Dvě mrtvé holčičky

Dvě mrtvé holčičky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41683/bmid_dve-mrtve-holcicky-iAj-41683.png 5 493 25

Zelená míle série

Byly sestry a obě vypadaly jako naprostý obrázek nevinnosti. Nikdo nemohl pochopit brutalitu, s jakou byly zavražděny, ani muže, který je zabil. John Coffey získá nový pohled na svůj život ve vězení a na muže, který ho má odvést k Zelené míli… k osudu. Připravte se na nejodvážnější pokus Stephena Kinga, jak čtenáři zahrát na nervy. Několikadílný seriál začíná na křesle smrti a pokračuje k odhalení, v jejichž světle se smrt zdá být milostí. Je to rozhodně neodolatelná a nejnajpínavější cesta, kterou se Stephen King kdy pustil.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

The Two Dead Girls , 1996

Pavel_Jbl.
01.01.2024 5 z 5

Film i kniha, obojí skvělé.

KaLiBi
07.12.2023

Nedokáži ohodnotit hvězdičkami, protože znám filmovou verzi a nikdy tedy neprožiji ten pocit, že nevím co přijde a jak bude děj pokračovat. Líbí se mi styl autorova psaní a jako ochutnávka před tím, než se pustím do dalších jeho děl byla tahle knížečka ideální.
"Doufal jsem, že už je to na dobré cestě. Ale kdo doufá, že se jeho nemoc zhorší?"

Luigi1
12.06.2023 5 z 5

Skvělé čtení,které čtenáře chytne

Monns
02.12.2022 4 z 5

Knihy od Kinga, mi většinou nesedí. Ale tohle nebylo špatné. Asi bych ocenila, kdyby to nebylo tak roztahane a během jednoho popisu nepresel k vyprávění o minulosti nebo myšlenkových pochodech, kdy jsem mezitím skoro zapomněla, čeho se to původně týkalo. Přesto se to čte snadno, příběh je zajímavý a i jejich hrubší a neslušná mluva k tomu sedí.

Lenka.Vílka
05.01.2021 5 z 5

Chtěla jsem si znovu přečíst Zelenou míli.
Ale...chtěla jsem si knihu přečíst, jak u nás poprvé vyšlo. Hezky jednu knihu ze seriálu za měsíc.

Joo...to mi nějak nevyšlo... :D nevyšlo to nakonec ani jednu knihu za den...

Jakmile jsem totiž dočetla první sešítek, musela jsem vzít ten druhý a už nebylo k původnímu plánu cesty zpátky...

Úvod je tedy pouze v první knize, a zde něco z něj, co mě zaujalo (z dopisů čtenářů):

"V jednom z nich byla vložena polairodová fotografie plyšového medvídka, spoutaného řetězy, a zpráva povystřihovaná z novinových nadpisů: VYDEJ OKAMŽITĚ DALŠÍ DÍL TEMNÉ VĚŽE, NEBO TEN PLYŠÁK CHCÍPNE, stálo na ní. Vyvěsil jsem si ten dopis ve své kanceláři, aby mi stále přípomínal jednak mou zodpovědnost vůči mým příznivcům, jednak to, jak je nádherné, když se lidé starají o osud postav, zplozených čísi představivostí."

"Confessions - We Are The Ocean"

Dvě mrtvé holčičky jsou hezkým úvodem do příběhu. Seznámení s věznicí a hlavně s příchodem Johna Coffeyho. A tím, co udělal. Nebo neudělal.
(Počítejme s tím, že jsou i čtenáři, kteří to ještě neví.)

"V jeho řeči, stejně jako v mnohem, co dělal, bylo mnoho tajemného. Hlavně mě znepokojovaly jeho oči - zračila se v nich jakási mírumilovná nepřítomnost, jakoby se jeho duch vznášel někde daleko, předaleko."

Je mi navíc sympatický způsob vyprávění formou zapisovaných vzpomínek Paula Edgecomba jako už starého muže, který zároveň nevypráví lineárně, protože jako starý pán, prostě mu myšlenky a vzpomínky létají tam a zpátky (a díky tomu je to pro čtenáře potom zajímavější ještě o trochu víc). Čili ta četba na pokračování je hodně náročná cesta. Závidím všem, kteří to vydrželi. Ne, že by měli tehdy na výběr, že...

"Zatím se mějte a buďte na sebe hodní."

pazdy15
10.09.2020 5 z 5

LEGENDÁRNÍ příběh... není co dodat. Jedno z vrcholných děl Mistra Kinga, jak knižní, tak filmové zpracování.

n.ezn.amy
08.07.2020 5 z 5

Paul Edgecomb v domově důchodců vzpomíná na dobu, kdy byl velitelem jednoho bloku věznice v Cold Mountain, kde se popravovali na elektrickém křesle vrazi. A když jednoho dne přivezou brutálního vraha dvou malých holčiček, o jehož vině není pochyb, tak je to jen další střípek do mozaiky šílených vrahů, kterých jeho oddělením prošlo nespočet. Nápad psát román na pokračování, byl podle mě geniální. Vzpomínám si jak jsem vždy první den v měsíci čekal u metra u knižního stánku a čekal než prodavač vybalí další díl této série a nemohl se dočkat až si přečtu jak to bylo dál. Tato útlá knížka, ale byla přečtená během dvou hodin a dalších 30 dnů bylo velké utrpení.

Greenfingers
07.07.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četl jako Zelenou míli, ale mé top hodnocení se samozřejmě vztahuje na všechny její části. Nebyla tam žádná hluchá místa.

Endy17
20.06.2020 5 z 5

Způsob vydávání Zelené míle mi připadal přinejmenším podivný - po přečtení celé série ho hodnotím jako geniální! Při dočítání jednoho dílu už jsem měl připravený další sešitek, do kterého jsem se okamžitě vnořil a který mě opět zcela pohltil. Čekání na vydání dalšího dílu muselo být pro první čtenáře hodně náročné, ale napětí děje se tím určitě ještě stupňovalo.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Skvělý úvod celé série.

kokiska197
15.05.2019 4 z 5

Mnohem lépe podané než film. Skvěle vyprávěný příběh...

KillHurt
14.02.2019 5 z 5

Líbí se mi formát románu na pokračování. Bohužel jsem přišel o většinu napětí, protože jsem film viděl už několikrát. Aspoň si díly dávkuji postupně a z knihovny si je půjčuji po jednom do měsíce. Kniha samozřejmě skvěle dokresluje a obkecává děje, které jsem už věděl z filmu. Úplně si nejsem jistý, jestli zmatenost vypravěče je opravdu dána jeho věkem a nebo King psal román rychle chtěl si obhájit některé chyby v časové ose příběhu.

Hathor89
12.02.2019 5 z 5

Po knize jsem pokukovala už dlouho, zbožňuji film, teď jsem po ní konečně sáhla, a to díky Čtenářské výzvě. Oceňuji vydávání celého příběhu na pokračování. Také se mi líbila typologie postav podle mluvy. Je to začátek celé série (v takovém vydání příjemné na cesty), takže se těším na pokračování. Autor vše odkrývá postupně, takže nemám na vybranou, a to i kdybych nechtěla číst dále.

danny_21
30.11.2017 5 z 5

Originální původní nápad psát příběh na pokračování, inspirovaný Dickensem. Knihu jsem hodnotil jako celek za plný počet, proto nemůžu dát jednotlivým dílům jiné hodnocení než - 100 %

Misan1993
11.02.2016 5 z 5

Film Zelená míle nastavil vysokou laťku. Knižní série je však ještě výš. Neuvěřitelný čtení.

Terva
28.04.2015 5 z 5

Strhující začátek a první příběh ze série Zelená míle. Naštěstí je celá série vydána na způsob rodokapsu a tak knihu do kapsy a v tramvaji jsem tento příběh přelouskal než jsem dojel na Bílou horu. První Zelená míle bez kávy.

mdracek
06.06.2014 4 z 5

Moje první kniha od Stephena Kinga - trošku jsem se bála, co od něj čekat, a tak jsem vsadila "na jistotu". Podle mě je to skvělý začátek napínavého a poutavého příběhu, přečetla jsem za jeden večer.

šipek
12.12.2013 5 z 5

Tak mažu do knihovny pro pokračování.

X3ON
23.11.2013 5 z 5

naprosta klasika, jak film tak knihu nejde hodnotit jinak nez 5/5 ;)

kutikk
21.09.2013 5 z 5

Skvělý úvod do série, seznámení s okolím a případem!! Škoda, že jsem viděla první film, protože bych byla jinak strašně napnutá!

vězení, věznice

Stephen King
americká, 1947
1994  87%Řbitov zviřátek
2023  89%Pod kupolí
1993  90%Osvícení
2001  95%Zelená míle
2008  89%Svědectví

Kniha Dvě mrtvé holčičky je v