ivulka15 ivulka15 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Většina z nás si občas postěžuje jak se má špatně a tady nám paní Mornštajnová předestřela dost děsivý scénář jak by jsme se taky mít mohli........

27.10.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha je skvělá. Co víc k tomu dodat,prostě si to přečtěte. P.S. Pro mě bylo velkým překvapením,že jenom pár desítek kilometrů od mého bydliště,proběhla v 50 letech tyfová epidemie a já jsem o tom do dneška neměla ani tušení.

16.02.2019 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem četla kdysi jako velmi mladá a od té doby zhlédla několikeré filmové zpracování. A i přesto jsem knihou znovu okouzlená. Myslím si, že tento příběh patří mezi nejkrásnější milostné romány.

03.11.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

No to co napíše život by snad ani nikdo nevymyslel. Můj dědeček byl v 50letech dva roky v Jáchymově. Vrátil se s podlomeným zdravím a o ničem co prožil nikdy nemluvil. Teď mám tedy aspoň představu.........

02.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tohle bylo skvělé. Po dlouhé době kniha co mě chytila a nepustila. I když já už v tom kraji nežiji, pochází odtud maminčina rodina a proto je mi to všechno možná tak nějak blízké. Paní Lednická jen tak dál.

01.06.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherný čtenářský koncert. Tuto knihu si prostě nenechejte ujít.Doporučuji.

05.12.2017 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Hezký příběh,dozvěděla jsem se něco nového o Zlíně a Baťovi. Jen ten konec byl až příliš sladký....

23.03.2024 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nevím jestli budu hodnotit úplně objektivně,protože tato kniha i filmy podle ní zpracované jsou mé srdcovky. Z celé autorčiny tvorby je tato kniha prostě moje nej.Takže každému se to určitě líbit nebude ale za mne plný počet.

30.12.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Přečteno jedním dechem. Moc hezké a kdybych měla někdy někde ztroskotat,bylo by skvělé mít po boku takového Bena.

30.01.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásná kniha,silný příběh. V této knize je na válku pohlíženo ze strany žen. I ony totiž vedly válku,každá podle svých možností a schopností. A já se před nimi všemi hluboce skláním.

17.05.2017 5 z 5

Kniha skvělá a čtivá ale přesto mi její přečtení trvalo nějakou dobu. Nejspíš jsem si tu Čínu musela dávkovat po kouscích abych to mohla strávit.

12.04.2022 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Tak zvláštní a milá kniha. Myslím, že bude patřit mezi ty jejíž postavy se mnou budou jěště dlouho.

10.07.2021 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Při své třetí návštěvě městečka Three Pines jsem měla pocit,že jsem zpátky u dobrých známých.Všichni ti svérázní obyvatelé mi připadali jako mí přátelé.Je to sice detektivka,kde se vyšetřuje vražda a hodně se intrikuje ale celé je to takové milé. Myslím,že je to i zásluhou laskavého vysetřovatele Gamache.

12.11.2016 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Heký příběh o odvaze,přátelství a touze přežít. Skláním se před všemi kdo válku prožili ať už byli kdekoliv.

07.05.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

U čtení této knihy jsem si krásně odpočinula.

10.12.2019 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Mě se to líbilo. Nesbo prostě umí psát takové zajímavé zabijáky sympaťáky.

16.08.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Strhující,napínavé jak malé "gatě". V některých chvílích jsem až zapomínala dýchat.Asi už navždy budu mít svíravý pocit u žaludku, kdykoliv uvidím sněhuláka. A najít ho ráno před domem tak......

14.08.2016 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Moc krásné a taky smutné jako život sám.

05.10.2023 5 z 5

Milé, čtivé a hřejivé.

31.08.2021 5 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Pořád stejný příběh o tom ,že násilí plodí zase jenom další násilí. Nejdřív jsou židé vyhnáni se svých domovů a strašným způsobem vražděni. A o několik let později oni vyhání jiné lidi z jejich domovů a vraždí.A znovu celý svět zavírá oči podle hesla " nevidím zlo,neslyším zlo" .Četla jsem knihu dlouho,protože jsem to musela vždycky vydýchat. Kéž už by na světě nebyla nikdy nikde žádná válka. Doporučuji k přečtení.

03.02.2021 5 z 5