Pramen života

Pramen života https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433621/bmid_pramen-zivota-77g-433621.jpg 4 109 25

Evoluce série

< 3. díl

Po dlouhém cestování a překonání všech nástrah se Jem probouzí uprostřed enklávy, kterou i s přáteli tak zoufale hledal. Nejsou zde ale všichni. Katta zmizela beze stopy a Lucie leží na ošetřovně v kómatu i s malým squidem. Přátelé se snaží zjistit, jak by se mohli dostat zpátky do své doby, když jim vůdkyně GAIA prozradí šílený plán. Svým příchodem totiž nevědomky spustili do chodu velice nebezpečné věci. Nyní je v ohrožení celá planeta Země a Jem s ostatními se musí rozhodnout, zda se v blížící poslední bitvě postaví na stranu zvířat, nebo lidstva. Závěrečný díl trilogie Evoluce slibuje velké napětí a ukončení nečekaného dobrodružství skupinky mladých lidí, kteří při havárii letadla skončí místo na letišti v Denveru v budoucnosti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Bookmedia

Die Quelle des Lebens , 2017

thezelda
21.04.2024 2 z 5

Achjo. Nepochopim, jak je mozny takhle zajimavej svet a pribeh plny akce popsat tak strasne nezazivnym, plochym zpusobem. Serii jsem docetl, protoze jsem vzdy videl jakousi jiskricku, ktera ve mne zazehla nadeji, ze ten dalsi dil uz musi byt lepsi. Ale zjevne ne. Jedinou opravdu zajimavou scenou v tomto dilu tak pro me byl dej okolo Marka a reaktoru. Mozna, ze kdybych byl cilovka - YA - hykal bych nadsenim. Takhle jsem se spise modlil, at uz to mam za sebou. A pritom se ani ted nemohu zbavit pocitu, ze dostat to do ruky jiny autor, ktery svym dilum umi dat ono neuchoputelne *cosi*, mohla to byt totalni pecka. Mozna, ze mi chybela vetsi hloubka postav - k zadne jsem si za tri knihy nevytvoril moc velky vztah, prisly mi celkem zamenitelne. Ale mozna je proste chyba ve mne, ze jsem nebyl dost pozorny a unikly mi tam ty veci, ktere zde velka cast ctenarstva docenuje.

renefer
25.03.2024 3 z 5

Tak po lepším druhém dílu opět sešup dolů. Nuda a zase nuda. Přetrpěla jsem vysvětlování Gaii, jak co funguje, i když to občas nedávalo smysl. A konec byl takový zvláštní, čekala jsem nějakou inteligentní formu života a ne tohle... Ale je to kniha pro děti a finální poučení tam je: Pokud se člověk nenaučí žít v souladu s přírodou a ostatními tvory, zahyne.

Pavlnka
04.02.2024 4 z 5

Asi nejslabší díl, vše skončilo strašně rychle, ale stálo za přečtení (poslouchání audioknihy).

petrulka
02.10.2023 3 z 5

Ačkoliv je to čtení pro děti, možná puberťáky, přesto jsem čekala víc. Je to celé takové nijaké, bez šťávy. Tragédie tedy úplně také ne, ale příběhu chybí šmrnc, mezi postavami není žádná osobnost. Promarněná šance vystřelit závěr knihy s Pramenem, to je asi pro mě největším zklamáním.

rafan65
17.09.2023 4 z 5

Konečně jsem sehnal poslední díl této série. Musím říct že jsem celkem spokojený i když tento díl je asi nejslabší a nějak to nemá ten šmrnc jako první dva díly. Celá série je ale dobré čtení a určitě stojí za přečtení.

E_Lan
13.09.2023 3 z 5

Kniha drží stejnou kvalitu a zábavnost jako předešlé díly a v tomto případě přidává docela zajímavý příběh a jeho rozuzlení. Postavy jsou nadále ploché a nijak do hloubky vykreslené, ale u takovéto odpočinkové záležitosti to moc nevadí.

sarahmoon
13.08.2023 3 z 5

Audiokniha - načteno dobře. Pan Marek Holý se mi dobře poslouchal.

Kniha, už je něco jiného. Začátek třetího dílu ušel... Ke konci mi přišlo, že se strašně spěchá, všechno šup šup popsat s nevyhnutelně dobrým koncem. Jen ať už jsme na konci :o)

tami1
30.10.2022 5 z 5

Celá trilogie je moc povedená, ale tento závěrečný díl je nejlepší. Děj je plný překvapivých zvratů a akce. Hlavní myšlenka je podána srozumitelně. Skvělá sci-fi pro děti.

vladka16
05.03.2022 5 z 5

Asi to bude jen shrnutí všech tří dílů, dlouho jsem nečetla nic co by tak pěkně odsýpalo. Nepamatuji si, že by mě něco obzvlášť vadilo či rušilo při čtení. Té partě jsem moc fandila, dobrodružství bylo téměř na každém jejich kroku. Je to nejen o přátelství , zradě, dobrodružství, ale i o zamyšlení, jak se chováme - k sobě i k přírodě.

katallinka
18.12.2021 3 z 5

Moc ráda čtu knihy s podobnou tematikou. Myslím, že je hodně důležité si občas uvědomit, že náš ,,pohodlný,, život není samozřejmostí a musíme myslet i na budoucnost. Autor velmi pěkně předává tyto skutečnosti mladým čtenářům. Celkově je tahle série velmi povedená, nicméně poslední díl mi připadal příliš překombinovaný.

Belanna
13.10.2021 4 z 5

Poslední díl se mi líbil ze všech nejvíc. Bylo tu více dobrodružství a mnohé překvapivé momenty. Všechny hrdiny jsem si ještě více zamilovala.
Jsem ráda, že se ke mně tato série dostala. Jen doporučuji číst jako celek.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Druhý díl této série se mi moc nelíbil, tak jsem měla celkem strach, jestli bude vůbec trojka stát za to, ale nakonec jsem byla velice příjemně překvapená. Líbilo se mi, že první díl byl takový dobrodružný a zároveň fantasy, kde na skupinu dětí útočila zvířata, ve druhém díle jsme měli spíše možnost objevovat něco jako středověké městečko a trojka byla vyloženě sci-fi. Máme zde jakési město se svojí vlastní biosférou chráněné kupolí, kde se lidé nerodí přirozeně, ale jsou uměle vytvořeni v laboratoři, a když umřou, je jejich paměť uložená do počítače. A celému tomuto společenství vládne hologram. To mi přišlo rozhodně zajímavé. Když opomenu ty některé příšerně dialogy, tak mi to nedá a musím však opět vytknout chování hlavních postav. Když jdou například do té nejlépe střežené pevnosti, co se ve městě nachází, tak se tam úplně bez problémů dostanou a to jenom díky štěstí. A když pak dorazí do toho bodu, kam měli celou dobu namířeno, uvědomí si, že vlastně nemají žádný plán a neví, co dělat, ale všechno je v pohodě, protože přeci něco vymyslí, a vůbec se nestresují tím, že jim na dveře klepou chlápci, co je chtějí zabít. A mezitím patnáctiletý kluk, který si v domácím sestrojeném simulátoru párkrát vyzkoušel letět letadlem, zvládne pak naostro pilotovat skutečné letadlo v bouři. Konec mi pak přišel asi nejzvláštnější, postavy se naprosto smířily se svojí situací, a prožívaly svůj vlastní "happy end". Myslím, si že nejsem asi úplně věková kategorie, pro kterou je série určená, ale někdo, komu je tak okolo dvanácti let, by z ní mohl být nadšený.

4⭐/5⭐ Až na některé zvláštností, to bylo fajn a jsem si jistá, že pokud hledáte nějakou nenáročnou dobrodružnou sérii, tak budete s Evolucí spokojení.

Anett525
19.05.2021 5 z 5

Už nejsem dávno cílovka, ale i tak se mi námět celé série líbil. Čte se to dobře, děj je napínavý, trochu pohádka, ale ty já mám ráda, takže mi to vůbec nevadilo. Hlavní hrdiny jsem si všechny moc oblíbila, myšlenka o tom,jak by lidstvo svým neuváženým chováním mohlo dopadnout je podána na jedničku. Za mě 5*, protože jsem opravdu ráda,že se ke mně tato série dostala.

cziss
19.04.2021 3 z 5

Je jasné, že od young adult toho člověk moc čekat nemůže, ale už jsem četl lepší podobné série. Vadila mi trochu i ta "eko" nóta knih, nebo, že hrdinové mají velmi příhodné schopnosti.

adnov
28.12.2020 2 z 5

Ale jo, v rámci žánru ok. Nejsem cílová skupina, takže mi puberťáčtí supermani (kterým stále něco proniká až do morku kostí, ale kteří všechno vědí, umí a dokážou, příp. se bleskurychle naučí) vadili. Také to, že se vše děje na malém prostoru (v rámci celé zeměkoule) a oni se dostanou až k vedení a další nesrovnalosti a nejasnosti. Pokud to však budete brát jako sci-fi pohádku, romantickou, napínavou, akční, tajemnou a je vám náct, budete nadšeni.

gladya
16.11.2020 5 z 5

Hodnotím v rámci žánru. Ano, je to pohádka. Ano, vše řeší skupina teenagerů a dospělí jsou skoro mimo. Vztah člověka a ostatní živé přírody, časový skok, to vše je zajímavé. Za to všechny nedokonalosti a poplatnost žánru ospouštím.

Acourtofbook
11.11.2020 4 z 5

Ailee
31.10.2020 3 z 5

Příběh byl rozhodně zajímavý a jeho poslání o tom, že stačí málo a my, lidé, budeme z planety odfouknuti jako zrnko prachu, rozhodně měl něco do sebe, ale bohužel mi nesedl styl autora. Trochu víc klišé, než dokážu snést a samotný fakt, že ze všech lidí, kteří se dostali skrz časové okno, to byli jen puberťáci a tři dospělí, kteří se stejně nedostalo moc daleko, kdo musel zachránit svět... Meh, nebylo to moc uvěřitelné.

tlllk
16.10.2020 4 z 5

A žili šťastne až kým nepomreli (od hladu). Delfín sa opýtal makrely či ju môže zožrať a žiadna treska sa už nebála sama plávať v mory.... ale ok, ako rozprávku to beriem.

Ronnie68
04.10.2020 4 z 5

Zajímavé zakončení trilogie ... za mě se četla ještě o chlup lépe než druhý díl ...

Thomas Thiemeyer
německá, 1963