Cilkina cesta přehled

Cilkina cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431140/bmid_cilkina-cesta-gq0-431140.jpg 4 1639 1639

Krása jej zachránila život – a odsúdila ju na roky utrpenia Cecília „Cilka“ Kleinová mala len šestnásť rokov, keď ju deportovali do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Tam si ju vyhliadol veliteľ Schwarzhuber a násilne ju oddelil od ostatných väzenkýň. Cilka rýchlo pochopila, že moc, hoci nechcená, znamená šancu prežiť. Zato, že spala s nepriateľom, ju obvinili z kolaborácie. Mala však na výber? Kde sú morálne hranice pre dieťa, ktoré skončí v koncentračnom tábore? Po vojne Cilku odsúdili na pätnásť rokov nútených prác v gulagu. Na Sibíri čelí novým hrôzam vrátane nechcenej pozornosti dozorcov. Vďaka priazni istej lekárky dostane príležitosť starať sa o chorých. Tí zápasia o život v neľudských podmienkach a mladá žena sa tak dennodenne borí so smrťou. Napriek útrapám však stále nachádza dosť síl na prežitie a napokon aj na lásku. Cilkina cesta je strhujúci príbeh Slovenky z pera austrálskej spisovateľky Heather Morrisovej a voľné pokračovanie románu Tetovač z Auschwitzu o osude našich krajanov, ktorý obletel svet.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Cilka's Journey , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cilkina cesta. Přihlašte se a napište ho.

ivca84
včera 5 z 5

cilčina cesta je příběh o přežití

Věra91
13.05.2024

Volné pokračování Tatér z Osvětimi. Obě knihy mě totálně pohltily.

malina097
19.04.2024 4 z 5

Co znamenal v této knize lidský život??Absolutně nic a to je strašné poznání. Strašné bylo v této době vůbec žít ještě navíc v lagru,,ať koncentračním nebo gulagu.Tolik let vidět jen a jen utrpení, hlad,zimu,ponižování a znásilňování to může vydržet jen hodně silný člověk.Cilka vše přežila a dočkala se i lásky jen si myslím,že celý další život musela mít ty vzpomínky v hlavě. Prostě naprostá a čirá hrůza a ona se že všech sil jen snažila přežít. Někdy,ale šla v risku dost daleko a to mi právě vadilo,protože si neumím představit, že by někdo v tomto prostředí takhle riskoval.Vsechno jsem pak měla dlouho v hlavě a myslím,že už se nebudu pouštět do knih na tohle téma, jsem pak smutná. Ale vím,že se to opravdu dělo a teď mám i strach,aby naše děti byly vždy ušetřeny takové hrůzy.!!!!

Ptejte se autorky Tatéra z Osvětimi...

18.08.2021

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

15.05.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Cilkina cesta v seznamech

v Právě čtených55x