Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Německo-český a česko-německý slovník (část česko-německá) Německo-český a česko-německý slovník (část česko-německá) František Widimský

Pěkně zpracovaný slovník rozdělený na dva tlusté svazky, německo-českou a česko-německou část.

Angličtina pro samouky + klíč Angličtina pro samouky + klíč Ludmila Kollmannová

Jedna z těch lepších učebnic angličtiny pro samouky, přehledná, srozumitelná, krásně se z ní učí.

01.12.2011 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

První a zároveň nejlepší kniha od tohoto autora co jsem četl několikrát. 70 let staré sci-fi, je to už znát, paprskomety, rolety v oknech kosmické lodi, klasický telefon na Zemi, počítače nebyly, vlodi po sobě střílí ručními atomovými zbraněmi,apod. Spousta nesmyslů jako „dívce se podařilo překousnout roubík" nebo vět typu : ticho zpívalo jak letící nůž...vnímali prostor za hranicemi vlastních lícních kostí... Dobrodružný děj se odehrává sedm generácí po roce 2521. Ale příběh je stále čtivý a nadčasový, nechápu, že se toho nechytli filmaři a přepracovaně na dnešní dobu nezfilmovali. Mám raději taková stará sci-fi než dnešní moderní megagalaktické bitvy, časové skoky, milióny obydlených dýchatelných planet apod.

01.12.2011 5 z 5

Soudní řízení na Epsí Soudní řízení na Epsí Richard Hans Wilhelm Funk

Klasická dobrá sci-fi, která v dětství patřila k mým nejoblíbenějším. Když jsem ji četl po dlouhé době asi po páté, už mě v záplavě dnešních sci-fi tak nebrala, jelikož je psána dost dětinsky s mnoha trapnými komentáři, jako když rozmlouvá Donutil s Bartoškou v Cestománii.
viz citace:

-Připadám si jako na mucholapce. Proč já jsem se jen neučil krasobruslit?
-Jenomže vy nejste moucha, ale inteligentní člověk a jako takový jistě chápete, že ani na bruslích se neobejdete bez tření.

Bota naráží s tupým žuchnutím podrážkou do jeho těla. Ben zasténá a tře si zadek. Kulmin se jen směje. To máte z toho, poznamenává škodolibě, že nedáte na zkušenější.

-Není ti tu nic nápadného?
-Ano, Zřejmě se právě střídají dvě směny.
-Na těch padácích, ty inteligente.
-Že jsou taková průhledné?
-Ty jsi beznadějný případ.

- Kousek téhle čarodějné fólie bych si rád odvezl...
-Ty by sis chtěl zřejmě zalítat, viď, ty záletníku...

-Náhle se Benu Alefovi začínají rozšiřovat zraky. Pit!. Hlučně se pleskne do čela. Já trouba!
-Co to tu plácáte?

A z takových trapných komentářů je celá kniha. Copak tak se někdo vyjadřuje? Zvlášť astronauti (zde kosmonauti) ve vzdálené budoucnosti.
O špatném zastaralém překladu plném chyb se nemá cenu ani zmiňovat, je to patrné z citací.

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

Jako bych četl stručně popsaný tv seriál.

01.12.2011 2 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavil jako u této. Viewegha bych snad nikdy nečetl nebýt Mafie v Praze na kterou se hrozně těším, ale nechám si ji až na konec. Zatím jsem viděl jeho romány na plátně, tak je zpětně začnu číst. Povídky jsou provázané, tak se to čte jako román. Vtipné, zábavné, nenudí a je v tom dost pravdy. Skvělá kniha určená spíše pro muže, některé ženy to může urážet, ale to je jejich problém. Z knihy jsem si vzal jedno velké ponaučení, ale o tom tady psát nemůžu, tak ať si to každý přečte sám.

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Druhá má kniha od těchto autorů a jsem nad míru spokojen. Velmi čtivé, poutavé, barvité a napínavé. Těším se na další jejich knihy.

28.11.2011 5 z 5

Nostradamus - Konec tisíciletí Nostradamus - Konec tisíciletí V.J. Hewitt

Při čtení jsem měl dojem, jako bych četl spoustu nesmyslů, které nepředpověděl Nostradamus, ale autor si je sám vymyslel. Samozřejmě se nic z toho nevyplnilo.

27.11.2011 2 z 5

Záhada bermudského trojúhelníku Záhada bermudského trojúhelníku Charles Berlitz

Knihu jsem koupil v době, když už mě záhada bermudského trojúhelníku pomalu přestávala zajímat. Možná kdyby vyšla o 20 let dříve hodnotil bych plným počtem. Kniha plná rádoby objasňujících vysvětlení nakonec nepřináší nic nového, co už jsme si nepřečetli jinde, takže nakonec zase nevíme nic. Stačil jsem ji ještě v roce vydání hned po přečtení prodat.

26.11.2011 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Nedivím se, že takovou hloupost, kterou vytáhl Stephen King ze šuflíku musel vydat pod pseudonymem Richard Bachman. Kniha naprosto o ničem spěje do náhlého konce. Je čtivě napsaná, má zajímavé, ale nevysvětlující téma, proto jsem vydržel až do nicneříkajícího konce a po dočtení ve mně zůstal jen vztek ze ztráty času. Nechápu to vysoké hodnocení.

25.11.2011 1 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

První půlka knihy výborná, pak mě to přestalo bavit a s velkým přemáháním jsem ji dočetl. King je výborný spisovatel, ale některými romány mě odrazuje.

24.11.2011 2 z 5

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Film Zelená míle se mě velice líbí, až na trochu toho nadpřirozena, který to sráží dolů, ale rozhodně zkusím si přečíst knihu.

Cujo Cujo Stephen King

Prvně jsem viděl na tehdejší dobu skvělý film, pak jsem teprve četl knihu a vůbec mě nezklamala. King je king. Mistr vypravěč.

24.11.2011 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Povídka Nadaný žák se mě velmi líbila, Tělo už moc ne.

24.11.2011 4 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Nejlepší kniha od S. Kinga co jsem četl, a to ještě ve slovenštině. Mám ho rád, píše velmi čtivě, ale témata má hrozná, proto ho nečtu. Tato kniha je aspoň normální, reálná. Nemám rád to jeho nadpřirozeno, upíry, obživlé mrtvoly, nereálno. Pohádky pro dospělé, mám rád reálné horory.

Podpaľačka Podpaľačka Stephen King

Podpálačku jsem četl když vyšla poprvé před mnoha lety ve slovenštině a v té době to byla jedna z mých nej knih. Později jsem ji znovu koupil v češtině a až dnes jsem se k ní znovu dostal po shlédnutí na tehdejší dobu velmi kvalitního filmového zpracování s úžasným hereckým výkonem mladičké Drew Barrymore. Dnes už mě tato literatura nic neříká i když je to skvěle napsaná kniha a milovníci Kinga budou nadšeni tak jako dříve já. Kingovy romány mám rád pouze bez nadpřirozena, přesto Žhářka patřila dlouho k těm lepším.
Druhá kniha od S, Kinga, kterou jsem koupil po revoluci v Praze ve slovenštině spolu s Misery a obě jsem přečetl jedním dechem. Začal jsem se o tohoto slavného autora zajímat, ale další jeho romány mě nějak neberou, i když píše velmi čtivě.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

První kniha od S. Kinga co jsem četl a moc se mě nelíbila. Koupil jsem ji po revoluci na doporučení jako nejlepšího autora, mistra tajemna a hororů a byl jsem zklamán. Knihu jsem naštěstí hned prodal.

24.11.2011 2 z 5

Praktický rodinný lékař Praktický rodinný lékař neznámý - neuveden

Velmi přehledný srozumitelně napsaný domácí rádce rozdělený na klasickou medicínu a přírodní medicínu.

22.11.2011 5 z 5

Tekumseh (1. díl) Tekumseh (1. díl) Fritz Steuben

Tekumseh mě v mládí moc nechytl, raději jsem měl mayovky, abych přehodnotil, musel bych přečíst znovu.

22.11.2011 2 z 5

Ostrov modrých delfínů Ostrov modrých delfínů Scott O’Dell

Jedna z mých dětských knih, ale příběh si už nepamatuji, jen vím, že se mě to tenkrát líbilo.

22.11.2011 3 z 5