Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Známky života Známky života Robin Cook

První kniha od Robina Cooka, kterou jsem četl a zdá se mi dosud nejlepší. Od té doby jsem začal kupovat všechny jeho knihy, byť jsou si téměř podobné. Žádná mě ale nezklamala.

21.11.2011 5 z 5

Záchvat Záchvat Robin Cook

Dlouho jsem nečetl nic od mého oblíbeného autora z lékařského prostředí Robina Cooka, připadalo mě to stále podobné. Možná proto mě tato kniha tak uchvátila, do poslední stránky vynikající, ani chvilku jsem se nenudil. Záhada Turínského plátna, luxusní prostředí na Bahamách, italská mafie...co si přát víc.

21.11.2011 5 z 5

Na počest padlým Na počest padlým Vince Flynn

Další akční thriller se skvělou postavou Mitchem Rappem, který se čte jedním dechem.

Výkonná moc Výkonná moc Vince Flynn

Mitch Rapp je skvělá románová postava. Flynn dokáže tak mistrně a poutavě napsat thriller z politického prostředí, že i když politiku nemusíte, tak román vás hned vtáhne do děje a knihu neodložíte, dokud ji nepřečtete.

Třetí volba Třetí volba Vince Flynn

Vince Flynn je mistr ve psaní politických thrillerů. Druhá kniha s Mitchem Rappem opět nezklamala.

Převzetí moci Převzetí moci Vince Flynn

Druhá kniha od Flynna kterou jsem četl a první s Mitchem Rappem. Hned od prvních stránek vtáhne do děje a má tak neuvěřitelný akční spád, že knihu neodložíte, dokud ji nepřečtete.

Flotila Země Flotila Země Patrick Zandl

Jenom bitva a strategie, nic víc. Vůbec mě to nevtáhlo do děje. Ani nevím, jak jsem se ke knize dostal, asi jsem si ji spletl s Flotilou světů.

19.11.2011 1 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

První kniha od těchto autorů co jsem četl. Vynikající, propracovaná, jakmile se začtete, už vás nepustí. Vodní štola je neuvěřitelně vymakaná a i nejmodernější technologie si s ní umí těžko poradit. Už se těším na další jejich knihy.

17.11.2011 5 z 5

Čtyři z tanku a pes Čtyři z tanku a pes Janusz Przymanowski

Kniha mého mládí, měl jsem ji hlavně kvůli Šarikovi, pozadí války mě v té době nějak nebralo.

15.11.2011 3 z 5

Soudný den Soudný den Joel Levy

Řada různých katastrofických scénářů co by se stalo kdyby... Většina v blízké budoucnosti dosti reálných. Strašák, který se hezky čte, kdyby jen pro pobavení, když ne pro důvěryhodnost. Na základě faktů předložených v této knize nás čeká budoucnost plná konfliktů a katastrofických scénářů, které se už z části dějí a neměli bychom je brát na lehkou váhu. Nebýt těch blbých rad na konci v kapitole „ co můžete udělat " typu nejezděte na dovolenou do zahraničí, vůbec nelétejte letadly apod., tak bych dal plný počet.

14.11.2011 4 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Krásná kniha ze středověké Prahy o zajímavém řemesle.

14.11.2011 4 z 5

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

První povídka slabší, druhá to ale skvěle vynahradí.

11.11.2011 3 z 5

Kuře k večeři Kuře k večeři Emma Lathen

Velmi slabá detektivka, kterou jsem tak tak dočetl do konce.

09.11.2011 1 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Před revolucí jsem byl vděčný za každou sci-fi, která vyšla. Tato i přes zajímavé téma mě vůbec nenadchla, musel jsem se nutit do čtení.

09.11.2011 1 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Krásné české pohádky, ale v té době jsem měl nejraději Krásu nesmírnou.

09.11.2011 3 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Povinná četba ze základní školy. Kniha, kterou jsem odmítal číst možná proto, že to byla povinná četba a nějak jsem jí nevěřil. V té době už jsem četl verneovky a mayovky, tak nějaký Pleva mě nic neříkal. Později na doporučení mladšího bratra, který si jí povinně přečetl jsem to tedy také riskl a musím říct, že hned od první stránky se mi moc líbila. Nakonec jsem se nemohl odtrhnout, moc hezky napsáno. Těšil jsem se, až si jí přečtu znovu, dodnes jsem se k ní nedostal tak jako k mnoha jiným knihám z mého dětství.

09.11.2011 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha mě připadá jako sfi-fi z jiného světa. Je až neuvěřitelné, že příběh se odehrává v dnešní době. Autor se vyžívá v krutostech a prasárnách a zapomíná na realitu. Některé pasáže mě připadají dosti přitažené za vlasy a nevěrohodné, přesto se kniha dobře čte a rozhodně stojí za to si ji přečíst.Takový novodobý Markýz de Sade. Dost dobře popsaný středověk v dnešní přetechnizované době a nejhorší na tom je, že se nic nezměnilo a děje se to stále, jak se dovídáme každodenně ve zprávách.

08.11.2011 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Nechci se stát pokojným bojovníkem ani knězem. Raději zůstanu takový jak jsem, nebudu si odpírat dobré jídlo nebo sex. Nelíbil se mě film ani kniha. Nechci být duchovně nebo nábožensky založený, tohle téma mě absolutně nezajímá. Nevím, proč jsem knihu vůbec četl, možná jsou další knihy Dana Millmana lepší, snad někdy ještě nějakou zkusím, ale tahle mě neoslovila. Navíc jak se v obsahu píše, kniha obsahuje vymyšlené pasáže.

02.11.2011 1 z 5

Přežil jsem Cap Arconnu Přežil jsem Cap Arconnu Ladislav Vozábal

Autentický pohled do nelidských podmínek v koncentračním táboře. Velmi čtivá kniha, bohužel krátká.

31.10.2011 4 z 5

Návrat na planetu Zemi Návrat na planetu Zemi Ivo Železný

Povídkové knihy nemám rád, protože se střídají ty špatné s výbornými a když převažuje více těch špatných, tak to kazí dojem z celé knihy. Nejvíc mě dovede naštvat, když jsou v knize jedna nebo dvě vynikající povídky a zbytek nestojí za nic. Myslím, že tato antologie českých a slovenských autorů se mi docela líbila.

30.10.2011 3 z 5