ivousekk ivousekk komentáře u knih

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

(SPOILER) Tak jo, čekala jsem klasickou romanťárnu a dostala porno v knižní podobě s tak přeslazeným koncem, až z toho trnou zuby.
Zjednodušeně - připravte se na příběh, kde se nonstop š*ká, mezitím se stihnou zamilovat a po drobné peripetii je vše růžové a zalité sluncem. Tadáá a pornopohádky je konec.

16.02.2024 2 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Nebylo to spatne. Jen te vaty bylo prilis. Byt v jednom kuse v neci hlave, v Linine hlave, a na miniaturni kousicky rozpitvavat vsechny pocity tam a zpatky, to bylo neco. Hlavne zacatek byl sileny. Co mohlo zabrat par radku, to zabralo nekolik stran. Je to skoda, protoze to pribeh hodne zpomalovalo a ubiralo na dynamice.
Taky promena pana slusnaka na dlazdice mi uplne nesedla. Jinak fajn oddychovka na vyplneni mezery mezi narocnejsimi pribehy.

14.02.2024 3 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Můj druhý případ s Exnerem a zase šíleně moc jmen/postav. By k příběhu měl být i tahák, aby se dalo rychle zorientovat. Protože první 1/4 příběhu jsem jela v režimu: ježiš, a tohle je zas kdo? Případ zajímavý, líbilo se mi částečné propojení s minulostí.
Zpracování ČRo výborné.

13.02.2024 3 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Genialni! Neskutecne vtipne a soucasne silene dobou, ve ktere se to odehrava. Pohled ocima sedmaka je perfektni. A jako bonus pripomene vlastni detske vnimani sveta, ktere v dospelosti zapominame.
Zpracovani CRo fantasticke.

09.02.2024 5 z 5

Krycí jméno Helena Krycí jméno Helena Ariel Lawhon

Vynikajici! Napinave, zajimave, vyborne se to cetlo. A Nancy byla neskutecna zena, klobouk dolu.

06.02.2024 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Rodinne drama s extremni zarlivkou, co svym chovanim dela ze zivota peklo vsem okolo. Antosova matka byla taky povedeny ptacek, v nekterych situacich extra pokrytec.

22.01.2024 3 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Nebylo to špatné, docela zajímavé. Jen na můj vkus občas moc moderně pojaté. Tedy kromě Salemu. A konec? To byl slušný úlet, taková pohádka po dospělé.

22.01.2024 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Skvělé to bylo. Dobře se to četlo, příběh svižně odsýpal. Za mne moc povedená historická romance na pozadí skutečné události. A že jsem vůbec netušla, že se toto dělo. Takže jsem si příjemnou formou opět o něco rozšířila obzory.

19.01.2024 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Velice predvidatelne, hodne naivni a takove plytke. Nenadchne, neurazi. Za tyden uz nebudu vedet, o cem to bylo.

14.01.2024 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Tak tohle bylo sakra dlouhé čtení. Velice zajímavé a velice náročné. Příběh rodiny byl úchvatný, kulisy, v nichž se odehrával, stejně tak.
Ale té vaty okolo... Tolik niterných pocitů a neustálé pitvání se v nich. Styl psaní, že to je vlastně dopis/vyprávění další osobě, bez toho všeho bych se vážně obešla. Knížka by měla o 1/3 méně stránek a byla mnohem, mnohem svižnější.
A pak ten závěr, jak si ho mám vyložit? Vůbec se mi nelíbil.

12.01.2024 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tak tohle bylo drsne. Vlastne pekne hnusne a stejne se nedalo nepokracovat. Tolik zla a uplne zbytecne. Nemuzu si pomoct, ale neprislo mi to zrovna uveritelne. Spis jako desiva pohadka pro dospele.
Dramatizace CRo super.

03.01.2024 4 z 5

Cestovní pas Cestovní pas Bruno Frank

Nebylo to špatné, ale hrůzy a bezpráví nepůsobily příliš děsivě či dramaticky. Čekala jsem něco drsnějšího, dramatičtejšího, ale spíše to působilo melancholicky.

21.12.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Výborně odvyprávěný velmi drsný příběh. A sakra uvěřitelný. To mi na tom přišlo to nejlepší a současně pěkně děsivé. Máme neskutečné štěstí, že to je jen fikce a tehdy to dopadlo, jak to dopadlo.
ČRo za 1.

11.12.2023 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Nebylo to spatne. Hodne postav = horsi prehlednost. Hodil by se tahak. Celkem prekvapivy zaver.
CRo za 1.

09.12.2023 4 z 5

Děda Děda Jan Novák

Dobré to bylo. Tyhle rodiné kroniky na pozadí historie mají něco do sebe. Vtáhnou a nepustí.
ČRo za 1.

27.11.2023 4 z 5

Byt číslo 303 Byt číslo 303 Kelli Hawkins

Snaha o psychothriller, kdy mi hlaví postava byla dost nesympatická. Napětí v příběhu až cca od poloviny, nešlo se mi začíst. Zvrat na konci byl divný. Do té doby vše jasné, čitelné a najednou je vše jinak. Odhalení/vvysvětlení, až celá akce "na odhalení viníka" proběhla. Nesedělo mi to ke stylu, jakým byl celý příběh vyprávěn. Jak kdyby konec psal něko jiný. Nenadchne, neurazí. Za pár týdnů a knih si ani nebudu pamatovat, o čem to bylo.

23.11.2023 3 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Mám přečtené všechny knížky od Zapaty. Kulti a Srdcem pro zdi nasadili laťku vysoko. A mohu konstatovat, že Dvojitý zásah na ni nedosáhl ani omylem.
Pro mě bylo prvních 9 kapitol utrpením. A to doslova. Měla jsem co dělat, abych knížku neodložila. Být nonstop v něčí hlavě a neustále řešit ty stejný hovadiny, to bylo fakt něco. Kdyby bylo hlavní postavě 13, ok, řeknu si hloupá puberťačka, ale ženská před 30? To ne.
Takhle zbytečných 190 stran v knížce jsem dlouho nezažila. Kdyby tam nebyly, ušetříme všichni čas, peníze a pár stromů za zbytečně potištěný papír.
Naštěstí se to úderem "vyříkání si nedorozumění" (=oněch 190 stran) změnilo a už to bylo mnohem lepší. Ale stejně tam ta pachuť zůstala.

09.11.2023 3 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Knizku jsem cetla, protoze Chorvatsko je moje oblibena dovolenkova destinace, v Basce Vode a Splitu jsem byla xkrat. Tak jsem cekala nejake pohnute osudy spojene s temito konkretnimi misty, ze se dozvim neco z historie tech mist. Ale bohuzel poslouzily jen jako kulisy. To, co se odehralo, se mohlo prihodit klidne i na Lipne nebo Balatonu a vyslo by to nastejno. Skoda.
Kazdopadne pribeh je zajimavy, drsny. Takovy zivot, jaky mela Anna, by nemel mit nikdo.

08.11.2023 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Vynikajici! Velice zajimave, poutave. A soucasne hodne smutne, kdyz si uvedomim, jak tezky zivot drive zeny mely. Nejvic mne bavila Marina, mela i nejvic prostoru. Hodne mi to pripomnelo Sikmy kostel, podobny styl rodinne kroniky.
CRO za 1

31.10.2023 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Skvele to bylo. Druha prectena kniha autorky a opet musim rict, ze se povedla. Co umi, tak vyvolat pocit napeti a drzet jej. Sice ne porad na 100 %, trochu to kolisalo, ale porad dost na to, aby se neslo odthnout. A jako bonus navic mi to cele prislo naprosto uveritelne.

30.10.2023 5 z 5