Ivulik7 Ivulik7 komentáře u knih

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Začátek knihy nic extra, tak trochu máte pocit, že to bude typická červená knihovna. Ovšem nepřestávejte číst, příběh se roviny v napínavé čtení. Odhalování nevyřčené minulosti osoby jenž je vám blízká, ale minulost je pro ni tak bolestná, že mlčí. Tématika holokaustu je v současné době oblíbená, ale v tomto příběhu nejde o žádné hrůzné detailní popisování života v koncentračních táborech. Příjemné prostředí rodinné pekárny doplněno o recepci, které máte opravdu chuť upéct. Za mě kniha splnila očekávání a příjemně překvapila. A dobrý konec je jen třešnička na dortu. I tak smutná tématika holokaustu může mít "dobrý konec" . Doporučuji

04.11.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Vzhledem k tomu, že jsem Panství Downton neviděla, nemohu přirovnávat (jako většina). Za mě se to četlo dobře a to i přesto, že tento žánr téměř nečtu. Na další díl se zatím nechystám.

27.01.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velice dobrá detektivka. Napínavá od začátku do konce. Žádné zbytečné hluché mista. Doporučuji.

06.05.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Na novinku Patrika Hartla jsem byla moc zvědava. Bohužel po prvních 50 stránkách - nuda. Odložení a zklamání. Po čase dostal další šanci. Prvních 200 stran jsem se nutila čist bojovala s myšlenkou odložení. A pak blesk a chytlo me to. Najednou ke me promlouvala hluboká myšlenka cele knihy. Neuvěřitelné ale pravdivé. Donutí vás hodnotit svuj život. Dávám knize pouze 4 hvězdy a to za slabší začátek.

22.04.2019 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku byla hrozná ale když ji porovnám s tímto výtvorem, byla Dívka ve vlaku báječná. Do vody hodnotím jednou hvězdičkou je proto, že mne zaujal námět - zbavení se potížistek. Jinak do 150 stránky jsem neměla vůbec ponětí o co v knize jde a opravdu hodně uvažovala, že tato kniha bude nedočtená. Mnoho postav, které vyprávějí a přeskakují v ději. Nepěkně se to čte. Ne že by se něco po 150 straně zlomilo, ale spíš jsem se rozhodla, že mě zajímá, kdo je vrah. Některé pasáže jsem téměř přelétla vynechávala věty. Bylo to hodně nezajímavé. Když to shrnu město plné podivínů, bláznů a magorů. Nakonec se to po straně 200 dalo i dočíst. To už se trochu začnete orientovat ve vztazích a osobách. Myslím, že autorka to přehnala s počtem vypravěčů. Myslím, že je dostačující, když vypráví 3 osoby. Na závěr už vím, že od této autorky si nikdy nic nepřečtu a také se nenechám v budoucnu oblafnout značkou světový bestsceller. Tato kniha si ji opravdu nezasloužila.

07.05.2018 odpad!

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kafe a cigárko, jsem četla poměrně dlouhou dobu. Ale rozhodně to nebylo proto, že to není dobré čtení. Tato kniha je takovou sbírkou zážitků a příhod, které na sebe nenavazují. Můžete ji prostě někde otevřít a začíst číst. Zkrátka můžete přeskakovat a listovat podle nálady, odložit jí a otevřít třeba za měsíc, nebo půl roku, přešít jednu kapitolu nebo dvě. Kniha je oddechové čtení plné humoru. Ale jedna věc mě po přečtení došla, že herci nemají opravdu na růžích ustláno. Příště budu v divadle tleskat dvojnásobně. :)

18.03.2018 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Severská krimi mě jeden čas opravdu bavila a proto jsem se na tuto kniho hodně těšila. Ze začátku špatná orientace v postavách a ani hlavní postava policistky mě neoslovila. Knihu jsem na čas odložila. S odstupem musím říct, že se dala číst - zajímavá zápletka. Ovšem nepatří mezi TOP.

11.02.2021 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Příjemné čtení na nedělní odpoledne. Klasická detektivka, která Vás vtáhne do děje, ale nebudete se u toho bát. Hlavní postava vrchního inspektova Gamache je velice sympatická. I když se jedná o serii s jedním hlavním hrdinou, nemusíte u této knihy mít přečtené předcházející díly. Dávám plný počet hvězdiček.

06.05.2019 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Mořka pana nepatří mezi nejlepší autorčiny knihy. Zpočátku jsem se nemohla zacist. Co kapitola to dvě nové postavit. Tak do poloviny jsem nechápala a to hlavně důsledkem mnoho postav. Po pulce to ovšem začalo dávat smysl a klubko propletenosti postav se rozmotavalo. Závěrem zajímavé rozuzleni. Ano byla to napínava kniha ale misty jsem se nutila k pokračování. Za me 4 hvězdy za první pulku knihy.

20.11.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Poutavé čtení které vás nutí nepřestávát. Mohu jedině doporučit. Zanechala ve mne hlubokou stopu. Je to jedna z mála knich kterou si určitě přečtu jeste jednou.

10.09.2018 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Knihu jsem četla asi tak před 5 lety, ale i za tak dlouhou dobu si pamatuji na její děj. Občas je dobré věřit na náhody a na zázraky. Dobré romantické čtení pro chvíle pohody.

18.03.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Detektivka kterak má spád, neni překombinovaná, nebudete se bát a stresovat, kde na vás ve městě číha vrach. Odpočinkové čtení na neděli.

13.03.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za me hodne dobre cteni. Velmi dobre promyslene, napinave a ctive. Urcite prectu dalsi knihy od teto dvojice.

21.06.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zacala jsem cist od Veroniky a bylo to uzasne cteni. Ani se mi nechtelo odkladat. Melo to uzasny spad. Do Jachyma se mi uz tolik nechtelo, stejny smutny zacatek me nelakal. Nakonec bylo zajimave zjistit pohled chlapa. Po par strankach me ovsem Jachym nudil. Ale zvedavost me premohla a Jachym prekvapil. Docteno a bylo to super.

26.04.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Právě jsem dočetla a bylo to úžasné. Celé mě to neskutečně vtáhlo do děje a klidně bych četla další pokračování nové generace.Za mě jedna z nejlepších knih, které mám přečtené. I když jsem ji vzala do ruky z důvodu, že si konečně oddechnu o detektivek, zjistila jsem, že zas tak oddechová není. Má v sobě hodně hlubokých a vážných témat. Přiznám se, že tato kniha mě přinutila se zamyslet nad životem.

18.02.2017 5 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Příjemná oddechovka s nádechem napětí. Rodinného tajemství skryté v přenádherné Toskánské krajině s počátkem v době druhé světové války. Vyprávění ve dvou časových období (současnost a minulost), které se nenásilně prolíná a vykresluje tak poutavý příběh. Určitě nečekejte válečné drama. Já knihu řadím do kategorie romantické příběhy s trochou napětí, navíc je doplněna o italskou kuchyni a popis krajiny. Ano v knize je trochu zvláštních náhod, které nezní reálně a výsledek rychlokurzu italštiny je plynulá řeč.. Ale přeci je to jen knihy, žádný příběh vypravovaný na základě skutečné události. Za mě plný počet hvězd.

01.12.2020 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Kniha si zaslouží 5 hvězd už jen za to že vznikla. Ovšem za mě mnoho postav, mnoho jmen a já osobně se k tomuto dílu musím vrátit. Pro lepší orientaci, pro pochopení .... budu určitě číst ještě jednou.

04.11.2020 5 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Jedna z nejhorších knih které jsem kdy četla.

28.01.2020 1 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Tento typ knih je potřeba po přečtení vnitřně zpracovat. Ještě dlouho ve vás rezonuje příběh. Byl to opravdu silný zážitek. Ta odvaha malého chlapce - nezapomenutelné. Doporučuji .

28.01.2020 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková