Věž zajatců

Věž zajatců https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413986/bmid_vez-zajatcu-gKr-413986.jpg 4 130 30

Evoluce série

Když Lucie a její přátelé po vyčerpávající cestě dorazí do města posledních přeživších, brzy zjistí, že zde nenajdou odpovědi, které celou dobu tak usilovně hledali. Lidstvo se místo vpřed posunulo ve vývoji zpátky do hlubokého středověku. Když se mladí lidé při čtení zakázané posvátné knihy dozvědí, že nejsou jediní cestovatelé časem, musí z pevnosti okamžitě utéct. Mají jasný cíl. Přežít cestu přes zemi plnou obřích squidů, nepřátelských zvířat, přejet poušť a nalézt místo vybudované cestovateli časem.... celý text

thezelda
24.03.2024 2 z 5

Ne a ne a ne se zacist. Ackoli se v knize neustale neco deje, pripadalo mi to tak nejak nudne. Jednotlive postavy mi pripadaly ploche, nebyly nicim natolik charakteristicke, aby byly na prvni dobrou odlisitelne - splyvaly mi dohromady. Bavil me ale ten postapo svet, evoluce a Squidove. Doufam, ze rozuzleni bude stat za to...

renefer
18.03.2024 3 z 5

Druhý díl rozhodně lepší, trochu to nabralo spád. Jen mi to připadá spíš jak výlet žáků základní školy ne už téměř dospělých lidí. Jediná trochu vyprofilovaná postava je Marek. Ostatní působí spíš jak parta zmatených dětí nechaných sama sobě napospas.

petrulka
19.09.2023 3 z 5

Druhý díl se mi líbil víc, je akčnější, míň ukecaný. Nic extra to ale není...

sarahmoon
11.08.2023 4 z 5

Audiokniha - Marek mi opravdu sedí.

Asi půjdu proti proudu davu :o) dvojka rozhodně lepší než jednička. Možná je to tím, že mám větší pocit vtažení do děje, víc akce, více postav.... Přijde mi, že začínám chápat autorovu představu. Uvidíme co trojka :o)

rafan65
01.07.2023 4 z 5

Druhý díl je o něco slabší ale pořád se četl pěkně. První polovina je taková uspávací ale útěkem z hladu se děj opět rozjede a dostane to znovu náboj. Marek je pěkná krysa a jsem docela zvědavý jestli mu někdo zatne tipec. Určitě přečtu poslední díl, rozuzlení bude zřejmě zajímavé.

M4t4
11.07.2022 odpad!

Jako když sledujete film kategorie C. Předvídatelné, naivní, opravdu hloupé. Dočetl jsem to ale do dalšího dílu se opravdu nepřinutím.

vladka16
05.03.2022 5 z 5

Líbí se mi to, co jiného dodat, tak že rychle sehnat třetí díl.

katallinka
07.12.2021 4 z 5

Děj je stale zajímavý a pořád se něco děje, až se při poslechu někdy malinko ztrácím. Hned se pouštím do dalšího dílu, jsem zvědavá jak to dopadne.

Belanna
12.10.2021 4 z 5

Příběh se rozvíjí, dozvíme se více o tom, co se stalo a jak se s tím skupinka vypořádá. Autor udržel svižnost, přidal více na akci a naladil tak na další díl.

frantisek8863
16.09.2021 4 z 5

Dějová linka opět jede velmi svižně, doplní se informace k zániku lidstva a zvraty které vedou k opět otevřenému konci nechávají dost prostoru, aby následný třetí díl měl dostatek materiálu na pokračování.

tessalovesbooks
11.08.2021 2 z 5

Po skvělém prvním díle se bohužel stalo to, čeho jsem se obávala a dvojka byla typický vycpávkový díl. Celou dobu se tam nic moc nedělo, děj se táhl a taková větší akce přišla asi až na posledních 40 stránkách. Postavy, které se v předchozím díle chovaly na svůj věk až moc vyspěle, se v této knize najednou chovaly jako malé děti, často jednaly nelogicky, ale přitom pak dovedly zpaměti odrecitovat sálodlouhé definice různých fyzikálních a geologických pojmů, což prostě dohromady moc nedávalo smysl. Já chápu, že autor chtěl asi napsat nějakou knihu, do které by mohl zakomponovat geografii a geologii, které vystudoval, ale tady v té knížce to chvílemi bylo vyloženě násilně vecpáno a mně prostě nebavilo číst si každou čtvrtou stránku nějakou definici, co je dlouhá přes půl stránky. Velký problém jsem taky měla s až moc častým střídáním pohledů postav. Knížka je sice psána v er-formě, ale tady byly například tři stránky o tom, co se dělo jedné postavě a pak tu byla najednou kapitola přes dvě stránky o tom, co prožívala další postava o tisíce kilometrů dál a takhle se to střídalo pořád dokola, až jsem často měla problém se v knize zorientovat. Co se mi však líbilo, byl ten závěr, kdy přišla spousta zvratů, které jsem vůbec nečekala a vidím v něm velký potenciál do dalšího dílu, tak snad pokračování nezklame. A navíc ta obálka je vážně nádherná, už jenom kvůli ní si tu knížku prostě chcete přečíst.

2,5⭐/5⭐ Po úžasném prvním díle bohužel velké zklamání. I tak to však mělo své světlé stránky a jsem zvědavá na další díl.

Vesmich
10.06.2021 4 z 5

V pokračování je o mnoho méně nevěrohodných detailů, více interakce, komunikace a spletitých vztahových sítí. Dobře se čte i druhý díl, překlad je znovu lehoučký a do příběhu se konečně dostává nějaký přesah, který bych bývala očekávala i v knize první, vzhledem k cílové skupině čtenářů.

Anett525
16.05.2021 5 z 5

Ani druhá kniha této série mě nezklamala. Hodně jsem si oblíbila nové postavy a myslím,že děj byl vymyšlený na jedničku. Tak hurá na poslední díl,jsem zvědavá,jak to nakonec celé dopadne :)

E.Wictoria
03.04.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem dočetla, děj je výborný. Jediné co mi trochu vadí je zdlouhavost knihy.

bookbypatrik
22.01.2021 3 z 5

Ya fantasy a sci-fi knihy jsou stále moje srdcovka, i když už se mi těžko vybírá něco nového ke čtení, protože mám žánr dost načtený, a skoro žádná kniha už mi nepřipadá originální. Bohužel to tak bylo zčásti i s Věží zajatců, druhém dílu série Evoluce. Děj ubíhá rychleji v druhé polovině a je dynamičtější, v té první je víceméně rozvleklý. Problém jsem měl i postavami, které mi připadaly ploché a jejich vykreslení nebylo vybroušené.

Atmosféra i prostředí mi na druhou stranu připadaly skvělé. V příběhu byly zakomponovány i zajímavé myšlenky o společnosti, planetě i chování lidí.

Tuhle sérii bych každopádně doporučil těm, kteří ya sci-fi nemají načtené, anebo těm, kteří čtou občas.

Pavlnka
21.11.2020 5 z 5

Trochu zdlouhavější, ale těším se na 3. díl.

E_Lan
15.11.2020 3 z 5

Druhý díl přináší přesně to co ten první - jednoduchou a dobře ubíhající zápletku s průměrnými postavami, sem tam zajímavým nápadem a zvratem. Nic víc, nic míň. Je dobré pojmout jako odpočinkovku mezi těžšími díly.

Acourtofbook
07.11.2020 2 z 5

Ailee
24.10.2020 3 z 5

Takové průměrné. Asi mi nejvíc vadí některé postavy. A taky styl autora.

Bezkyne9
05.07.2020 3 z 5

Druhy dil byl slabsi, ackoliv dej ubihal celkem svizne, az do sameho zaveru jsem se nebyla schopna do pribehu ponorit vice nez po kotniky... Drzelo me vsak pro me stale atraktivni tema postapo sveta, cestovani casem a uvahami nad lidstvem... ty obstarali vydarene dialogy mezi hlavnimi postavami... i pres minusy musim rict, ze se na zaverecny dil tesim :)

Thomas Thiemeyer
německá, 1963