ivousekk ivousekk komentáře u knih

Nepohodlný policajt Nepohodlný policajt Jaroslav Spurný

Tak tohle je sila. Poslouchala jsem jako cetbu na pokracovani a dala to na jeden zatah. Se proste neslo odtrhnout. Je desive, co se delo, je desive, co se stale deje. Si rikam, ze je snad lepsi ani nevedet. Kazdopadne diky za vsechny skvele, ferove policisty/-tky.

30.06.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Výborná vtipná romantická oddechovka, při které vypnete a budete si to plně užívat. Doporučuji.

29.06.2023 5 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Bezva oddychovka, lehká, nenáročná, četlo se to úplně samo. Takže pokud chcete vypnout a naladit se na romantickou vlnu. tohle bude bezva volba.

27.06.2023 4 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Opět vynikající kniha, opět neskutečný příběh, který vtáhne a nepustí. Je to moje čtvrtá kniha autorky a jsem nadšená stejně jako u předchozích.
Příběh se skvěle čte, naprosto pohltí a musíte držet Mile i palce na nohou, aby vše dobře dopadlo. Stejně jako u ostatních knih dávám plný počet a doporučuji všem, co si chtějí rozšířit obzory něčím z historie a skvěle se u toho bavit.

23.06.2023 5 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Moje premiéra s grafickým románem. Teda smekám, celé to nakreslit, to je parádní výkon. Co se děje týče, drsné, nejdřív šok, pak otázky a pátrání a ten konec... Jen těch postav a jmen, těch bylo příliš a ztrácela jsem se v nich.

16.06.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Tak jsem to dolouskala. A musím říct, že tato knížka je o několik řádů horší než ostatní, a to včetně romantických útěků. Ano, autorka použila osvědčenou šablonu, ale...
Nevím, jeslti to bylo překladem, nebo to tak bylo opravdu napsáno, ale některé věty a slovní spojení byly prostě divné, vůbec mi nezapadaly do kontextu či situace.
A hlavní hrdinka? Dlouho se mi nestalo, že by nějaká byla tak nesympatická. Neustále z něčeho rozhozená, nejistá, zmatená, neumí si poradit, neví co chce, často reakce jak puberťačka a ne dospělá žena, no hrůza. To Will byl naprosto v pohodě a sympaťák. Nechápu proč takové protiklady dala autorka dohromady.

15.06.2023 2 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Super to bylo. Opět kniha, co rozšíří obrzory, co se historie týče, ale jště to osvěží romantickou zápletkou. Přesně tak, jak to mám ráda :-).

07.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak jak je kniha vynikající, tak příšerný je samotný příběh. Tohle by se nemělo dít, tohle by nemělo nikomu procházet...

26.05.2023 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Vynikající! Ideální pro všechny, které baví historické romány s romantickou zápletkou a rádi se tímto způsobem dozví něco nového. Mně kniha odhalila dosud skrytý život lidí na totálně odlehlém ostrově. To, jak tam žili a přežívali, je z dnešního pohledu naprosto nepředstavitelné. Hned mě to nutilo zjistit si více. Jen mě štve, že někde není upozornění, že se jedná o první díl a na pokračování si kdovíjak dlouho počkám. Protože tak otevřený konec je snad až k naštvání. I přesto mohu vřele doporučit.

24.05.2023 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Super pokracovani. A konecne, aspon na chvili, nejaky zensky prvek. Chtelo by tu chlapskou prevahu trochu vybalancovat a rozvirit vody nejakou zenou, ktera do pribehu vyrazneji zasahne. Snad se dockam v dalsim dilu. Opet poslouchano jako audiokniha.

09.05.2023 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Vynikajici. Napinave, jen malo predvidatelne a jeste osvezi pamet co se historie tyce.
Bavi me historicke romany, diky kterym si zase o neco rozsirim obzory. Toto je jeden z nich. Mnohokrat jsem si hledala fakta o postavach ci radu johanitu na netu. Poslouchala jsem jako audioknihu a byl to velmi prijemne straveny cas. Jdu hned na dalsi dil.

06.05.2023 5 z 5

V lásce a válce V lásce a válce Maggie Brookes

Nebylo to špatné, ale ve srovnání s Vězňovou ženou od dost slabší. Kniha poskytla zajímavý vhled do občanské války ve Španělsku, do obdivuhodné práce charitativních organizací a jejich členů v práci s uprchlíky. Ale linka Lucy, Tom a Jamie mi nesedla. Přišla mi přehnaná a na sílu smyšlená, aby přidala knize na zajímavosti.

05.05.2023 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Asi jsem na zaklade hodnoceni a komentaru mela moc vysoke ocekavani. Vubec mi to neprislo jako psychlogicky roman, spis dramaticke osudy jedne zeny. Nenadchne, neurazi. Poslouchala jsem jako cetbu na pokracovani na mujrozhlas. Fajn kulisa k domacim pracem.

30.04.2023 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mne to rozhodně není typická detektivka. Spíš rodinné drama s detektivní zápletkou, kde vražda a její vyšetřování nebylo na prvním místě - rozhodně ne ta první. Především šlo o vztahy a že byly pěkně propletené. A těch postav. Těch bylo fakt víc než dost. A některé byly vyloženě křoví, obešla bych se bez nich a té vaty okolo. A že by mne vyšetřovatel Bergman uchvátil? Vůbec. Navíc to, jak přišel na vraha, to bylo jak velká náhoda a ne výsledek důkladného vyšetřování.
Poslouchala jsem jako audioknihu.

28.04.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Nebylo to špatné, u Zapaty už tušíte, co čekat. Fajn oddychová romanťárna. Jen ten styl humoru, který si ti dva v korespondenci vyměňovali, ten mi nesedl. A nepasoval mi ani k jejich věku, možná kdyby byli o 10 let mladší.

25.04.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Nebylo to vubec spatne, jen v kontextu pripadu a duvodu, ktere k tomu vedly, dost smutne. Je silene, co chovani jednoho choreho mozku muze zpusobit a jakou lavinu spustit. A ten otevreny konec, doufam, ze bude pokracovani. A pokud ano, tak at nezacne pohrbem.

22.04.2023 4 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

(SPOILER) Na me strasne moc postav (=jmen). Jsem si kazdou chvili rikala, jezis, tohle je zas kdo?
Pripad samotny nebyl spatny, ale cele to pusobilo nejak nerealne. Komisar, ktery nema sefa a dela si vlatne co chce a kdy chce. Vedatori, co si jezdi na zapad tak snadno a casto jak do mistni samosky pro rohliky A celkove rozuzleni/vypatrani bylo jak jedna obri nahoda.

16.04.2023 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Zajímavé, velice zajímavé. A napínavé a nepředvídatelné. Musím souhlasit, že jsme rozmazlená generace a když se současný systém zhroutí, jsme ... no víte, kde. Tak jen doufejme, že něco takového nikdy nenastane. Jediné, bez čeho bych se obešla, je ten šílený americký patriotismus, který z toho stříká po litrech.

13.04.2023 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Poslouchano jako cetba na pokracovani. Vyborne nacteno, Dana Cerna byla skvela volba. Pribeh zajimavy, zase jsem se dozvedela neco noveho z historie. Jen ten otevreny konec. Chtela bych to nejak uzavrit a ne jen se dohadovat, co asi bylo potom.

06.04.2023 4 z 5

Vrah číslo sedmnáct Vrah číslo sedmnáct John Brownlow

Vynikajici! Napinave jak ksandy az do konce. To se tak dobre cetlo, jak kdybych sledovala akcni film. Po dlouhe dobe skvely spionazni pribeh.

01.04.2023 5 z 5