Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Často sa stane, že si podobné oddychovky po pár dňoch nepamätám, ale toto si rozhodne pamätať budem.
100%.

05.04.2023 5 z 5

Popravde tento príbeh má poriadne desil po celý čas. A keď si pomyslím že je skutočný...

14.10.2020 4 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Až príliš reálny pohľad na to ako môžeme dopadnúť keď zostaneme.

04.01.2020 5 z 5

Počkám na teba Počkám na teba Jennifer L. Armentrout

Je to v podstate oddychovka ktorá sa pokúša riešiť aj závažne témy. Myslím, že paranormálne príbehy idú autorke lepšie.
Poznámka na okraj Cameron treba vyhlásiť za svatého lebo neviem či by sa v realite našiel muž s takou trpezlivosťou.

14.01.2024 3 z 5

Prudká rozkoš Prudká rozkoš Linnea May

Zvlášť pri erotických románoch treba poznať mieru, kedy je to ešte eroticky roman a kedy už vulgárna hlúposť. Tu to autorka netrafila. Toto nie je eroticky roman, ale návod na zločin.

10.06.2023 1 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Zaujímava paranormálna romanca. Ma len jednu chybu je príšerne dlha. Tejto knihe by výrazne prospelo skrátiť ju aspon o 100 strán. Kým vôbec došlo k nejakému deju knihu som viacrát takmer odložila. Poznámka na okraj. Niekde som čítala, že s toho má byť televízni serial.

05.05.2024 3 z 5

Cilkina cesta Cilkina cesta Heather Morris

Čítala som Tetovača, mimochodom vraj z toho bude serial a veľmi ma zaujímalo ako Cilka dopadla. Bohužiaľ aj po vojne to nemala jednoduché. Urobila čo musela, aby prežila, na mieste, kde morálka bola luxus, ktorý nemala a bohužiaľ zaplatila za to. Namiesto šance na nový život v podstate len vymenila jedno peklo za iné.

15.03.2024 4 z 5

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

Táto kniha má len jednu chybu a to, že zatiaľ nemá pokračovanie a o to ani v angličtine. Dúfam, že bude a že sa ho potom dočkáme aj v preklade, lebo ten koniec bol masaker.

12.01.2024 4 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

Kniha sa mi celkom pačila. Zvlášť oceňujem, že nemala obvyklú chybu týchto odychoviek, kde je hlavná hrdinka buď hysterka alebo nadmieru vulgárna. Táto hrdinka bola tak akurát ani hysterka ani nadmieru vulgárna ale predsa vtipná.

28.04.2023 4 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Mne sa kniha páčila. Aj filmy na motívy prvého a druhého dielu sú dobré. Je veľká škoda, že nepreložili aj druhý a tretí diel.

09.11.2022 5 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Táto kniha má desila rovnako ako prvý diel.
Autor na jednom mieste uvádza, že chodil pri jej písaní kontroloval či sa mu neobjavila mŕtvola na balkóne. Ja som pri čítaní chodila kontrolovať či mám zavreté okná a dvere.

21.04.2022 3 z 5

Budeš ma milovať Budeš ma milovať Johanna Lindsey

Celkom dobrá kniha, len mi bolo občas trochu do smiechu. Ten čo navrhuje obálky kníh by občas aj mal vedieť na akú knihu navrhuje obálky. V knihe sa viackrát spomína, že sa v tej dobe nosili empirove šaty. Zakaždým keď prišlo k takej zmienke mi bolo do smiechu: Hrdinka si oblieka empirove šaty, poprípade vyzlieka a podobne, pozriem na obálku a tam všetko iné len nie empirove šaty.

06.09.2021 4 z 5

Bol som Mengeleho asistentom Bol som Mengeleho asistentom Miklós Nyiszli

Názov je trochu zavádzajúci. S príbehu som nenadobudla dojem, že by bol asistentom Anjela smrti. Skôr urobil čo musel aby prežil. Oceňujem aj neobvykly spôsob písania a príbeh Sonderkomanda.

26.08.2021 4 z 5

Zkrocená královna Zkrocená královna Philippa Gregory

Rozmýšľam koľko žien dnes žije rovnako ako Katarína Parrova. Žijú v manželstve bez lásky s tyranom pri ktorom kráčajú každý deň po minovom poli, kde aj ta najstupidnejsia zámienka je dobrá pre konflikt. Možno nežijú pod hrozbou kata ako Katarína ale facky a päste sú ich každodennou realitou.

18.08.2021 3 z 5

Nechcená nevesta Nechcená nevesta Catherine Coulter

Kto nechce spoilery nech nečíta ďalej.
Najlepšie na knihe boli niektoré komické hlášky.
Kto čítal pochopi.
Príklad
štvrťročné počítanie sherbrookovskych lavobockov.
"Má vodnate oči, kostnate lakte, dve mená a rodičia ju oslovujú oboma."
"Aj keď oslom v tejto dráme som ja na mne si nezajazdite!"

09.08.2021 5 z 5

Bezmenná Bezmenná Nata Sabová

Nesadla mi hlavná ženská postava. Bol jej až nadmieru prisudeny spôsob myslenia nasej doby, ktorý bol v časoch do ktorej je príbeh zasadeny značne nepravdepodobný.

30.12.2020 2 z 5

Život s korunou Život s korunou Kamil Rodan

Lepšie ako prvý diel. Menej portrétov a podrobnejšie spracované.

21.12.2020 4 z 5

Prenasledovaná kráska Prenasledovaná kráska Lisa Kleypas

Malá som ráda seriu Čekanky a pacia sa mi aj knihy o Ravenelovcoch. Na knihu som sa velmi těšila. Tom je jednou z mojich top postav. Páči sa mi aj to, že sa tu vyskytují aj potomkovia zo série Čekanky.
Celkové hodnocení vyborna kniha.
Jedine co mi prekazalo bolo že tam riesili jej vahu a to sposobom ako pre hlupakov.

27.08.2020 4 z 5

Královská revoluce: Kate a Meghan Královská revoluce: Kate a Meghan Anastázie Harris

Ťažko hodnotiť skúsim takto.
+ dobry štýl písania
- nijaké nové informácie. V podstate je to len sumár novinovych článkov ktoré som posledný čas čítala
- chýbajúca objektivita

15.12.2019 1 z 5

Milosť pre Gregora Mocha Milosť pre Gregora Mocha Ľubica Mišíková

Pekný príbeh. Tentokrát nie o lordoch a podobne ako to býva v takýchto románoch, ale o obýcajných podaných.

08.12.2019