J&B J&B komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nelehké čtení, příběhy řádových sester jsou fascinující. V knize je použito spoustu historických dokumentů, myslím si, že zbytečně moc nezáživných a zdlouhavých, ale chápu že bez nich by kniha nemohla vyjít. Oceňuji mistrovsky, propracované dílo.

18.11.2022 4 z 5

Přečteno jedním dechem,styl psaní,příběhy lidí i vyprávění autorky,naprosto skvělé.I přes události,které se v knize odehrávají,musím říct,že se kniha velmi dobře četla a řadím ji mezi skvostné dílo spisovatelky.

15.01.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Autorův jednoduchý a výstižný styl psaní umocňuje pozastavit se nad nelehkými osudy a příběhy lidí.V knize je málo postav,velmi dobře se čte.Krásně napsané dílo,jen tak dál pane Javůrku,za pár dalších napsaných knih, zde budeme mít dalšího mistra mezi spisovateli.Knihu doporučuji!

31.03.2023 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Je neuvěřitelné z jakou lehkostí a nadsázkou jsou popsané hrůzy z koncentračního tábora.Ani vás to nedojme,nepozastavíte se,jen čtete dál a najednou je konec knihy a příběh ve vás nezanechá nic.Nesmyslné časové skoky.Připadá mi,že kniha je napsaná při cestě ve vlaku,ze stanice A do stanice B.Je smutné využít toto téma jen proto,že teď je boom psát knihy o holocaustu,je vlastně jedno jak je to napsané,hlavně,že to je.Kvantita překonává kvalitu,bohužel...

25.03.2022 odpad!

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem, smutný, ale krásný příběh. Knihu doporučuji.

16.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Další ze skvělých knih paní spisovatelky. Není to úplně lehké čtení, ale kniha je opět velmi povedená.

06.02.2022 5 z 5

Opět velice povedené. Kniha je napsaná ještě lépe než díl první. Velmi čtivé, osudy hrdinů jsou smutné, ale co jiného čekat, název knihy mluví sám za sebe.

03.01.2024 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smutné,krásné, výborně napsané.
Příběh vypráví smrt- zajímavý nápad,myšlenka.Knihu dopručuji.

08.09.2020

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět mistrovské dílo paní Mornštajnové.

07.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

26.02.2019 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Opět velmi povedené, doporučuji.

28.02.2024 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Nenáročné,lehké,optimistické čtení.Vtipná,ale zároveň smutná kniha.Oddychovka na jedno odpoledne.

13.02.2024 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Opět skvělé dílo,příběh je opravdu ze života.Přečteno jedním dechem,střídají se vypravěči,což je dobré-danou situaci každý vypráví po svém.Mohu jen doporučit.

11.02.2024 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Osudy lidí jednoho domu,příběhy co píše sám život.Kniha je super,příběhy se vzájemně prolínají.Jediné co hodnocení snižuje,je,že knihu vypráví myš.

02.12.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Velmi povedené dílo,skvěle napsané,silný a nečekaně smutný příběh.Po Houbařce nejlepší kniha této autorky.

08.01.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Vynikající!!! Doporučuji.

06.02.2022 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Velmi smutná a velmi krásná kniha. Je to čtení pro otrlé,ale mohu jen doporučit.

27.12.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kdyby byla možnost dát více hvězd, dám jich mnohem víc. Smutný, dojemný, veselý, vtipný, zábavný, tajemný, napínavý příběh. Nádherná kniha. Doporučuji.Po Zlodějce knih další knížka od tohoto autora, která nesmí chybět v mé knihovně.

11.10.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tuto knihu jsem přečetla podruhé, což dokazuje, že je to skvělé dílo paní spisovatelky. Její generační knihy jsou úžasné a mnohdy nás nutí k přemýšlení co všechno máme a jak si žijeme v dnešní době, oproti těm co si prošli válkou a všemi těmi hrůzami.Knihu doporučuji všem.

14.08.2019

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Smutné téma, ale dobře napsané, velmi čtivé, přečteno jedním dechem. Knihu doporučuji.

04.02.2024 5 z 5