Krutý měsíc přehled

Krutý měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521080/bmid_kruty-mesic-64ddfea4863b1.jpg 4 133 133

Detektivka s prvky thrilleru od oceňované autorky románu Znič to jméno. Druhé covidové Velikonoce. Zemi svírají nejpřísnější epidemická pravidla včetně zákazu nočního vycházení. Přesto se Tamara uprostřed noci probudí v autě na lesní cestě. Je celá od krve a z posledních hodin si nic nepamatuje. Netuší, čí je ta krev, ani kam zmizel její čtrnáctiletý syn Ben. Vesnici v Lužických horách, kde trávila matka se synem sváteční víkend, posedne paranoia. Kam až vedou kořeny spletitého případu? A podaří se chlapce najít, než se po něm nadobro slehne zem?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krutý měsíc. Přihlašte se a napište ho.

Gigy
včera 4 z 5

Povedený příběh. Moc jsem si užila vykreslení jednotlivých postav, bylo naprosto dokonalé, postavám nic nechybělo, do detailu jsem znala jejich backstory a úplně jsem je před sebou viděla.
Perfektní bylo i vykreslení atmosféry, jazyková stránka včetně dialogů.
Jednu hvězdu jsem ale musela dát dolů za předvídatelnost. Zhruba od prostředka jsem tušila, jak to celé vlastně bylo a co se skutečně stalo, což bylo na jednu stranu fajn, protože mi autorka dala dobrá vodítka a já je správně rozklíčovala, ale taky to bylo trochu mrzení.

Ratatka
13.05.2024 3 z 5

(SPOILER) Knížka se mi četla velice dobře, ale příběh mi přišel naprosto nerealistický. Postava Tamary mi vyloženě vadila, jaká matka, která pohřešuje syna by si v takové chvíli začala románek s cizím samaritánem, který by ji po jednom setkání snesl modré z nebe. Ač je drama hezky vystavěno, závěr je až na detaily předvídatelný.

Dresia
13.05.2024 4 z 5

Předchozí autorčina knížka mě nezaujala, ale tohle musím pochválit. Dobře se to četlo.

Pohřbení andělé, Závěj a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2023

Ocenění knihy (1)

2024 - Magnesia Litera (Litera za detektivku)

Kniha Krutý měsíc v seznamech

v Právě čtených8x