Jaehyun Online Jaehyun komentáře u knih

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 16-18 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 16-18 Elisabetta Gnone

Skvělé jako vždy. Teď jsem zvědavá, jestli těch dílů bude vycházet víc.

22.05.2024 5 z 5

Večer královen Večer královen Stephanie Kate Strohm

Bohužel, komiks mě moc nebavil...

10.05.2024 2 z 5

Dívka v medvědí kůži Dívka v medvědí kůži Sophie Anderson

Stejně jako všechny knihy od této autorky, byla i tahle naprosto skvělá. Dobře napsaná, čtivá a hlavně pro všechny věkové kategorie. Ať už je vám 10, 30, 50 nebo 100, její knihy si určitě zamilujete.

29.04.2024 4 z 5

Nový domov Nový domov Leslie Connor

Knížka se mi líbila, ale místy byla docela morbidní až depresivní. Nejsem už cílová skupina, takže nemůžu říct, jak na knihu budou nahlížet mladší čtenáři. Já tedy čekala něco jiného, měla jsem to jako takovou četbu na relax, takže mě to pak přepadlo nepřipravenou. Nicméně líbil se mi styl psaní, prostředí i hlavní hrdinka. I přes některé popisy bylo na knize něco, co mi i po dočtení dlouho zůstávalo v hlavě. Knihu byl doporučila tak 50/50 záleží na tom, komu ji budete číst, popřípadě kupovat.

01.04.2024 4 z 5

Slunce a hvězda Slunce a hvězda Rick Riordan

Nevím, proč jsem si myslela, že tuhle knihu můžu číst aniž bych znala sérii Percyho Jacksona... Takže to nedoporučuji ani zkoušet.

Když opustím od toho, že nevím co mají postavy za sebou a hodně jmen a situací bylo mně neznámých, tak to bylo fajn. Chvilkama mě to bavilo, chvilkama se to táhlo a přišlo mi, že se tam řeší furt to samé dokola. Navíc jsem se nedokázala vžít do postav ani si ten děj pořádně představit.

Chci si někdy přečíst i Percyho Jacksona a kdo ví, když se mi ta série zalíbí, dám téhle knize ještě šanci a třeba ji ocením víc, ale teď dávám 3 hvězdičky. Asi jsem měla od knihy jiná očekávání a pak jsem byla zklamaná.

28.03.2024 3 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Po přečtení všech autorčiných knih mužů říct, že tahle byla asi nejlepší. Hlavní hrdinka nebyla tak otravná jako ty předchozí a ani love interest nebyl tentokrát na ránu. Na druhou stranu na něm ale nebylo nic extra.

Pokud byste se chtěli do jejích knih pustit, tak doporučuji tento díl, ty ostatní už jsou jen horší a horší.

22.03.2024 3 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Pěkné ilustrace, ale obsahově mi to bohužel nic neříká. Líbilo se mi to ale víc než Chlapec, krtek, liška a kůň.

14.03.2024 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) Mayerovou jsem si docela rychle oblíbila a po přečtení Měsíčních kronik se stala jednou z mých oblíbených autorek.
Jelikož mám ráda Alenku v říši divů, tak jsem si tuhle knížku musela přečíst. Příběh byl opět velmi čtivě napsaný a rychle mi ubíhal.

Máme tu hlavní postavu Catherine, která je dcerou markýze, miluje pečení a chtěla by si se svou služkou pořídit pekařství. Bohužel je ale ze strany rodičů nucena do svatby s králem, který je btw o 15 let starší než ona a pořádný hlupák. (17/32)
Jednoho dne je Catherine pozvaná na ples, kde ji chce král požádat o ruku. Než k tomu ale dojde, Catherine uteče do zahrady, kde potká dvorního šaška Šprýma.

Catherine byla jako postava ok, ale skoro celou knihu jsem měla chuť s ní zaklepat a natlouct ji do hlavy trochu toho vzdoru. Měla spoustu šancí se svým rodičům vzepřít a říct ne! Stejně tak měla spoustu příležitostí odmítnou krále nebo mu dát aspoň najevo, že o něj nemá zájem.

Král sám o sobě byl taky perlička, veselý, uhihňaný, upocený a naprosto lhostejný k věcem kolem něj. Choval se jako malé dítě a místo aby řešil závažné věci (např Tlachapouda - halóo), pořádal večírky a předstíral, že se nic neděje.

Šprým byl spolu s Klóbrcem hrozně fajn postava. Postupně se dozvíte, že měl Šprým v Srdcově určitou misi (která jen tak mimochodem nedávala smysl... ) a snažil se, aby se Catherine za krále neprovdala, protože se do ní sám zamiloval. To byla jediná část, která mě trochu nudila, protože se dost opakovala. Pokaždé, když chtěl král Catherine požádat o ruku ji šprým zachránil a svatbu oddálil.

Konec je nám asi všem jasný, ale i tak jsem víc než Catherine litovala Klóbrce. Kdo čte mezi řádky, tak ví, že byl do Šprýma zamilovaný (což přišlo jak rána z čistého nebe) a myslím, že právě jeho smrt měla za vinu to, že zešílel.

28.01.2024 4 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Na Píseň sirény jsem se dlouho těšila a bylo to pro mě celkem překvapení. Je to takový retelling na Malou mořskou vílu, jen krutější a docela bych si to umělá představit zfilmované.
Navíc se jedná o standalone, což já ráda. Jen tedy překlepů tam bylo docela dost, nicméně za sebe můžu doporučit, pokud máte rádi drsnější pohádky a mořské panny.

20.01.2024 4 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

(SPOILER) Předchozí díl mě bavil o kus víc, zřejmě proto, že zkrátka miluju Halloween. Tady máme víc hororových prvků, které jsou skvěle napsané, ale nečekala jsem, že to bude tak moc navazovat na první díl. Čekala jsem stejné hrdiny ale jiné záporáky. Tento záporák mohl klidně zůstat v prvním díle, kam se skvěle hodil a tady mohla vládu převzít pouze duchařina a děj se mohl odehrávat třeba za rok od Zrádných mlh.

I tak mě ale knížka bavila, měla jsem ji přečtenou během jednoho dne a jsem zvědavá na další díly. :)

28.12.2023 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Tak tohle bylo oproti Miluju tě. Já vím. o kus lepší. Dějově to na mě bylo trochu utahané a první půlka knihy se strašně táhla a nic se tam prakticky nedělo. Druhá půlka byla lepší a nakonec to bylo docela fajn, znovu bych si to ale nepřečetla. Ony ty knihy jsou vesměs všechny stejné.

Grafika byla opět velké plus a myslím, že to je na všech knihách to jediné, co opravdu stojí za to.

22.11.2023 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

(SPOILER) Ufff tak tohle bylo něco...

Asi začnu klady, protože těch zas tolik není. Určitě jako plus počítám to, že je kniha, a vlastně celá série, pěkně graficky zpracovaná, ať jak navenek tak uvnitř. Líbí se mi tu textové zprávy doprovázené obrázky a navíc jsou tu QR kódy s playlisty, které myslím v předchozí knize nejsou.

Tím ale bohužel klady končí. Co mi hodně vadilo, byly ty neustálé popkulturní narážky na knihy/filmy/seriály/herce. Jako občasná zmínka by mi tolik nevadila, ale tady bylo těch narážek aspoň 5 na každé druhé stránce a pokud zmíněný seriál nebo herce neznáte tak se absolutně nechytnete (můj případ, nechápala jsem tak dobrou polovinu, hlavně co se Star Wars týče). Navíc je tu dost spoilerů, takže pokud se eventuelně na některý ze zmíněných seriálu budete chtít podívat, tak autorka vám tu které scény vyspoiluje!

Dále tu máme hlavní postavu, která si skoro v každé kapitole dost protiřečí. Má 4 kamarády, ale vlastně je úplně sama. Nechce chodit s hezkým klukem, protože by ji opustil a našel si lepší, ale o pár stran později doufá, že ten kluk se kterým si píše je dostatečně hezkej, protože jinak se a ním ani nesejde.

Chris byla další děsná postava. Možná ten moment přišel jako šikana pouze mně, ale vylepit něčí fotku po celý škole mi prostě nepřijde ok. Taky to líbání bylo dost random, jen aby se potěšilo publikum a nasypalo víc drobásků do futrálu na kytaru. O chemii ani nemluvě, žádná tam nebyla, aspoň já jsem ji neviděla.

08.11.2023 1 z 5

Arizona Arizona Eden Maguire

Tak jsem si dala z nostalgie po 10-11 letech rereading i druhého dílu.

Přišel mi o kus lepší než první, ale dialogy stále stály za prd. Darina je stejně otravná jako v prvním díle, zajímá ji jen Phoenix a to, jak se dostat za ním do Foxtonu. Navíc si hraje na paní důležitou a nikým nepochopenou chudinku. Každého hned bez rozmyslu odpalkuje, ať už Logana nebo svoje rodiče. Přitom by tak hnusná vůbec nemusela být.

Je to celkem jednoduchá knížka, čtivě napsána a za chvilku ji máte přečtenou. Jako teenager jsem ji měla ráda, teď bych ji však dala stejné hodnocení jako prvnímu dílu, což je 2,5/5. Nechávám však hodnocení, které jsem ji dala v době kdy jsem ji četla poprvé.

22.10.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Stejně jako Kroniky prachu bych toto popsala jako cozy vibes knihu.

Romantická detektivka zasazená do prostředí starého Londýna. Dostane se vám tu stejnou měrou jak romantiky, tak vyšetřování.

Všechny postavy jsou sympatické, děj je sice trochu pomalejší ale vůbec mi to nevadilo, spíš naopak. Bavila mě Elisa, která je dost svérázná a do všeho se hrne po hlavě, ale jakmile dojde na pana Greena, je z ní červenající se pohroma. Bavil mě Jamie, který je roztomile roztěkaný, nerad se, narozdíl od Liz, hrne do věci bez rozmyslu a hlavně je rád, když se kolem pohybuje konstábl Miller.

Děj se odehrává po Kronikách, když Animant odjede z Londýna, ale můžete ji číst i bez toho, aniž byste si nejprve přečetli Kroniky.

4,5/5

Ig: @jenny.knihovna

20.10.2023 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Velké zklamání. Bavilo mě to tak do půlky, pak už jsem o příběh ztratila zájem a jen s velkým přemáním jsem knihu dočetla do konce.

Scarlett mi jako hlavní postava vadila, přišlo mi že je až chronicky posedlá tím, ochránit svou sestru která o to přitom vůbec nestojí, a také svatbou s hrabětem, kterého nikdy neviděla! Navíc bych se nedivila, kdyby po skončení hry byla pěkně traumatizovaná, protože kdo by nebyl?!

Julien... co vlastně o něm víme? Jen to, že má velké svaly a úžasnou postavu a je to zkrátka fešák a love interest hlavní hrdinky. Moc jsem tam nějakou chemii necítila a to cucání krve z prstu mi teda romantické nepřišlo.

Od začátku do konce vám také skoro každá postava připomíná, že vše je jen hra a nic není skutečné, takže nemáte důvod se o kohokoliv v knize strachovat a ubírá to na napětí. Jediný, kdo na to zapomíná je ovšem hlavní hrdinka.

Bylo tam i dost překlepů, něco člověk přejde ale tady pak věty nedávají smysl. Další díly už mě nelákají, pokud si nebudete číst epilog, můžete knihu brát jako standalone.

26.09.2023 2 z 5

Až půjdeš, vezmi mě s sebou Až půjdeš, vezmi mě s sebou Jennifer Niven

Bylo to docela čtivě napsané, ale velký dojem to ve mě nezanechalo. Tak po 90 stranách jsem myslela, že už dal číst nebudu, protože mě to moc nebavilo, ale nakonec jsem to dorazila a vyklubala se z toho fajn knížka. Je psaná formou e-mailů, které si mezi sebou vyměňují sourozenci Bea a Ezra, takže má i krátké 'kapitoly' a budete ji mít rychle přečtenou. Mladší čtenáři asi ocení více.
Pozitivní 3 hvězdičky.

Ig: jenny.knihovna

23.09.2023 3 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Knížku jsem poprvé četla když vyšla, takže v roce 2017 a pamatuji si z ní jen to, že jsem ji hodně rychle jsem zapomněla.

Tehdy jsem knížce dala 4 hvězdičky, protože jsem měla trochu jiný systém hodnocení knih. Teď jsem se rozhodla si to přečíst znovu a došla jsem k závěru, že nemám potřebu ji někdy číst ještě jednou. Děj se celou dobu strašně táhne, dlouho se tam absolutně nic neděje a dost věcí se tam opakuje stále dokola. Konec byl dost uspěchaný a o ničem. Dočetla jsem to s velkým sebezapření.

Naprosto miluju sérii Šepotání a té tohle nesahá ani po kotníky. Nuda nuda nuda.

2,5

06.09.2023 2 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Knížku jsem poprvé četla když mi bylo asi 12-13 let a byla to pro mě pětihvězdičková záležitost. Dlouho jsem celou sérii měla jako jednu z oblíbených, takže ať už na ni mám teď názor jakýkoli, nijak to neovlivní to, že se mi tehdy líbila.

Nedávno se mi podařilo sehnat první díl a po všech těch letech si ho znovu přečíst a teda wow. Měla jsem to přečtené za jeden den a jako chápu, proč se mému mladšímu já tehdy líbilo.

Moje straší já, které už má ale dost načteno si při rereadingu chtělo rvát vlasy. Nejraději bych hlavní hrdinku Darinu propleskla aby se začala chovat normálně, ale na druhou stranu se chovala jako typický teenager s rozbouřenými hormony. Zemřel ji přítel, rodiče se rozvedli a matka si našla nového chlápka a Darina má pocit, že ji nikdo nerozumí. Pak zjistí, že její mrtvý přítel není mrtvý a stejně tak další 3 studenti, kteří ten rok zemřeli a tak se rozhodne zahrát si na detektiva a pomoct jim rozluštit záhadu kolem jejich smrti a klidně se při tom sám ohrozit. A teda na to, že s Phoenixem chodila jen dva měsíce to byla velká láska jen co je pravda. :D

Bylo to jedno klišé za druhým a dialogy teda nic moc. Ale připomnělo mi to staré časy a teď bych dala knížce tak 2-3 hvězdičky (nechávám 5 z nostalgických důvodů).

02.09.2023 5 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7-9 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7-9 Elisabetta Gnone

Miluju a jsem neskutečně ráda, že komiksy znovu vycházejí! Už se těším na další!

30.08.2023 5 z 5

Dej tomu šanci Dej tomu šanci Emma Lord

Millie je přesně ten typ člověka, se kterým bych se asi nechtěla kamarádit. Dlouho jsem v knížce nenarazila na postavu, která by byla tak extrovertní, energetická a extra (Tím nechci říct, že by mi Millie nějak vadila, jen ji bylo všude moc). Nicméně to byl fajn příběh pro mladší čtenáře, já si užívala tu malou romantickou linku, bavilo mě jak se Millie a Oliverem škádlila.

Jestli se dostanu i ke knize Co se stane na Twitter, tak si ji určitě přečtu.

25.07.2023 4 z 5