Perníková chaloupka

Perníková chaloupka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155721/bmid_pernikova-chaloupka-ODX-155721.jpg 4 147 41

Hammarbyjská série série

V krátkém časovém sledu dojde ve středním Švédsku k několika bestiálním vraždám, které zpočátku zdánlivě nemají nic společného. Když komisař Conny Sjöberg z policejní stanice ve stockholmské čtvrti Hammarby začne tušit, že mají spojitost, případ dostane děsuplný ráz. Někde se pohybuje člověk, jehož pohnutky jsou velmi osobní a ojedinělé a který se před ničím nezastaví. Stáváme se svědky strašlivých vražd, sledujeme práci policie pod vedením komisaře Conny Sjöberga a vyšetřovatelky Petry Westmanové. Švédská spisovatelka Carin Gerhardsen nás nechá nahlížet do deníku vraha a barvitě a detailně líčí prostředí velkoměsta i předměstí i charaktery a sociální východiska postav, které jsou psychologickou kresbou nezapomenutelné.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

Pepparkakshuset , 2008

Ava365
12.12.2023 4 z 5

Pěkný, čtivý thriller. Možná by si zasloužil plný počet hvězd, kdyby si ovšem autorka odpustila ta klišé, která jsou zřejmě v severské literatuře z této doby povinná. Alespoň jeden z vyšetřujících je "neseveřan", švédská společnost je plná předsudků vůči imigrantům, kteří jsou bezproblémoví a kladní. A tu dějovou linku s Petrou a jejím znásilněním si spisovatelka mohla odpustit. Ta byla naprosto nevěrohodná a nelogická a hlavně pro hlavní příběh zcela zbytečná. A jinak byla pěkně popsaná práce vyšetřující policie, kdy k odhalení došlo poctivou prací a ne nějakým zázračným prozřením jednoho geniálního mozku.

maličkán
04.10.2023 4 z 5

Kdysi dávno jsem četla od autorky Spi, děťátko, spi. Moc se mi líbila. Nyní se mi naskytla levná koupě prvních dvou dílů ze série. Perníková chaloupka mne nezklamala. Závěr překvapil. Těším se na další díl.

Annkag
23.09.2023 3 z 5

Dávám tři hvězdičky. Byl to takový průměr.
Musím uznat že bylo děsivé číst takovú šikanu už v tak útlom věku. Ale že celý čas čtu knihu s tím že vím kdo a ono...

MaJa264
05.09.2023 4 z 5

Těšila jsem se na novou krimi sérii, ale po přečtení Perníkové chaloupky mi to stačilo
Kdo četl Oběť bez tváře pochopí. Podobně téma, ale tady jen nuda, neschopný inspektor, předvídatelny konec a plno zbytečně omáčky. Opakovaně popisy příkoří, popisy připrav večeří, seznam spolužáků i s adresami. K čemu to? Asi aby autorka nějak zaplnila necelých 300 stran knihy....

vera4669
02.03.2021 1 z 5

Tak tohle se opravdu nepovedlo... Nudnější knihu jsem hodně dlouho nečetla, sice jsem dočetla, ale měla jsem co dělat, nuda střídala nudu...Kniha by se vešla klidně do 50 stran a ještě by to bylo moc..
Za mě autorka už opravdu ne

Dandy1
06.09.2020 1 z 5

Je to dobrý námět, ale zpracování ploché. Myšlenky mi od knihy utíkají jinam a to by se u dobré knihy stát nemělo. V půlce odkládám. Jdu číst nëco jiného. Život je příliš krátký pro čas ztracený nad nudnou knihou.

evarec
05.07.2020 5 z 5

Četla jsem na doporučení a kniha mě nezklamala. Napínavé, děsivé, dej má spád. Hned po přečtení jsem se pustila do další části ze série.

Heli20
10.05.2020 5 z 5

První kniha od této autorky a jsem opravdu nadšená.Velice sympatické postavy vyšetřovatelů a přiznám se,že takové rozuzlení jsem do poslední chvíle nečekala.Velice jsem soucítila s osobou,která si v dětství prožila tolik utrpení ve školce ...no co dodat jdu do dalších knih od Carin !

Leona333
07.05.2020 2 z 5

Tak nevím? Kdybych nedávno nečetla knihy jako: Muž s unavenýma očima, nebo Bílé kosti, asi bych řekla, že ano - dobrý. Jenže jsem četla vážně lepší! Tady je děj do sebe tak nějak sešroubován nezáživnou formou, ač šikana a násilí, jsou rozhodně silná témata na přečtení a zamyšlení... Bohužel se autorka více soustředila na to, udělat z dvojice vyšetřujících dvě sympatické postavy, aniž by měla snahu více okořenit celkový příběh detektivky.

perpe2a
03.03.2020 3 z 5

Průměrná detektivka. Nebylo to úplně špatné, ale další díly mě nelákají.

katule1992
10.02.2020 3 z 5

Perníková chaloupka se dotýká ožehavých společenských témat - šikany a znásilnění - o kterých se v naší společnosti čím dál tím více mluví. Carin GARHERDSAN napsala velmi zajímavý příběh s hlubokou myšlenkou, který ale utrpěl velmi pomalým rozjezdem, zdlouhavými a zbytečně detailními pasážemi.

Knihu bohužel nezachránil ani zvrat číhající na jeho konci.

V porovnání s knihou Náledí je to úplně jiné kafe a proto hodnotím pouze jako průměr. ))

Jsem zvědavá, jaké budou další díly Hammarbyjské série.

1060
08.12.2019 5 z 5

Dokonale popsaný příběh Havířovských narkomanu v počátcích ... někdejších komunit které se držely v ústraní svého světu a o lidech i když ,,narkomanech" měli své stanovené zásady i pravidla a soudržnost .. což dnes se všem hlavně mladým narkomanům a hlavně prodávajícím ,,dealerům"vymklo .. pro vidinu se zisku z prodeje a svých vlastních potřeb jdou do extrému bez výčitky a bez zábran se vystavují na očích veřejnosti a aniž nemají o své droze kterou nabízej i těm nejmladším ani jistotu čistého pervitinu který než oni samotní pošlou do frcu se k ním dostal např. Již přes třetí osobu a každy chce na ní vydělat za každou cenu a namíchanou látku o neznámem původu tak nabízej a svůj nej... tovar bez uvážených následku s úsměvným grimasám o 100% jakosti

smithynka
21.08.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, která se velmi dobře četla. Jméno vraha je vám jasné už od začátku, ale i tak mě kniha bavila.

lenkaBajza
17.02.2019 4 z 5

Přidávám se ke kladně hodnoceným komentářům. Kniha se mi líbila, dobře a svižně se četla. Postavy vyšetřovatelů sympatické- po dlouhé době žádní alkoholici nebo jinak narušení detektivové, ale normální lidé od rodiny. Hurá!
Chválím i opravdu psychologické a stále aktualní téma šikany.
Ano, zápletka je trochu jednoduchá, ale i tak můžu doporučit:)
Musím se pustit i do další knihy ze série,strašne mě zajímá to druhe DNA,snad nebude objevení až v poslední knize:)

Matys0608
21.01.2019

Skvělé

Pauline23
01.01.2019 4 z 5

První kniha od této autorky a opravdu skvěle plyne kupředu. Téma dětská šikana a neřešení dospělou osobou je něco co by se nemělo přehlížet. Člověk se vrátil do školních let a vzpomínal....autorka tam má skvělé postřehy k zamyšlení. Určitě si ráda přečtu i další knihu a odpočinu si po nějaké nervy drásající knize:)

SilvieSisinka
06.10.2017 5 z 5

Skvela propracovana severska krimi :-)

Marcik7
19.09.2017

do poloviny nic moc, konec velmi napínavý a překvapivý

Jarka 55
01.06.2017 5 z 5

Super knížka ,první díl mě nalákal a až do třetí knihy série jsem byl velmi spokojen ,potom už se mi série moc nebrala.

ArwenAragorn
12.01.2017 3 z 5

Hm, moje první knížka od autorky a nevím, jestli se ještě pustím do další. Podle popisu na přebalu se jedná o "strhující dílo", zmiňuje se zde i Stieg Larsson, jako kdyby měl být s Carin Gerhardsen srovnáván. Podle mého nemá autorka dar čtenáře zaujmout. Píše chladně, stroze, nemáte šanci si někoho oblíbit nebo někoho nenávidět. Absence emocí. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu novinový článek. Pozitivně mohu hodnotit až pro mě neočekávaný, i když zase velmi uspěchaný závěr.

Carin Gerhardsen
švédská, 1962