ivona6995 ivona6995 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Je mi úzko z představy, že osudy Emilie, Joany, Liny a dalších miliónů kluků a holek nejsou pouze smyšlené. Že kvůli rozhodnutí pár lidí, kteří neukočírovali své ega, přišlo tolik lidí a dětí o možnost prožít život, tak jak by si oni sami přáli a představovali.
Opět klobouk dolů před autorkou. Umí na čtenáře tak věrně přenést pocity a prožitky postav, že z toho až mrazí.

22.11.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Zatím jen dvě knihy v mém životě ve mě zanechaly tak silný dojem - Jiskra života a Smrt je mým řemeslem. V šedých tónech je třetí.
Ačkoli se jedná o téma tolikrát proprané, že už má člověk pocit, že všechny příběhy na válečné téma už byly řečeny, napsány nebo zfilmovány, a jednotliví hrdinové splývají v ,,německého" padoucha a ,,židovského" hrdinu. Na Linu člověk jen tak nezapomene a vryje se mu hluboko pod kůži.

28.06.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Perfektně čtivá a velmi vtipně napsaná kniha, která mě od počátku do konce bavila. Velmi oceňuje, že se autor nebál žádných témat. Navíc Láďův optimismus je až nakažlivý a za celou dobu se mi neomrzel. Rozhodně vřele doporučuji.

07.12.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Líbí se mi jak Markus Zusak umí krásně popsat okamžiky v životě, které si člověk často v dané chvíli neumí užít a zdají se být obyčejné. Ale jsou to přesně ty zážitky, na které se po čase vzpomíná.

26.10.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

S chutí jsem se vrhla do knihy, kvůli vysokému hodnocení a zajímavému tématu. Začátek mě pohltil, ale od půlky knihy jsem začala tiše trpět :) Příběhu nešlo uvěřit, chování hrdinky L. přehnané, až hysterické.
Nevymlouvám, ale mám dojem, že i ,,relax knihy" by mohly mít propracovanější příběh a zajímavější postavy.

20.06.2016 3 z 5

Opět silná káva. Ovšem Tomáš Šebek má neuvěřitelný dar popisovat zážitky bez patosu a s nadhledem, a přesto jeho vyprávění neztrácí na síle.
Co si z jeho knih odnáším já?! Že by se člověk opravdu neměl brát tak vážně. A že jsme si všichni na světě podobní tím, že chceme žít klidný život, být zdraví, mít rodinu a práci… akorát, že ne všude to může být taková samozřejmost.

01.11.2017 5 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

„Lidi vůbec nemají smysl pro humor, proč se všichni berou tak zkurveně vážně.“
– Charles Bukowski

Zdroj: http://citaty.net/autori/charles-bukowski/?q=274632

Asi tak :)

16.02.2017 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Jen si na příběh vzpomenu a mám husí kůži i po tolika letech...

13.06.2016 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Ač se může zdát zápletka lehce překombinovaná, já mám tento typ krimi knih mnohem raději, než ty u kterých vám autor cpe tak dlouho náznaky a narážky na vraha, že by jej odhalil i slepec a vy jste si pak připadali jako detektiv Columbo. Mo Hayder si umí krásně zahrát s vaší čtenářskou duší a ve chvíli kdy se záměrně začnete lehce nudit, vás zarazí honem rychle zpátky do křesla a vy čte a čte :)

03.10.2016 5 z 5

Zatím přečteno prvních pár stránek, ale rozhodně se nebojím dát plný počet hvězd a psát pochvalný komentář.
Láďa už je prověřený zdroj pobavení, rozptýlení, potěšení ... zkrátka a jednoduše velké psiny :) Asi již patřím mezi skalní fanynky, ale knihu bych s klidným srdcem doporučila opravdu každému!

15.12.2017 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Ano, kniha je o veslování.
Pro mě je ale především příběhem (ne)obyčejného muže Joa Rantze, který se prostě jen rozhodl, že bude žít jinak, než jak by se mohlo očekávat, v době, která rozhodně nenahrávala tomu, že by si člověk mohl jen tak plnit své sny. A své místo pod sluncem si tvrdě vybojoval.

29.08.2017 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Autorku mám ráda, ale tahle kniha mě opravdu bavila snad jen prvních 100 stránek, zbytek jsem se už spíše nutila, ať ji dočtu. Takže za mě doporučuji spíše sérii s Lacey Flint.

09.01.2017 3 z 5

Prince Ládíka si prostě musíte zamilovat ;)

02.01.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Za sebe musím bohužel napsat, že trilogie s Lacey Flint kvalitativně klesá. Neříkám, že to stále nejsou dobře napsané detektivky, ale jaksi se vytrácí originalita a napětí. A původně dobře vykreslené hlavní postavy ztratily postupem času glanc.

19.04.2017 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Asi jsem od Hanka Moodyho čekala víc ironie, humoru, nevím čeho. Místo toho jsem četla zvláštní příběh, u kterého jsem nepochopila pro koho (dítě/dospělý) byla kniha určena a co chtěla říct. Ze mě málem udělala vegetariána - takže jestli je tohle jejím posláním, tak plní účel skvěle.

Neříkám, že je kniha špatná, chyba byla nejspíš v mém očekávání.

28.06.2016 2 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

**** hvězdy za hlavního hrdinu. Od puberty se mi nestalo, že bych se do knižní postavy zamilovala :)

15.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pro ,,amatérské" čtenáře tohoto žánru doporučuji, kniha je čtivá a dobře rozdělená na vyprávění třech osob. Ostatním fandům krimi-románů hádám, že zápletka brzy dojde.

25.02.2016 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Kniha se mi četla dobře. Je mou první, od této autorky, tak nemohu porovnat s ostatními. Je pravda, že kniha nikterak nešokuje a prakticky od začátku člověk ,,tuší", ale mi osobně to nevadilo. Velké plus dávám za to, že vyšetřovatelem nebyl 40letý alkoholik, ale pro změnu mladá sympatická policistka.

01.12.2015 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Nebudu se zde rozplývat nad tím co úžasného Tomáš Šebek dělá a celý tým Lékařů bez hranic - to snad není ani třeba, ale chtěla bych ocenit styl jakým píše. Je naprosto upřímný, dokáže ukázat své stinné stránky s humorem a ty silné dlouho nerozmazává. Je vidět, že to co dělá miluje a své zapálení dokázal přenést i na papír.

08.06.2016 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Kdyby někdo hledal knihu pro kamarádku, mamku, tchýni - vřele doporučuju jako pohodové čtení. Nejlépe v létě pod třešní s růžovým vínkem v ruce :)

15.03.2016 4 z 5