Máma, táta, děti

Máma, táta, děti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155723/mid_mama-tata-deti-HCF-155723.jpg 4 105 24

Hammarbyjská série série

Hammarbyjská série 2 – vražda dívky na trajektu. Hammarbyjská policie ve Stockholmu musí jednat rychle. V krátké době dojde k několika vraždám, které skončí na stole kriminálního komisaře Connyho Sjöberga. Šestnáctiletá dívka z problematické rodiny je nalezena uškrcena na toaletě obřího trajektu, který jezdí mezi Stockholmem a Helsinkami. Její mladší sestra se ocitne v situaci, kterou by žádné čtrnáctileté dítě nemělo zažít. Policistka Petra Westmanová si jde zaběhat a v křoví v parku najde podchlazené nemluvně a nedaleko od něj mrtvou ženu bez dokladů. Nikdo je nepostrádá. Zároveň se jednoho rána vzbudí tříletá holčička a zjistí, že je v bytě úplně sama. Tatínek je v zahraničí a vše nasvědčuje tomu, že maminka vzala malého bratříčka a odstěhovala se. Hanna zůstala sama, zamčená v bytě. A čas běží. Vyprávění Carin Gerhardsen plyne kupředu s rychlými střihy a vysokým tempem, a ani na okamžik čtenáře nepustí ze sevření. Carin Gerhardsen se narodila v roce 1962 v Katrineholmu. Vystudovala matematiku a vždy měla ráda řešení matematických úloh, rébusů a sudoku. Od toho byl jen krok k napsání detektivky, logické a propracované, s věrohodnými postavami. Její romány jí získaly čtenářskou oblibu a v současné době se věnuje pouze psaní. Je vdaná a má dvě děti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

Mamma, pappa, barn , 2008

maličkán
28.12.2023 5 z 5

Četla jsem jako poslední (i když je to druhý díl) a musím říct, že celá série se mi líbila ale tato ze všech nejvíc. S napětím jsem sledovala všechny linky děje a překvapilo mne, jak se nakonec skládačka pěkně poskládala. Nejděsivější snad byl příběh Hany. Velice poutavá detektivka, od které se mi špatně odcházelo.

kalache
30.07.2023 4 z 5

...všechno se dá vstřebat,ale z pedofílie mě mrazí...

evarec
05.07.2020 5 z 5

Pokračování série nezklamalo, řekla bych dokonce, že je kniha ješte lepší než předchozí díl. Napínavé zápletky se vztahují k více postavám, takže ani chvíli se nemusíte.

katule1992
15.05.2020 5 z 5

Myslím, že můžu bez obav říci, že nejnapínavější a zároveň psychicky nejnáročnější je dějová linka malé Hanny, což jsem vůbec nečekala. Začíná totiž zcela nevinně a na první pohled nevykazuje žádné zjevné nebezpečí. Ale s každou přibývající stránkou jsem se o osud dívky bála víc a víc. Doslova mi běhal mráz po zádech a jsem si stoprocentně jistá, že na některých stránkách jsem ani nedýchala.

Autorce se povedl napsat další bravurně propracovaný román se zajímavou zápletkou a ještě zajímavějším rozuzlením. Je možná škoda, že se více nezabývá také popisem ostatních členů policejního týmu, ale je pravda, že na to v knize není příliš prostor, poněvadž by šel posléze do pozadí skutečně napínavý příběh. Jsem velmi zvědavá, jak se bude Hammarbyjská série vyvíjet dál...

Máma, táta, děti je výborně napsaná detektivka, jež by neměla ujít žádnému milovníkovi ať už severských či zahraničních detektivek. Plus kniha také dostává za absenci zbytečného násilí, krve, detailních popisů a dalších znaků klasické severské krimi.

smithynka
29.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha se zajímavou zápletkou.

SilvieSisinka
08.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha.Moc se mě líbí více případů k řešení.Těším se na další díl :-)

Marcik7
06.10.2017

několik případů, které se prolínají - opravdu dobré, těším se na další dílo autorky

Jarka 55
01.06.2017 4 z 5

Ano souhlasím je to dobré už jsem se nemohl dočkat dalšího dílu.

radka73
02.10.2016 5 z 5

Tak tenhle díl nezklamal. Lepší než první.

soukroma
21.05.2016 2 z 5

Zkusila jsem další švédskou autorku, ale tentokrát obrovské zklamání (snad jen radost nad krátkostí textu). Nevěrohodné, podivné, postavené na nejoblíbenějších severských patologických tématech - pedofilie a dětská prostituce. Pro mě slabých 30%.

konicekbily
19.01.2016 2 z 5

Připadá mi to horší než Perníková chaloupka, napětí je přítomno, ale vyšetřování obou vražd se neúměrně vleče a je nereálné, že by policie tak zpackala včasné nenalezení Hannu po udavačských /oznamovacích akcí Barbro. Snad Spi, děťátko,spi bude lepší.

simona7488
16.05.2015 5 z 5

jedním slovem výborná detektivka :) těším se na další sérii

LPG
27.03.2015 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Opět dokonale realisticky vykreslené postavy i celkový děj. Líbí se mi, jak kromě hlavního tématu je vedeno v pozadí vyšetřování policistky Petry, do kterého se zapojuje i hlavní vyšetřovatel. Neebylo tomu jinak ani u 1.dílu, takže 3.díl Spi, děťátko,spi už je rozečten!

Dagmara36
14.12.2014 5 z 5

Hammarbyjská série - skvělé čtení, skvělé zpracování. Jsem moc zvědavá na pokračování. Doufám, že autorka udrží laťku, kterou nastavila hodně vysoko.

Neri
14.11.2014 5 z 5

Nadšená jsem byla už z Perníkové chaloupky, ale tento díl série hodnotím ještě o kousek výš. Události v knize jsou velmi reálné, stejně tak chování i jednání postav, o to víc je děj hrůzostrašný. Přečteno ve velmi krátkém čase, děj je natolik napínavý, že se od knihy nelze odtrhnout.

Evik30
26.09.2014 3 z 5

Určitě nebudu sdílet názor většiny, ale mě se první díl líbil poněkud víc než tento druhý. Perníková chalöupka měla něco do sebe. Zpracování druhého dílu bylo dobré, ale nějak jsem se do něj nezačetla tak jako do toho prvního. Ale zase třetí díl bych řekla že je nejlepší. Dva podezřelí stejného jména v druhém díle to už je dost komplikované, ale jinak zápletka byla výborná. Litovala jsem malou Hannu a už od okamžiku kdy našli malého chlapečka a pak jeho mámu jsem tušila že má s Hannou spojitost. Pedofilie je metla společnosti stejně jako feťáci . . . apod. Vražda Jennifer vlastně vůbec nebyla nutná, protože vrah si ji spletl s její sestrou.

VladkaBU
12.09.2014 5 z 5

... další díl Hammarbyjské série, jednotlivé dějové linie neměly chybu, čekala jsem s napětím na rozuzlení všech. Rozhodně doporučuji

Alma-Nacida
07.09.2014 4 z 5

Kniha, stejně jako první díl této série, je napsaná dobře, čtivě, s uvěřitelnou psychologií postav. Vlastně mám jen jednu výhradu, a to zda bylo opravdu nutné dát dvěma hlavním podezřelým shodná příjmení, dost mě to mátlo.

asterixka
02.07.2014 5 z 5

Paráda, bezvadně napsané, velmi poutavé, těším se na další díl(y). A samozřejmě doporučuji!

M.V.Z.
14.06.2014 5 z 5

Další díl této série je napsaný v hodně podobném stylu jako ten první. Zajímavá zápletka. Už se těším na třetí díl.

Carin Gerhardsen
švédská, 1962
2019  77%Náledí
2013  81%Perníková chaloupka
2015  83%Gideonův kruh
2013  86%Máma, táta, děti
2014  89%Spi, děťátko, spi

Kniha Máma, táta, děti je v