014 5 z 5

Třetí díl Hammarbyjské série a opět o něco lepší než ten předchozí - tedy pokud je to vůbec možné! Skvělé čtení, napínavé, lidské, uvěřitelné, k zamyšlení. Pro detektivky C. Gerhardsen mám jen samé superlativy....a těším se na další díl.

VladkaBU
13.10.2014 5 z 5

... i třetí díl super. Zajímavý, čtivý příběh. Od začátku jsem čekala na to, až mi bude objasněno, kdo jsou ti manželé, co si upravují balkon.

Evik30
29.09.2014 4 z 5

Třetí díl Hammarbyjské série byl určitě ze všech tří (zatím čtených) nejlepší. Četl se rychle. Byl srozumitelný. Psychologie a zápletky perfektní. Doufám že se brzy dostanu ke zbývajícím třem dílům.

asterixka
04.09.2014 5 z 5

Jestli někde platí, že každý další díl je lepší, než ten předchozí, tak u Hammarbyjské série... skvělé, napětí sálá z každé stránky, od půlky už jsem se opravdu nemohla odtrhnout a dočítala hluboko po půlnoci :)

Carin Gerhardsen
švédská, 1962
2019  77%Náledí
2013  81%Perníková chaloupka
2015  83%Gideonův kruh
2013  86%Máma, táta, děti
2014  89%Spi, děťátko, spi

Kniha Spi, děťátko, spi je v