Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Těžká velmi nudná četba o ničem, vůbec mě to nebavilo, ani film.

30.10.2011 odpad!

Vesmírná flotila útočí Vesmírná flotila útočí Karl - Heinz Tuschel

Druhá sci-fi kniha tohoto autora, kterou jsem stěží dočetl. Téma se mě líbí, ale je to psané dost nezáživně a těžkopádně.

30.10.2011 1 z 5

Purpurová planeta Purpurová planeta Karl - Heinz Tuschel

Ačkoliv mám sci-fi velmi rád, tato kniha mě nějak nesedla. Přes zajímavé téma velmi nudně a nezáživně napsané.

30.10.2011 2 z 5

Bible pro děti Bible pro děti Bridget Hadaway

Jsem nevěřící, ale abych byl v obraze koupil jsem tehdy po revoluci v pouličním stánku tuhle nádherně ilustrovanou knihu. Při čtení jsem se ještě více zatvrdil a rozhodně ji zakáži číst svým dětem dokud si neudělají svůj vlastní názor.

Zlatá horečka Zlatá horečka Pierre Berton

Ačkoliv jsem v době vydání ještě četl spíše pohádky nebo mayovky, tuto knihu jsem přelouskal a dost se mě líbila svou syrovostí.

30.10.2011 4 z 5

Žil jsem mezi Indiány Žil jsem mezi Indiány André Cognat

První má dokumentární kniha v nejranějším dětství, kterou jsem koupil jaksi omylem a která se mě nakonec docela líbila, i když v té době jsem četl ještě pohádky.

30.10.2011 3 z 5

Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Herbert George Wells

Román Válka světů je i na dnešní dobu výtečný, ale ty povídky srážejí hodnocení knihy dolů.

30.10.2011 2 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Příběh dobrý, ale děsně se mě nelíbil styl psaní, připadalo mě to jakoby psáno stručnou formou. Autor nic nerozvíjí, nerozepisuje, jakoby kniha byla zkrácená ze tří tisíc stránek na 500.

30.10.2011 1 z 5

Metallica Metallica Mark Putterford

Vkusně udělaná kniha pro největší fanoušky téhle skvělé skupiny se spoustou zajímavého čtení a obrázků

Zatoulaný kamión Zatoulaný kamión Zdeněk M. Veselý

Tuhle lehkou oddechovou četbu jsem měl v tehdejší době hrozně rád.

Ukradl jsem bombu Ukradl jsem bombu Zdeněk M. Veselý

Z dnešního pohledu už úsměvná kniha, která se ale velmi dobře v tehdejší době četla, jako všechny autorovy knihy.

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Tyhle staré klasické čisté sci-fi o zkoumání jsem měl raději než některé dnešní akční s prvky fantasy a nadpřirozena a spoustou neuvěřitelných nesmyslů. Je to sice už staré a z dnešního pohledu možná i hloupé, ale rád se vrátím do dětství a knihu si pro oživení znovu přečtu.

Vzpoura pověšenců Vzpoura pověšenců Bruno Traven

Když jsem viděl v dětství v tv tenhle drsný film a pak v knihkupectví ve výloze tuhle knihu, hned jsem si ji koupil a četl několikrát. Autor velmi čtivě a barvitě popisuje drsný život unesených Indiánů. Bohužel, knihu jsem půjčil a už se mě nevrátila. Po mnoha letech jsem ji viděl v antikvariátu a znovu ji koupil a stále se mi líbí. Drsné brutální prostředí v džungli se dá přirovnat k nacistickým koncentračním táborům.

Poklad Sierry Madre Poklad Sierry Madre Bruno Traven

První má kniha v dětství tohoto spisovatele, kterou jsem po mayovkách četl stále dokola. Autor píše neuvěřitelně čtivě, doslova se vám kniha promítá před očima jako film.

Jak sbalit ženu 2.0 Jak sbalit ženu 2.0 Tomáš Baránek

Kniha pro -náctileté a nezkušené, plno modelových rad, které se můžou ve skutečnosti vyvíjet úplně jinak než zde autor popisuje. Možná kdyby mě bylo -náct tak hodnotím plným počtem bodů. Zde to autor vystihl přesně: K čemu nějaká knížka! Příroda nás naučila vysílat a rozpoznávat potřebné signály, stačí jim naslouchat.

29.10.2011 1 z 5

Ultimátum Ultimátum Vince Flynn

První politický thriller tohoto autora, který jsem četl. Nikdy bych nevěřil, že se mě bude politika líbit. Tak jak o politice píše Vince Flynn, to se musí líbit každému i když ho politika vůbec nezajímá. Od té doby kupuji všechny knihy tohoto autora.

29.10.2011 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Nádherná kniha z dětství, kdy jsem si přál mít také kólii. Jeden z nejkrásnějších příběhů o psech.

29.10.2011 4 z 5

Čtyři kapitáni Čtyři kapitáni Nikolaj Kornejevič Čukovskij

Kniha mého mládí, kdy jsem začínal poznávat různé daleké cesty alespoň knižně, když se u nás nemohlo cestovat.

29.10.2011 4 z 5

Jabloňová stezka Jabloňová stezka Fráňa Velkoborský

Tak to byl v mládí můj velký omyl, kdy jsem ještě kupoval každou blbost co vyšla.

29.10.2011 odpad!

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

V dětství mě to nějak nenadchlo, raději jsem měl Mayovky.

29.10.2011 2 z 5