Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dlouho mi tahle kniha ležela na poličce,protože jsem se zděsila počtu stran. Když jsem ji začala číst, nedokázala jsem se odtrhnout. Děj nebyl ani na chvilku nudný. Příběh zajímavý,čtivý, napínavý a také mi skoro nakonci ukápla slza. Krásná kniha a od teď patří mezi moje nejoblíbenější. Doporučuji! ☺

09.07.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hvězdy nám nepřály je nejlepší knížka od Greena. Mrzí mě,že jsem viděla film první, ale i tak se to četlo rychle a byla to jedna z mála knížek,která mě dohnala k slzám. určitě doporučuji :)

24.06.2018 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Zvláštnost a jinakost knihy mě ze začátku velmi odrazovala. Obecná čeština, žádné uvozovky, divné postavy...
Jenže pak mi to celé došlo, poslední stránka přečtená a poslední část skládačky byla na svém místě.

22.03.2024 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Toto je moje první kniha od této autorky a nebude moje poslední.

Ella potřebuje pauzu a uteče do domu své kmotry na venkov, když přijede, matka jí řekne, že se má také postarat o pejska o kterého nestojí. Brzy má na sobě holínky a venčí nevychovaného psa, ke kterému potká místního nevrlého veterináře. Z Devona a Elly jsou skvělí přátelé a vzájemně si překládají své problémy a podporují se.

Je to krásný příběh o nových začátcích, objevování sebe sama a o pejskách.

25.01.2024 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Tohle byla taková fajn romantická komedie, ale rozhodně kniha nemusela být tak dlouhá. Nic by se nestalo, kdyby kniha měla o 100 stran míň. Hodně děje se ztratilo v nekonečném vnitřním monologu a scénách, které se táhly na 50 stran. Pokud by byly některé věci jednoduše vystřiženy, bylo by to čtení za pět hvězdiček.

Věci se opravdu rozjely, když konečně odjeli na svatbu do Španělska, ale to nebylo až do asi 200 stránek. Milovala jsem postavu Aarona a to, jak se choval, když s Linou falešně chodili.

21.04.2023 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Další kniha od této autorky, která mě nadchla. Abych byla upřímná, od "Daisy Jones & The Six" jsem čekal něco jiného, ​​ale rozhodně jsem nebyl zklamán. Ze začátku mě překvapil styl, kterým je kniha napsaná, ale přečetla jsem si pár stránek a zamilovala si to. Kniha mě mnohokrát rozesmála a také mi po tvářích stékaly slzy.

A ta atmosféra... prostě něco úžasného.

Moc se těším na seriál.

24.02.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Život na dědině tvoří běžné starosti, pomluvy domácích, závist sousedů i přetvářka v rodině. V dědině Petry Dvořákové navíc často dochází ke střetu starého a nového světa, starší a mladší generace, sedláků a studentů, touhy za komunistickým režimem a odmítáním smýšlení, které už stejně způsobilo mnoho škody. Autorka popisuje detaily obyčejných dnů jednoduchých lidí, kteří svým vyprávěním přibližují klasické napětí ve vztazích mezi manžely, tátou a synem, nevěstou a tchyní, babičkou a vnučkou. Děje se to prostřednictvím čtyř příběhů, jejichž tempo určuje vždy jiný vypravěč. Zatímco první a čtvrtý příběh mě bavil, druhý a třetí (nejdelší) příběh byl pro mě nudný.

06.12.2022 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Je to příběh a dvou zlomených duší, které si prošly peklem, ale nakonec se našly.

Byl to sladký příběh v roztomilém městečku. Trochu moc dokonalé a klišé.

05.09.2022 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Tohle byla skvělá kniha. Pip studuje poslední rok na střední a než jde na univerzitu, její třída musí udělat prezentaci a rozhodne se zaměřit na pohřešovanou dívku – Andie Bell a sebevraždu jejího tehdejšího přítele Sala Singha – který byl obviněn ze zabití Andie. Pip chtěl odhalit pravdu.

Pip jako první kontaktuje Salova bratra Raviho, a přestože ji poslal pryč poprvé, brzy nechá Pip přijít na kloub této bolestné záhadě.

Pip je inteligentní a vtipná, miluji její dovádění s jejím tátou - který je podle mě nejlepší táta na světě a její interakce a rozhovory s Ravim jsou úžasné. Pip je také starostlivá a to se v tomto příběhu projevuje.

Pip dává do tohoto projektu vše a "zavřené dveře" ji nezastaví, jen najde jinou cestu dovnitř. Je šíleně odvážná, protože několikrát vystavuje nebezpečí nejen sebe, ale i svou rodinu a přátele.

Bylo to úžasné čtení a dokonce jsem četla až do noci, protože jsem se nemohla odthnout. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihy od Holly Jackson.

13.08.2022 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Pan Čapek psal nadčasově, říkám to teď a říkala jsem to i u díla Bílá nemoc. Roboti se zbouří a hrozí jim vyhynutí, ale jak to dopadne už záleží na každého představivosti.

Za mě to byla jasná volba, jako četba na maturitu a jen tak tohle dílo nezapomenu.

27.02.2022 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

U knihy jsem se culila, jak malé dítě. To byla tak krásná, oddychová knížka. :) Když jsem četla anotaci, překvapilo mě, že hlavní hrdinka Aspergerův syndrom. Ještě jsem nikdy takovou knihu nečetla a to, že jsem jich přečetla celkem hodně.
Stellu jsem si představovala, jako někoho, kdo se o sebe ani nedokáže postarat a potřebuje někoho na hlídání. Ale zamilovala jsem do ní. A to stejné se mi stalo i s Michalem. Byl skvělý, hezky se o ni staral. Prostě chlap k pohledání.
Oba mají nebo měli nějaké problémy, ale spolu všechno zvládli a zvládnou.

29.12.2021 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Skvělá hra. Příběh rychle utíkal a někdy jsem připadala, že jsem její součástí. Hodně se mi líbilo, že to bylo napsané nářečím a ne normální češtinou. Bylo to pěkné ozvláštnění.

23.12.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Dokonalý příběh ze sportovního prostředí. Sledujeme dva krasobruslaře,kteří se nemůžou vystát a teď mají bruslit spolu, jako tým. Postavy měli skvělou charakteristiku, hlavně Ivan, ale ze začátku jsem měla chuť Jas zakroutit krkem, stejně jako Ivan, ale čím déle jsem četla, tím víc jsem si ji oblíbila.
Ještě teď při pomyšlení na ten příběh mám úsměv na tváři. A ten epilog? Měla jsem chuť se rozbrečet štěstím.

18.08.2021 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Další skvělý díl. Bylo to napínavé a ani chvíli jsem se nenudila. A konec mě šokoval, opravdu jsem to nečekala a těším se na další díl.

23.06.2020 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Upřímně jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila. Zajímavé téma a zápletka. Těším se na další díly, které si přečtu snad co nejdřív.

13.06.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Četla jsem to už jednou,ale teď to zní jinak. Hodně mi to připomíná dnešní dobu. Doporučuji,protože pan Čapek psal velmi čtivě a nadčasově.

13.04.2020 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Skvělá kniha, u které se zasmějete a i pláčete. Chase a jeho příběh byl dojemný a Reese byla taky skvělá. Doporučuji

07.12.2019 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Oddechové čtení, které pobaví i dojme. Postavy byli skvěle vypracované a to i zápletka. Mně se to moc líbilo a určitě se pustím do dalších knížek spisovatelky.

29.11.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Bylo to čtivé, smutné, ale i veselé. Jediny problém u mě byl s postavami, protože se mi často pletly nebo také jsme mela problém s tím kolik zrovna teď mají postavy roků. Jinak se určitě pustím do dalších spisovatelky.

11.06.2019 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Dlouhá trať je sbírka sedmi povídek, které propojuje téma sebevraždy, takže počítejte s velmi silným čtením. Kromě dvou povídek mě všechny naprosto dostaly. Myslím si, že nemá cenu o každé povídce psát něco zvlášť, tak jen vypíšu ty, které za mě byly top (takže skoro všechny): Vrátíš se?, Zbytečný člověk, Pozůstalost, Díra, Brácho.

15.02.2024 4 z 5