ivca79 ivca79 komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Knížka byla opravdu čtivá, jen se člověk musel přenést přes to, že si všichni splní svůj Americký sen, a že bílého heterosexuálního muže aby člověk pohledal - což jsem si ovšem dokázala omluvit díky tomu, že většina skupiny jsou umělci. Když se člověk přenesl přes tuhle nereálnost, tak některé ty části a konec mi na druhou stranu přijdou uvěřitelné.
Rozhodně bych ji nedoporučila všem, ale za mě dobrý.

30.04.2024 4 z 5

Poslední člověk na planetě Zemi Poslední člověk na planetě Zemi Denisa Černá

Jsem stará, mám dvě pubertální děti, kteří "mluví jak tataři", ale čtení tohohle bylo fakt peklo. Na konci knihy "vypravěč" trochu dospěje a dá se, ale do půlky jsem četla jen proto, že podle yt recenzí to mělo mít dobrý příběh/nosnou myšlenku. Ale asi jsem opravdu stará.

01.11.2023

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Nevím, jestli to jde označit jako dívčí román, protože díky použitému jazyku to asi nebude dnešní mladou generací úplně dobře přijaté, ale myslím, že mojí mámu by knížka fakt bavila - žádné těžké téma, prostě milostná romance.
Za mě: zásadní problém mám s tím, že se v knize nic nestalo. Byl nastíněn problém s tím, že ženy nemohou do knihovny, ale nijak se to nevyřešilo. Byl nastíněn život pana Reeda, ale vlastně se ten konflikt s slečnou Brandon-Weldersonovou nijak nevyřešil.

10.08.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Asi jsem měla příliš velká očekávání, ale na mě to bylo dost osekané a krátké. Příběh i obrázky nejsou špatné, ale... Dovedu si to představit ne jako komiks, ale knihu a vsadím se, že by to bylo super. Nápad více rozvést, což by autor určitě bez problémů zvládl.

10.08.2021 4 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Trochu se nám to zamotalo. Tyhle otevřené konce a čekání na další díl mi teda trochu vadí, ale jinak mě série baví. Jsem zvědavá, jak se to nakonec vymotá.

08.09.2019 4 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

"Četla" jsem audioknihu. Kniha mě zaujala jak obalem, tak doprovodným videem v eshopu s audioknihami. Protože jsem věděla, že se jedná o román pro děti a hlavním hrdinům je 15, tak mi to přišlo super čtivé, hezky psané... Takové rychlé šípy bez Mirka Dušína :). To že je jedna z postav "tmavá" mi přišlo, že bude mít možná vliv na nějaký děj v druhém díle (ach ty otevřené konce). Rozhodně mi nepřišlo, že by to tam bylo nějak vnucované, nebo že by tam byl ukazován jako vyloženě kladný hrdina. Přišlo mi právě dobré, že i u "hlavních" hrdinů je popsané i ne vylžoně "klaďasské" chování, prostě i oni mají slabé chvilky.

09.08.2019 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

První díl série, které asi jiná série předcházela, takže je to tak trochu hození do vody, i když se autorka snaží vše popsat, aby to bylo pochopitelné i tím, co s touhle knihou začnou. Samotný děj je dost utahaný, mám pocit, že se nic nestalo a ze závěru jsem dost zklamaná....
Asi už jsem na takovéhle knížky moc stará, ale je to první kniha do výzvy 2019

25.01.2019 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Knížka super. Nebylo to vyloženě že bych se nemohla odtrhnout, nebo musela dočíst kapitolu, ale určitě baly hodně čtivá. Jdu na druhý díl :)

13.12.2018 4 z 5

Kluk na větvi Kluk na větvi Danny Wattin

Kniha na způsob Pipi v klučičím podání. Jen pan Molvidsson mi přišel dost přitažený za vlasy (ale opět ve stylu Pipi).

23.10.2018 4 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Přečteno za odpoledne. Naprosto děsivý

18.10.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem si jí dala do výzvy, jinak bych to s ní dávno vzdala. Díky tomu, že jsem se dostala až na konec mi přijde, že jediná postava, která stojí za čas, je Hareton, který se "navzdory osudu" nechová jako bezcharakterní hajzlík nebo nafrněná pipina (kterých je plná knížka).
Kniha je jen o tom, jak jsou k sobě všichni jen hnusní a každé zlo přináší další zlo, celé je to umocněné tím, že "rodinný příběh" na potkání vypráví drbna, kterou rodina celou dobu zaměstnává a očekávala bych od ní nějakou loajalitu.

25.09.2018 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Příjemná oddychovka

18.06.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Koupila jsem SK verzi, protože vyšla dřív. Líbilo se mi proložení "dopisy", díky kterým jsme se dozvěděla, proč se Jazz chová tak jak se chová a na co vlastně šetří. U A. Weira mě baví i ty "technické" věci, kdy vysvětluje proč to funguje tak, jak to funguje.
Každopádně se těším na audioknihu - pokud bude stejně dobrá jako Marťan, tak musím mít i tu, protože tu už mám poslechnutou snad 10x - na cestu do práce super.

05.05.2018 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Netradiční love story. Díky pohledům z různých stran se vlastně člověk nakonec dozvěděl všechno, co ho během čtení zajímalo. A klidně by se i něco takového mohlo stát.

21.03.2018 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Koupila jsem jí dětem, ale nejprve jsem si jí přečtla sama. Na dětskou knížku mě vážně vtáhla do děje a měla jsem co dělat se odtrhnout, ale děti si na ní budou muset počkat. Myslím, že šestiletý je na ní ještě moc malý.
Pro větší děti si myslím, že bude super.

20.12.2017 5 z 5

Samotářka Samotářka Karen Lynch

Třetí díl naštěstí zůstal podobný těm předchozím, takže naštěstí tam není sestupná tendence. Prima young adult, nic pro náročného čtenáře :)

14.05.2024 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Třetí kniha od TJR, která opět zmíní nějaké postavy z knih předchozích - asi má autorka vybudovanou vlastní uměleckou scénu :).
Psáno formou rozhovorů, což jsem ještě neviděla. Je to jak koukat na dokument o kapele v televizi.

11.05.2024

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tahle kniha patřila mezi slabší ze série. U té zápletky se sousedem mě překvapilo, jak se nad tím mávlo rukou

02.05.2024 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tak tohle je jeden z příběhů, který mi přišel už hodně ze sekce červené knihovny kde se ti kouzelní miliardáři běžně vyskytují.

02.05.2024 3 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Tohle mě bavilo. Hlavně barevně ta knížka vypadala, jako že ji četl někdo ve škole pod lavicích a ve volných chvílích zdobil.

02.05.2024 4 z 5