Ivetaa Online Ivetaa komentáře u knih

Volání srdce Volání srdce Janette Oke

Přečteny tři díly a doporučuji. Skvěle popsaná doba, sympatické postavy.

21.09.2023 5 z 5

Až do hořkého konce - Cesta trestního praporu 999 Až do hořkého konce - Cesta trestního praporu 999 F. John-Ferrer (p)

Tato kniha napsaná podle osobních zkušeností je mi bližší, než nějaký smyšlený příběh - těmi je v poslední době trh přesycený.

17.09.2023 5 z 5

Návrat na panství Návrat na panství Amanda Geard

Nemohla jsem se začíst, střídání minulosti se současností bylo trošku náročné, ale pokud vás nikdo neustále nevyrušuje od čtení... pak je to příjemné počteníčko. Doporučuji.

29.08.2023 5 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Pohodové čtení a autorčino psaní mi trošku připomíná mou oblíbenou Noru Roberts. Těším se na další knihy.

29.08.2023 5 z 5

Smutná doba = smutné čtení. Přečteno jedním dechem, ale pořád mi vadily hrubé chyby (jako v prvním dílu). Moji rodiče, kteří prožili celý svůj život za totality, mi nikdy nevyprávěli (nebo nechtěli říct), co se vlastně dělo všude kolem... Děkuji za to, že kniha vznikla.

24.08.2023 4 z 5

Kouzlo domácí pekárny Kouzlo domácí pekárny Iva Trhoňová

Skvěle napsaná kniha. Doporučuji.

22.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Jednu hvězdičku ubírám za hodně hrubých chyb. Kniha mi přijde trochu jako taková slátanina více příběhů z více míst a všechno je to spojeno do jedné fiktivní vesnice. Na druhou stranu není moc knih s podobnou tematikou. Mám koupený druhý díl - nedalo mi to...

22.08.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Čekala jsem podle anotace, že děj bude převážně z Polabí. No, nekup to. Přítelkyně vzpomínají na minulost a celé se to točí kolem toho. První kniha od autorky - nevím, nevím.

13.07.2023 1 z 5

Pod Jižním křížem Pod Jižním křížem Barbara Bickmore

Krásný příběh - ideální čtení na dovolenou.

26.06.2023 5 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Hezký příběh a sympatické postavy mi zpříjemnily několik večerů. Hned bych se tam odstěhovala...

11.06.2023 5 z 5

Redukce obezity léčivými rostlinami Redukce obezity léčivými rostlinami Boleslav Hemzal

Knihu doporučuji a přesně odpovídá výše uvedené anotaci. Vše je přehledně seřazeno a kromě známých i méně známých léčivých rostlin jsou zde dále zařazeny i nejčastěji používané houby (hlíva, penízovka, shii-take a mnoho dalších).

Jonášova kuchařka pro zdraví Jonášova kuchařka pro zdraví Josef Jonáš

Skvělé recepty a jak je zvykem u p. Jonáše, vše do detailu popsáno a vysvětleno.

Vaříme bez cholesterolu Vaříme bez cholesterolu Anna Šafránková

Útlá knížka, která kromě chutných a jednoduchých receptů, obsahuje různé přehledy a tabulky. Nechybí seznámení se "strašákem" doby a praktické rady o vhodných (či nevhodných) potravinách, atd.

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

Jak píše už pode mnou "agatha2" - naprostý souhlas - a po přečtení 1. dílu jsem si musela koupit hned tento druhý díl. Autorka prostě umí.

08.05.2023 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Více než děj - který je také zajímavý - mě zajímala hlavně doba a život před a po 1. sv. válce, mezidobí a nástup fašismu.

08.05.2023 5 z 5

Litoměřicko a Podřipsko v českých dějinách Litoměřicko a Podřipsko v českých dějinách Jan Smetana

víceméně soupis pramenů

08.05.2023 2 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Přečteno všech 6 dílů a můžu říct, že mě celá série bavila. Některé části byly občas zdlouhavé a hodně podrobně popsány události, ale celkový zážitek z četby je fajn. Hlavní postava - archeolog Bjorn Belto - je sympatický svéráz a o tom to je.

18.04.2023 5 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Příjemná změna žánru - jdu na další díl.

26.03.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Mně je komisař krajině nesympatický a další díly číst nebudu. Knihu odkládám nedočtenou, nedařilo se mi začíst a nudou u ní usínala. Prostě - co člověk - to jiný názor.

13.03.2023

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Pohodové čtení - jen jsem nejdřív přečetla pokračování - Domek u lesa - tak se vracím trošku v čase. Postavy jsou sympatické až na jednoho místního opilce, který ztrpčuje život. Ale bez komplikací by to přece nebylo ono.

10.03.2023 5 z 5