Osmanský tábor

Osmanský tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140465/bmid_osmansky-tabor-tp7-140465.png 4 311 54

I když se situace v Uhrách v polovině 16. století poněkud uklidnila a Osmani na nějakou dobu přestali s útoky na území svých sousedů, objeví se jeden veliký a zdánlivě neřešitelný problém. Jde o diskrétní záležitost, která vylučuje použití vojska, a ani vyslanec českého krále v Budíně nemůže zasáhnout. Proto se královna Anna obrátí na královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. Protože jde o nesmírně nebezpečnou misi, tentokrát nic nenařizuje, přesto jí pán z Dobronína vyhoví. Vzápětí se vydává na území nevěřících. Ale ještě dříve, než tam dorazí, dojde k první vraždě. Tenhle zločin však nemůže zdánlivě ani náznakem souviset s posláním v Uhrách. Přesto ho nesmírně zkomplikuje. Naštěstí potká královský písař dávného přítele...... celý text

hana4834
16.03.2024 4 z 5

Zase super oddychovka

Ruxandra
28.02.2024 2 z 5

Velké množství postav/jmen, ve kterých jsem se ztrácela. Tento díl mi vůbec nesedl a nebavil mě, což je škoda, jelikož mám tuto sérii jinak ráda.

sloncekhk
15.12.2023 5 z 5

Další díl opět nezklamal

olívoil
12.11.2023 5 z 5

Špatně se mi do knihy začítalo, ale bylo to asi proto, že jsem v té době měla hodně "rozlítané" myšlenky..........kniha mě pak opět vtáhla a rukopis autora zapůsobil jako vždy...........opět doporučuji těm, kdo mají rádi oddychové knihy a historické detektivky

martineknatasa
24.09.2023 5 z 5

Kniha nezklamala. Pan Vondruška prostě umí.

Aaloha
23.09.2023 3 z 5

Až napsané, příběh měl spád, jen na můj vkus až moc postav, které byly různě zpřízněné a musela jsem si psát kdo je kdo.

Jiruka Kareru
14.09.2023 5 z 5

Skvělý díl této série. Bylo zajímavé opět se dostat mimo České království.

Malinali
27.05.2023 4 z 5

Pan Vondruška psát umí. Příběh, historie a krimi zápletka v jednom. Cokoli jsem od něj četla mě bavilo.

marekB78
10.01.2023 4 z 5

Zajímavý historický krimi román. Kniha zajímavě napsaná, ale není to úplně můj šálek. Přečetl jsem do výzvy a určitě to nebyla špatná volba.

Iki1
08.01.2023 4 z 5

Pěkně zpracovaný příběh s napínavým dějem. Výborně zpracované reálie dokreslují atmosféru života v 16. století. Dějové linii napomohlo několik zápletek, které jsou vhodně umístěné. K tomu hodně kapek vtipu, zábavy i lehké erotiky, byť s překombinovaným koncem typu boží mlýny. Takže kniha je fajn oddechovkou pro příjemně strávené chvíle, i když příliš historického poučení nepřinese.

Ivetaa
01.11.2022 5 z 5

Příběh je fajn, ale mám raději děj zasazený v "českém prostředí". Ideálně kde to znám a kde jsem byla a pak má představivost jede na plné obrátky.

ErikaKej
06.03.2022 5 z 5

Mne sa tento príbeh páčil. Dej sa pomaly rozvíjal a gradoval. Páčilo sa mi prostredie i nové postavy obohatili dej. Pán Vondruška vierohodne vykreslil atmosféru 16. storočia s nadychom orientu. Knihu som si vypočula v audiopodobe a neľutujem. Pán Hyhlík opät veľmi precítene predniesol celý príbeh. Neviem si predstavit nikoho lepšieho.

zdenaR
23.12.2021 4 z 5

Audiokniha - pro poslech dobré, klasický Vondruška.

Páájinka
11.12.2020 3 z 5

Kníky se čtou dobře, jsou to spíš takové oddychovky.

Endy17
16.05.2020 4 z 5

Vlastimila Vondrušku mám rád jako člověka i jako autora. Jeho knihy jsou sázkou na jistotu a z jeho literárních postav se pozvolna stávají mí staří známí.

Pavelpi
17.12.2019 4 z 5

Docela dobré,ale spisovatel umí i lepší.Asi mi trochu vadí,že děj se odehrává v cizině.Jinak ale vyprávění má spád i svou logiku,takže mě to i hodně bavilo..Za tu cizinu čtyři body.

p.pavlina
21.09.2019 5 z 5

Příběh v knize byl moc zajímavý a kniha mě bavila od začátku do konce.

evickakyticka
29.07.2019 3 z 5

Protože je u nás knihovna zavřená, půjčila jsem si od tchýně tohoto Vondrušku. Je to v pořadí druhá kniha od autora, kterou jsem blízké době přečetla. Musím uznat, že dějepisné postavy mi dělaly trochu problémy, ale nakonec hodnotím "oddychovkou".

Lena79
31.01.2019 5 z 5

Příjemná oddychovka. Pan Vondruška opět nezklamal, ikdyž je pravda, že po Oldřichovi jsem si na Jiřího Adama z Dobronína dlouho zvykala. Příběh je tentokrát zasazen do ciziny, což vůbec nevadí. Určitě přečtu i další knihy.

Damato
10.01.2019 5 z 5

Nejsem milovník detektivek, ale naprosto jsem propadla Vlastimilu Vondruškovi, Jiřímu Adamovi z Dobronína a jejich příběhům. Tahle cesta do Budína měla spád, rozhodně nebyla nudná a pokud si chcete udělat malou sondu do 16 století , do života v této době a ještě se k tomu pobavit, doporučuji.
Pan Vondruška umí neskutečně dobře vyprávět o starých časech. Už dávno jsem upustila od rodiči naučeného čtení u stolu, s knihami pana Vondrušky, zavrtaná v peřinách jsem mimo tento svět, s Janem Adamem a s družinou velvyslance českého krále se toulám po Evropě a zažívám příběhy nejen napínavé, ale občas i k pousmání, v každém případě vesměs pravdivé a historicky správné. Klobouk dolů před dílem pana Vondrušky.