Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Příběh jako takový není špatný, jen jsou v něm občas těžko uvěřitelné pasáže. Hlavně o té nezištné pomoci "kolemjdoucích", kteří si všimnou, že je Kara se psem v nesnázích, ač se ona snaží být téměř "neviditelná". Přesto na knihu budu vzpomínat a možná si ji někdy za pár let znovu ráda přečtu - už kvůli milému psímu dobrodruhovi.

21.02.2023 4 z 5

Zázraky v přírodě Zázraky v přírodě Jaromír Tomeček

Nádherné krátké příběhy z přírody, do které v dnešní uspěchané době málokdo "zavítá" pravidelně. Smysluplný a určitě uspokojivý život vedl pan Tomeček.

15.02.2023 5 z 5

Sestry z vinice Sestry z vinice JoAnn Ross

pohlazení na duši

15.02.2023 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Na knihu musí být opravdu ta správná "nálada" a hlavně čas. Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale po přečtení i druhého dílu mohu jen doporučit.

30.01.2023 5 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Kdybych věděla, že konec je takový nijaký, nepustila bych se do jinak skvělého čtení. Nemám ráda otevřené konce, nebo jsem třeba závěr nepochopila. Nevím.

18.01.2023 4 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Přečetla jsem celou sérii a mohu jen doporučit. Sympatické postavy a příjemně plynoucí děj mi byly po několik večerů skvělým společníkem.

29.11.2022 5 z 5

Poldové z Manhattanu Poldové z Manhattanu Mike Andrews

Svižná detektivka, která vtáhne do děje - přečteno za odpoledne. A vůbec nevadí, že se odehrává kolem 90. let minulého století (to zní hrozně). Je tu názorně vidět, jak od té doby pokročila veškerá technika mílovými kroky dopředu. Bohužel na druhou stranu i kriminalita stoupla.

18.11.2022 5 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Chtěla jsem něco oddechového, no ale nic nudnějšího už jsem dlouho nečetla. Nerada knihu odkládám nedočtenou, tak jsem se ke konci "prolistovala". Obě hlavní hrdinky takové fňukny nesympatické bych fakt potkat nechtěla.

16.11.2022 1 z 5

Odvrácená tvář Odvrácená tvář Bill Clem

Mám ráda knihy z lékařského prostředí. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. Kniha je podle mě žánrově špatně zařazena. Horor nebo scifi by "seděl" daleko lépe. Byla to druhá kniha od autora a také poslední. Hvězdičky dávám za sympatického ošetřovatele a inspektorku.

13.11.2022 2 z 5

Úžasné a nadčasové čtení.

12.11.2022 5 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Zbytečně zmařené lidské životy, co víc napsat.

08.11.2022 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Příběh je fajn, ale mám raději děj zasazený v "českém prostředí". Ideálně kde to znám a kde jsem byla a pak má představivost jede na plné obrátky.

01.11.2022 5 z 5

Pletení a háčkování Pletení a háčkování kolektiv autorů

Nejsem začátečník, ale ani úplně zkušená pletařka. Pro využití háčkovaných výtvorů se teprve musím nadchnout... V knize najdete vše dobře popsané a zpracované. Jen mi trošičku vadí, ale zvykám si, že popis je pouze slovně popsaný. Byla jsem zvyklá i na černobílá schémata. Kniha samotná je přehledně řazena a obsahuje kvalitní fotografie. Určitě skvělý dárek třeba i sobě pro radost.

24.10.2022 5 z 5

Pletení - Vzory od A do Z Pletení - Vzory od A do Z Lesley Stanfield

Kniha je dobře členěna podle obtížnosti, obsahuje srozumitelně znázorněné a popsané vzory. Jednu hvězdičku ubírám (a toho jsem si bohužel při nákupu nevšimla) za to, že se jedná o brožované vydání. Ve chvíli, kdy pletu podle nějakého vzoru, musím knihu "zatížit" a zalomit na určité stránce, jinak se kniha zavře. To je hodně nepraktické a kniha se tím ničí.

24.10.2022 4 z 5

Gaunery nemám rád Gaunery nemám rád Miroslav Antl

Zajímavé čtení, nechtěla bych dennodenně nosit kůži na trh. Při první výhružce bych se sesypala. S něčím souhlasím a s něčím ne, jak už bylo psáno přede mnou.

24.10.2022 2 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Obzvláště v dnešní době je třeba si připomínat, co se dělo. Bez cenzury a příkras.

02.10.2022 5 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Také jsem neodolala a zakoupila - jako v loňském roce. Je skvělý a držím palce autorům. Díky, že jste.

02.10.2022 5 z 5

Opět krásná a čtivá série, těším se na pokračování. Třetí část se mi líbila i proto, že se děj odehrává v mých domovských Litoměřicích a blízkém okolí, které dobře znám. Pan Vondruška je mistrem slova a jeho popis prostředí mi vždy učaruje tak, že se ocitnu na místě samém i já...

01.10.2022 5 z 5

Já, berlínský voják Já, berlínský voják Helmut Altner

Knihu doporučuji k přečtení a zamyšlení - není potřeba komentovat - viz příspěvky pode mnou.

20.09.2022 4 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Jednu hvězdičku ubírám za snahu být "in" v dnešní době různých pohlaví a bezpohlaví a dalších "vymoženostech současnosti". Jinak román psaný tak, jak je zvykem od N.R. - předem víte, co vás čeká a nemine.

19.09.2022 4 z 5